Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-09-2010, 20:23   #21
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Odp: Komfort jazdy na dużych prędkosciach

Cytat:
IMO największa różnica jest jednak w wytłumieniu silnika, w fiacie dźwięk silnika był bardzo wytłumiony i w żaden sposób nie uciążliwy, nawet mimo, że tez diesel, W Smaxie przy każdym przyspieszaniu wyraźnie słychac "klekot"
ja osobiście lubię ten "klekot" i świst turbo... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2010, 20:26   #22
zan
ford::average
 
Avatar zan
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 07-10-2009
Skąd: uć
Model: S-Max/Fusion
Silnik: 2,0/1,6
Rocznik: 2009/2007
Postów: 85
Domyślnie Odp: Komfort jazdy na dużych prędkosciach

teraz może juz sie przyzwyczaiłem, lub mam lepsze audio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ale świstu turbiny to na pewno nie słyszę,
może masz padniętą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdro,
Zbyszek
F. S-Max, 2.0 TDCI

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 03-09-2010 o 21:53
zan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2010, 20:36   #23
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Odp: Komfort jazdy na dużych prędkosciach

przy 16 000 km... ?? nie sadzęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po prostu ten moment załączenia się turbo... ja to lubię i nigdy mi to nie przeszkadzało.

Wracając do tematu zależy kto z jakiego auta się przesiada... jeżeli z auta z lat '90 to chyba jest jasne że Max jest góraGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 03-09-2010 o 21:53
pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2010, 21:28   #24
zan
ford::average
 
Avatar zan
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 07-10-2009
Skąd: uć
Model: S-Max/Fusion
Silnik: 2,0/1,6
Rocznik: 2009/2007
Postów: 85
Domyślnie Odp: Komfort jazdy na dużych prędkosciach

ja jeżdzę turbodieslami już ładnych pare lat i chyba sie przyzwyczaiłem, bo nie robi już na mnie takiego wrażenia.

oczywista sprawa do czego odnosimy porównania. tak samo jak w innym wątku o przycieraniu nadkoli - ja od kilku lat jeżdzę autami co najmniej tak dużymi jak Smax i nie pomyslełm nawet, że może byc to problem,
podobnie z komfortem itd.
świezo po przesiadce z Fiata Ulyssa na Smaxa nawet zrobiłem sobie "rachunek sumienia" i porównałem te dwa auta i Ulysse mimo starszej konstrukcji miał kilka naprawdę świetnych rozwiązań, których o dzwio brakuje w młodszej konstrukcji Forda.
__________________
Pozdro,
Zbyszek
F. S-Max, 2.0 TDCI

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 03-09-2010 o 21:53
zan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 20:18   #25
s3xy
ford::beginner
 
Avatar s3xy
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-12-2009
Skąd: Tarnów
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: Komfort jazdy przy dużych prędkosciach

W kwesti porwonania s-max i galaxy mk3 obydwa z 2007 roku i odbywa z tego samego miesiaca (galaxy 1.8tdci - s-max 2.0 tdci)...
Ja pomykam galaxem ojciec s-maxem.. mialem przyjemnosc obydwaoma sporo pojezdzic i bez wachania stwierdzam ze galaxy duzo bardziej komfortowy niz s-max.
S-max wiele sztywniejszy i duzo bardziej slychac kazda dziure i nierownosc drogi...
Glosnosc silnika w glaxie wiele mniejsza, chociaz roznica ta moze wynikcnac z tego ze s-max ma 2l a galxik 1.8 (wiekszych roznic w mocy miedzy autami nie widze - moze s-maxik troche dluzej ciagnie ale nie jet to duza ronica).
Tak czy inaczej przepraszam ze to tu pisze ale nie zamienil bym sie na esiaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
s3xy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 23:49   #26
greegi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-07-2010
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 290
Domyślnie Odp: Komfort jazdy przy dużych prędkosciach

Cytat:
Napisał s3xy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.....
Glosnosc silnika w glaxie wiele mniejsza, chociaz roznica ta moze wynikcnac z tego ze s-max ma 2l a galxik 1.8 (wiekszych roznic w mocy miedzy autami nie widze - moze s-maxik troche dluzej ciagnie ale nie jet to duza ronica).
Tak czy inaczej przepraszam ze to tu pisze ale nie zamienil bym sie na esiaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy porównujesz silnik 1,8 - 125KM i 2,0 - 140KM?
Twierdzisz, że nie ma różnicy w mocy? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sam przed kupnem testowałem wiele S-maxów, w tym z silnikiem 1,8TDCi.
Motor 1,8 to pomyłka dla tego auta. I jeszcze w dodatku ta wielka turbodziura na poczatku! To były obserwacje tylko dla Maxia, a co dopiero w Galaxy, gdzie auto to jest większe i cięższe....
greegi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2010, 13:28   #27
wit007
ford::advanced
 
Avatar wit007
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Skąd: Gdynia/Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 358
Domyślnie Odp: Komfort jazdy na dużych prędkosciach

Cytat:
Dziękuję za wypowiedzi. Zachęciły mnie do S-Maxa.

Jeszcze jedno - a czy ktoś jeździł nowym Galaxy z silnikiem EcoBoost? Wrażenia są porównywalne z S-Maxem?
Podobnie. Lekko się czuje że auto jest większe i cięższe, ale naprawdę różnica jest nieznaczna. Tylko to spalanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sam się zastanawiałem na EcoBoostem, ale się wyleczyłem. Przeszedł mi koło nosa 2.5T z małym przebiegiem - szkoda ;( Pali niedużo więcej niż 2.0T, ale brzmienie ma zupełnie inne... No i manual - ja chyba wolę. No nic, przesiądę się na kolejnego diesla.
wit007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2010, 17:52   #28
cliniq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-06-2010
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 34
Domyślnie Odp: Komfort jazdy przy dużych prędkosciach

W Galaxy przy prędkościach +180 silnik nie jest uciążliwy, szum pojawia się przy lusterkach i relingu, wiatr go trochę potęguje. Przy tych prędkościach też wyraźnie czuć wiatr boczny. Komfort w środku tj. fotele są IMO wygodniejsze niż w S-maxie.

Przy dużych prędkościach największy szum daje wir w baku, 18l/100km dla 2 litrowej benzyny to pestka. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cliniq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.