Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-09-2010, 12:56   #1
wojteksko
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-09-2010
Skąd: Włocławek
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2,0 TDCi 131 KM
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie dymiący pasek wieloklinowy

Witajcie mondeomaniacy.

To mój pierwszy post na tym forum. Od 1 września jestem szczęśliwym posiadaczem Mondeo MKIII 2,0 TDCi 131KM, rok produkcji 2005. Samochodzik jak dla mnie perfekcja, przesiadłem się z VW Polo 1997 rok, tak więc bez porównania. Na motoryzacji i "dłubaniu" w samochodzie nie znam się kompletnie. Jadąc w niedzielę po mieście w pewnym momencie zacząłem czuć w samochodzie zapach palącej się gumy. Z początku pomyślałem, że albo ktoś palił oponę, albo komuś z przodu coś się stało, jednak zapach po przejechaniu kilkudziesięciu metrów nadal dmuchał (włączona była klimka). Zatrzymałem się a spod prawego koła zaczął wydobywać się jasny dymek. Wystraszony otworzyłem maskę i okazało się, że pasek wieloklinowy dymił. Mam pytanie, czym to jest spowodowane? Czy to wina alternatora czy może klimatyzacji? Spotkaliście się może już z takim problemem, jeśli tak to czy często się to pojawia i jak temu zapobiec?

wojteksko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2010, 13:29   #2
Karlito
ford::advanced
 
Avatar Karlito
 
Zarejestrowany: 01-07-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 461
Domyślnie Odp: dymiący pasek wieloklinowy

Jezeli jest tak jak mowisz ze pasek dymi to moze sie poprostu skończył i ślizga sie po rolkach lub jakas rolka stoi i jest tarcie, w takim wypadku piszczenie moze nie wystapic, sprawdz tez czy nie ma jakiegos oleju lub paliwa w okolicach, ale jak widze ze masz nowy samchodzik to polecam przejzenie tego co sam napisałeś oraz wysztkie rolki i napinacze.

Jezeli masz podnośnik i troche narzedzi przeglad sam mozesz sobie zrobic nawet na parkingu dostep jest od prawego koła, potem osłona nadkola troche plastików i masz podglad na wszystko.
__________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
Karlito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2010, 13:36   #3
wojteksko
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-09-2010
Skąd: Włocławek
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2,0 TDCi 131 KM
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: dymiący pasek wieloklinowy

Dzięki za info. Samochód na przeglądzie był, ale zrobiłem tylko olej + wszystkie filtry, o tym pasku nie pomyślałem. Muszę się umówić do mechanika, niech to zobaczy swoim okiem...

Dodam jeszcze, że wczoraj jechałem samochodem "w koło komina" bez włączonej klimy i wszystko było jak najbardziej OK, nawet nie zapachniało gumą...
wojteksko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2010, 14:26   #4
muli9
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2007
Model: Mondek
Silnik: benzyna,ropa
Rocznik: 2003
Postów: 359
Domyślnie Odp: dymiący pasek wieloklinowy

calkiem mozliwe ze to kolo napedzajace sprezarke klimy (napedza go wlasnie ten pasek) - albo ono pada albo lozysko jest zatarte i stawia opor dla paska - tak czy inaczej wizyta u mechanika wskazana jesli sie nie znasz
__________________
Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac
muli9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2010, 12:04   #5
marekpz
ford::advanced
 
Avatar marekpz
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-08-2009
Skąd: Mikołów
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 200 KM
Rocznik: 2020
Postów: 323
Domyślnie Odp: dymiący pasek wieloklinowy

To ja dorzucę 3 grosze, przypadek całkiem niedawno, smród palonej gumy - diagnoza - koła pasowe wału korbowego (ma taką gumową wstawkę i to ona się jarała )
marekpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2010, 13:07   #6
wojteksko
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-09-2010
Skąd: Włocławek
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2,0 TDCi 131 KM
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: dymiący pasek wieloklinowy

Samochód dziś odbieram od mechanika. Okazało się że pękło na cztery części koło pasowe, kręciło się, ale dużo wolniej przez co pasek na nim hamował i tarł. Pozdrowienia dla wszystkich
wojteksko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2010, 13:54   #7
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: dymiący pasek wieloklinowy

Żeby wymienic to koło pasowe to trzeba jakis dziwnych narzędzi uzyć? A może lewarowac silnik itd? Czy moge to zrobić sam? :-)

Wymieniłem wszystko oprócz własnie tego koła pasowaego, bo wydawało mi sie że jest OK. Ale przy moim przebiegu to coś czuje ze i ono posypie sie lada co....
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2010, 17:27   #8
wojteksko
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-09-2010
Skąd: Włocławek
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2,0 TDCi 131 KM
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: dymiący pasek wieloklinowy

Ja wstawiłem do mechanika, ale z tego co on mówił, to nie jest to ciężkie zadanie...
wojteksko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.