Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-09-2011, 18:11   #1
Zwil
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2005
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6 + LPG BRC
Rocznik: 2003
Postów: 198
Domyślnie W jaki sposób odkręcić listwy tylnej klapy ?

Witam,
Panowie mam problem z odkręceniem listwy czarnej zewnetrznej tylnej klapy w focusie mk1 hatchback, a mianowicie: Odkreciłem tą czarną oslone z tworzywa, która byla na 4 wkrętach i dostałem sie do gołej blachy. Tam widac wystaja jakb y 4 szpilki po dlugosci klapy i na szpilkach nakrętki na klucz -nasadke 10, jest tam trudny dostęp więc zaczalem te nakrętki odkręcać grzechotką, 3 śruby odkręcilem a czwarta niestety kręci sie w kólko i nie chce zejść. Panowie proszę o radę jak to rozwiązać, bo ciąć boschem srube raczej graniczy z cudem ze wzgled na dostęp i nie chce tego popsuc, czy ta listwa jest jeszcze na zatrzaski? Pomozcie co w tej sytuacji zrobic??

Zwil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2011, 21:04   #2
chmielu 14
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-04-2011
Skąd: Górny ślask
Model: Galaxy
Silnik: VR6+LPG
Rocznik: 1997
Postów: 174
Domyślnie Odp: W jaki sposób odkręcić listwy tylnej klapy ?

normalna choroba tych listew,krec na hama i odciagaj listwe(szpilka wykreci sie z listwy w miare delikatnie)i jak juz listwa zejdzie to bedziesz widzial co zrobic.
chmielu 14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2011, 16:23   #3
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,536
Domyślnie Odp: W jaki sposób odkręcić listwy tylnej klapy ?

Na górze gwintu (śruby) natnij szczelinę => chwycisz śrubkorętem śrubę i odkręcisz nakrętkę

Swego czasu wymieniałem tą listwę w focusie 1 kombi

2) Pomiędzy listwą a nadwoziem powinna być pianka dwustronnie przylepna - zazwyczaj jej nie ma i woda dostaje się do podświetlenia rejestracji

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2011, 07:26   #4
Grzybo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-09-2011
Skąd: Sycowcity
Model: focus mkI FL, wcześniej focusik 2001 > mondełko mkII a jeszcze wcześniej esi 93r - same Dizelki
Silnik: 1.8 TDDi 90PS
Rocznik: 2003
Postów: 28
Domyślnie Odp: W jaki sposób odkręcić listwy tylnej klapy ?

Mi się te śruby ukręciły. W moim były z brązu - chyba antykorozyjnie. W efekcie przy próbie odkręcenia ukręciły się jak zapałka.
Ale napunktowałem resztę w środku i wkrętarką przewierciłem listwę przez śrubę na wylot - przez plastik. Wiertło idzie jak w maśle, to miękki materiał. Założyłem przelotowe śruby i skręciłem normalnie nakrętkami do klapy. Efekt OK. Tylko przy podnoszeniu klapy widać, że jest nieorginalnie.
Dla estetów - mozna łebki śrub pomalować na czarno, żeby nie rzucały się w oczy.

Najważniejsze to prowadzić wiertło w osi śruby, żeby nie wylazło bokiem. Tyle, że moje były ryflowane i zatopione w plastiku, nie wkręcane, jak piszą powyżej więc to jakieś inne rozwiązanie.
Grzybo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2011, 08:05   #5
Zwil
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2005
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6 + LPG BRC
Rocznik: 2003
Postów: 198
Domyślnie Odp: W jaki sposób odkręcić listwy tylnej klapy ?

Panowie ale jest jeszcze jeden feler, listwa jest jednak na 5 srubach, ta piata sruba jest pod silnikiem wycieraczki tylnej i to chyba trzeba odkrecic, ta piąta śruba to chyba trzyma ten znaczek forda, który jest zintegrowany z listwą- tak mi sie widzi...., ja mam bomble rdzy nad listwa i delikatnie pod listwą, chce to wyczyscic i podmalowac, kupilem zaprawke -lakier mi dobrali komputerowo po dostarczeniu obudowy lusterka- kolor metalic srebrny, ale nie wiem czy pędzelkiem to będzie w miare wyglądać? Panowie czyli co jakby już to oczyscił i zamalował sugerujecie coś pod listwę dać, gdzies na forum wyczytalem ze chłopek dawał tasme dwustronną, co proponujecie ?
Zwil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2011, 08:13   #6
Zwil
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2005
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6 + LPG BRC
Rocznik: 2003
Postów: 198
Domyślnie Odp: W jaki sposób odkręcić listwy tylnej klapy ?

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na górze gwintu (śruby) natnij szczelinę => chwycisz śrubkorętem śrubę i odkręcisz nakrętkę

Swego czasu wymieniałem tą listwę w focusie 1 kombi

2) Pomiędzy listwą a nadwoziem powinna być pianka dwustronnie przylepna - zazwyczaj jej nie ma i woda dostaje się do podświetlenia rejestracji

pozdrawiam
Arturek
Dobry pomysł, ale chyba nie ma tam takiego dostępu żeby ta srube naciąć i przytrzymać srubokrętem, spróbuje dziś tych rozwiązań jak mi sie uda napisze. jak ja odkrecalem te pozostale te sruby to grzechotką z nasadką , tam zwyklego klucza plaskiego nie włoze bo nie ma dostepu
Zwil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2011, 09:01   #7
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,536
Domyślnie Odp: W jaki sposób odkręcić listwy tylnej klapy ?

Witam
Ja miałem kombi => możliwe, że trochę inne mocowanie listwy
Nie pamietam dokładnie ale chyba miałem 3 śruby mocujące

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2011, 18:34   #8
Grzybo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-09-2011
Skąd: Sycowcity
Model: focus mkI FL, wcześniej focusik 2001 > mondełko mkII a jeszcze wcześniej esi 93r - same Dizelki
Silnik: 1.8 TDDi 90PS
Rocznik: 2003
Postów: 28
Domyślnie Odp: W jaki sposób odkręcić listwy tylnej klapy ?

No w kombi są trzy.
Ja właśnie też zaprawkę zrobiłem. Gąbka z klejem dwustronnym była i ją zostawiłem, ale oprócz lakieru i polerki przykleiłem sobie jeszcze pod szybą naklejkę. Teraz żadna woda nie powinna sprawić kłopotu

Można np wyciąć kształt z takiej przezroczystej pod antenę CB - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Grzybo ; 29-09-2011 o 18:38
Grzybo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2011, 20:23   #9
Zwil
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2005
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6 + LPG BRC
Rocznik: 2003
Postów: 198
Domyślnie Odp: W jaki sposób odkręcić listwy tylnej klapy ?

Narazie odkrecilem tą piątą srube co byla pod mechanizmem wycieraczki. tamta ani drgnie, w sobote ja bede rozwiercał, tam jak troche odgiąłem listwe widac że jest tam jakas uszczelka..
Zwil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2011, 22:30   #10
Zwil
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2005
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6 + LPG BRC
Rocznik: 2003
Postów: 198
Domyślnie Odp: W jaki sposób odkręcić listwy tylnej klapy ?

śrubę rozwierciłem, rdze przeczyscilem, zaprawką pomalowalem, i zalozylem listwe bez tej jednej śruby, nie przylega tak mocno z jednej strony jak wczesniej ale cóż trudno. dzieki za rady.
Zwil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.