Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-12-2011, 22:03   #181
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Re: Poprawa ogrzewania w 1.6 tdci prosty sposób

Cytat:
Napisał kawiecDIY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jesli wymienilem filtr kabinowy bez wyciagania pedalu gazu...
No tego to jeszcze nie było! Też kiedyś nad tym myślałem dla wygody, ale moja głowa nie mogła pojąć jak to się tam może wówczas zmieścić... Widać wyobraźnia słaba - szacun.

Muszę sprawdzić okablowanie u siebie - zaintrygowała mnie ta grzałeczka. Dajcie znać jak ta grzałka pracuje. Jakieś teściki - czy naprawdę warto???

__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2011, 22:09   #182
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Poprawa ogrzewania w 1.6 tdci prosty sposób

Cytat:
Napisał newpolish Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdziłem u siebie jeszcze raz i dałem również na fulla. Grzanie Panowie Szlachta, Grzanie. I niech stanie się ciepło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co robiles oprocz zamontowania grzalki (+ podpiecie 3 kabli)? Programowac nie trzeba?
No i czy masz automatyczna klime czy manual?
Dzieki z gory.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2011, 08:18   #183
newpolish
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Gdańsk / Kolonia / Frankfurt
Model: S-MAX MK2
Silnik: 2,0 TDCi 150/180 PS
Rocznik: 2017
Postów: 276
Domyślnie Odp: Re: Poprawa ogrzewania w 1.6 tdci prosty sposób

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co robiles oprocz zamontowania grzalki (+ podpiecie 3 kabli)? Programowac nie trzeba?
No i czy masz automatyczna klime czy manual?
Bezpieczniki mialem na miejscu. Nic nie przegromawowywalem i mam manuala. Grzac, grzeje. Na ile procent mocy? Ciezko powiedziec czy to 80stopni czy 150stopni celsjusza. Cieplo mi leci szybciej niz normalnie i dzieki temu szybciej radze sobie z np. szybami. Ale jest to tylko wspomaganie w moim odczuciu. Nie masz tego efektu tak jak wlaczysz farelka i po 2sek masz goraco na rekach. O czyms takim zapomnij.
Caloscia steruje komputer i plytka na grzalce. Jako ze nie naleze do ludzi normalnych, zastanawiam sie nad wyrzuceniem plytki sterujacej i recznej regulacji grzalki. Tak czy inaczej, poki co narazie dziala i czuc ze cos tam leci jak sie wlaczy na fulla. Dla kogos kto duzo stoi w korku jak znalazl.
Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakieś teściki - czy naprawdę warto???
Rzecz subiektywna. Bez termometru wizyjnego chyba rzadnych wynikow sie nie przedstawi. Jak dla mnie cena + praca / jakosc (wydajnosc) jest proporcjonalna.
newpolish jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2011, 09:41   #184
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Poprawa ogrzewania w 1.6 tdci prosty sposób

Farelka w domu ma 2-3kW i podgrzewa powietrze od 18-19 stopni. Tu podgrzewane jest powietrze o temperaturze 0 wiec cudow nie bedzie, ale zawsze lepszy rydz niz nic.
Zastanawiam sie tylko skad komputer wie kiedy i jak ma grzac. POkretlo od ciepla nie ma jak pamietam zadnego czujnika mowiacego o stopniu przekrecenia, wiec ciekawe na jakies podstawie przy manualnych nawiewach wlacza sie grzalka.
Podziwiam upor!

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 05-12-2011 o 09:51
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2011, 11:56   #185
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Poprawa ogrzewania w 1.6 tdci prosty sposób

A ma ktoś manuala od auta z taką nagrzewnicą? Ciekaw jestem co producent napisał w środku. Kiedy to działa i jak? Kiedy to załączać? Na jak długo?
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2011, 18:47   #186
kawiecDIY
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-11-2010
Skąd: 10km pod Poznaniem
Model: Focus II juz bez DPF
Silnik: 1.6TDCI Titanium
Rocznik: 11.2005
Postów: 91
Domyślnie Re: Odp: Re: Poprawa ogrzewania w 1.6 tdci prosty sposób

[QUOTE=maureliusz;1747709]No tego to jeszcze nie było! Też kiedyś nad tym myślałem dla wygody, ale moja głowa nie mogła pojąć jak to się tam może wówczas zmieścić... Widać wyobraźnia słaba - szacun.
QUOTE]

Odkrcenie tych chyba 3 srubek od klapki wkladu to pikus ale pozniej to mialem akrobacje, plecy to mnie pare dni bolaly od mocowania fotela od tego wiwijania sie pod kiera ale poszlo, to co sie naklnelem to sie naklnelem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Juz nawet dobieralem sie do tego filtra od strony schowka ale kurde rurki od nagrzewnicy przeszkadzaly wiec kombinowalem az wykombinowalem i wymienilem.
kawiecDIY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2011, 20:47   #187
breslauer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Model: Mondeo MKV
Silnik: 1.5TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 45
Domyślnie Dodatkowa nagrzewnica PTC

Dwa pytania:

1.Czy uzywanie dodatkowej nagrzewnicy oplaca sie w zimie (temp -5C do +5C) przy podrozowaniu na krotkich dystansach (ok 3-4km)? Jakies doswiaczenia?

Rozumiem, ze z jednej strony uzycie nagrzewnicy przyspiesza nagrzewanie sie silnika i wnetrza auta, z drugiej zas samo jej uzycie podwyzsza spalanie (spalanie postojowe przynajmniej w moim po wlaczeniu sie PTC wzrasta z 0.4L/h do 0.8L/h). Na dystansie 4km silnik nagrzewa mi sie do 70C-75C z nagrzewnica, bez niej temperatura nie przekracza 60C.

2. Od kiedy mam Forda za kazdym razem kiedy wlaczam silnik pojawia sie na wyswietlaczu info ze nagrzewnica jest wylaczona (ewentualnie kiedy jest zimno i przekrecam pokretlo grzania na max komunikat oznajmia, ze nagrzewnica jest wlaczona). Komunikaty znikaja po wcisnieciu przycisku przy kierownicy. Czy jest jakis sposob, by komunikat (szczegolnie dotyczacy wylaczonej ogrzewnicy) wylaczyc?

Pozdrawiam
breslauer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2011, 10:19   #188
newpolish
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Gdańsk / Kolonia / Frankfurt
Model: S-MAX MK2
Silnik: 2,0 TDCi 150/180 PS
Rocznik: 2017
Postów: 276
Domyślnie Odp: Dodatkowa nagrzewnica PTC

Cytat:
Napisał breslauer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1.Czy uzywanie dodatkowej nagrzewnicy oplaca sie w zimie (temp -5C do +5C) przy podrozowaniu na krotkich dystansach (ok 3-4km)? Jakies doswiaczenia?
Przejrzyj temat [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja roznice zauwazylem.
newpolish jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2011, 10:44   #189
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Poprawa ogrzewania w 1.6 tdci prosty sposób

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - o taką chodzi?
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2011, 11:40   #190
newpolish
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Gdańsk / Kolonia / Frankfurt
Model: S-MAX MK2
Silnik: 2,0 TDCi 150/180 PS
Rocznik: 2017
Postów: 276
Domyślnie Odp: Poprawa ogrzewania w 1.6 tdci prosty sposób

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - o taką chodzi?
Tak, o taka. Ale zanim kupisz zapytaj o numer. Powinno to byc 3M51-18K463-FB
newpolish jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.