Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2012, 21:20   #21
aerostar
ford::advanced
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2014
Postów: 329
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

No tak, bo ty masz turbodoładowanego Ecoboosta, a ja wolnossącego Durateca 125 KM...

aerostar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 22:13   #22
_holek
ford::average
 
Avatar _holek
 
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: BMW 320d xDrive GT, Vespa LX
Silnik: 320d TwinPower Turbo + M Power Kit
Rocznik: 2014, 2013
Postów: 158
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

U mnie podwozie suche. Obejrzeliśmy dokładnie w serwisie od spodu ponieważ zgłosiłem jeszcze głośną pracę hamulców. Żadnych wycieków czy zapoceń.
_holek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2012, 20:14   #23
baxxterhp
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2012
Skąd: Poznań
Model: Focus Titanium
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 100
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Cytat:
Napisał _holek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli w germazie na razie potraktowali mnie najpoważniej. Zobaczymy czy ta wymiana coś da. Mają dzwonić jak tylko do salonu przyjadą zamówione części.

Na pewno nie skrzypi przez mrozy - u mnie zaczęło przy dodatniej temperaturze dwa tygodnie temu. A czy migoczą mi ledy to nie mam pojęcia bo siedzę w środku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzałeś czy Ci ledy migoczą na włączonym silniku przy ustawieniu na światła pozycyjne?
baxxterhp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2012, 14:15   #24
_holek
ford::average
 
Avatar _holek
 
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: BMW 320d xDrive GT, Vespa LX
Silnik: 320d TwinPower Turbo + M Power Kit
Rocznik: 2014, 2013
Postów: 158
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Nie, nie sprawdzałem. Po pierwsze w ogóle nie używam trybu 'światła pozycyjne' a po drugie moja fura stoi na parkingu podziemnym, w którym jest stała temperatura 11 stopni pomimo -30 na zewnątrz. Także nie ma za bardzo kiedy zmarznąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast podczas jazdy nikt mi takich rewelacji na CB nie zgłaszał więc zakładam, że u mnie ten problem nie występuje.
_holek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 01:15   #25
rychlakdesign
ford::average
 
Avatar rychlakdesign
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 150KM >> 180KM, 4x4
Rocznik: 2015
Postów: 67
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Witam,

Na wstępie chciałbym się przywitać. Dołączyłem przed chwilą do forum z racji tego, że niedawno stałem się posiadaczem Focusa III (1.6 105KM).

Dołączę się do tematu, bo niestety opisywane przez Was objawy także dotknęły mojego Focusa. Samochód ma przejechane 9000km (kupiony we wrześniu 2011).

Na każdej poprzecznej przeszkodzie (najbardziej na progach) słychać skrzypienie zawieszenia. Początkowo myślałem, że to może rzeczywiście wina mrozu, ale widzę po Waszych wpisach, że niestety się myliłem.

Ktoś pisał wcześnie, że słyszy buczenie silnika. Też zauważyłem, że przy przyspieszaniu często słychać aż za bardzo buczenie.

Jak tam u Was sytuacja wygląda ? Pomogły wizyty w ASO? Rozumiem, że z takimi objawami śmiało mogę uderzać na gwarancji ?
rychlakdesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 06:43   #26
baxxterhp
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2012
Skąd: Poznań
Model: Focus Titanium
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 100
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

To pewnie zależy od ASO, w Poznaniu w Bemo-Motors mi powiedzieli, że skrzypiące zawieszenie, pulsujące ledy to mróz i jest to jak najbardziej normalne....z czym się oczywiście nie zgadzam
baxxterhp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 07:07   #27
konfuzja
ford::average
 
Avatar konfuzja
 
Zarejestrowany: 14-03-2008
Skąd: KRK
Model: Ford Focus II FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Mam fokusa z 2008 r. i skodę fabię z 2004 r. Gdy kupiłem tą skodę w październiku zeszłego roku, to byłem w szoku jak na progach skrzypi z przodu ta skodzinka. Teraz, na mrozach, skrzypi tak mocno, że się ludzie oglądają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Auta są trzymane w garażu podziemnym. Acha, no i z przodu tuleje gumowo-metalowe były po zakupie wymieniane. Przed i po wymianie skrzypiało w zasadzie tak samo. A we fokusie od 3,5 roku cisza... Obstawiam, że w nowej foczce zastosowali jaiś nowy materiał metalowo-gumowy w zawieszeniu i tak sobie bedzie skrzypiała, aż do złomowania. Pozdro!
__________________
Czasy się zmieniły, dawniej by ujrzeć pośladki trzeba było odsunąć majtki, dziś by zobaczyć majtki trzeba rozsunąć pośladki...
konfuzja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 07:38   #28
Pitek S.
ford::advanced
 
Avatar Pitek S.
 
Zarejestrowany: 14-07-2011
Model: Golf mk 7,5
Silnik: 1,4 TSI 150 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

u mnie po ostatniej wizycie wszystko niby nasmarowali i miało być o.k. ale nie jest dlatego ponownie się umówiłem do ASO, zobaczymy co teraz wymyślą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pitek S. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 08:32   #29
konfuzja
ford::average
 
Avatar konfuzja
 
Zarejestrowany: 14-03-2008
Skąd: KRK
Model: Ford Focus II FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

No to obstawiam to samo co w skodzie. Skodziarze smarują i dalej im piszczy (można poczytac na ich forach), więc i właściciele fokusów III pójdą w tym kierunku.
__________________
Czasy się zmieniły, dawniej by ujrzeć pośladki trzeba było odsunąć majtki, dziś by zobaczyć majtki trzeba rozsunąć pośladki...
konfuzja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 12:35   #30
rychlakdesign
ford::average
 
Avatar rychlakdesign
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 150KM >> 180KM, 4x4
Rocznik: 2015
Postów: 67
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Umówiony jestem do ASO na jutro. Zobaczymy co tam znajdą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po wizycie dam znać co i jak.
rychlakdesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.