Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-10-2012, 09:04   #91
zakator
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-01-2011
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Uhm, w takim wypadku mam dwa pytania, od czego zacząć poza wymontowaniem pokręteł żeby wymienić tą gumkę i jak wyczyścić te przewodziki, jakiś środek czy może powietrze?

zakator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2012, 21:04   #92
zakator
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-01-2011
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Znalazłem usterkę, wielkie podziękowania dla WitekG. za pomoc i porady. U mnie okazało się że rozpuściła się ta zielona gumka i została wessana do przewodu zatykając go niemal w całości aż do akumulatora podciśnienia. Przeczyściłem już większość ale to nie wystarcza, myślę wymienić wężyk od akumulatora aż do trójnika przed pokrętłami i zobaczę na ile pomoże. Co do gumki to wykorzystałem jeden ze sposobów opisany w wątku żeby zmostkować pierwszy z trzecim przewodem wtedy nawiew jest tylko z zewnątrz, jak narazie mi to wystarczy. Po wymianie wężyka dam znać jakie efekty.
PozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zakator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2012, 10:35   #93
ddano
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 13-06-2008
Skąd: Chocianów
Model: MK 2 Chathback
Silnik: Zetec 1.6 16V
Rocznik: 1997
Postów: 29
Thumbs up Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Witam.
U mnie też nawiew działał tylko na szybę. Pogadałem z WitekG. i kupiłem u niego tę gumkę. Koszt 20 PLN. Założyłem i działa elegancko !!!!!!! POLECAM !!!!!
__________________
MK2 1.6 16V Hatchback '97
ddano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 17:21   #94
Vega Vincent
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 25-05-2011
Skąd: Jaworzno
Model: mk2
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Cytat:
Napisał ddano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Kupiłem tę gumkę za jedyne 20 zł od WitekG. - założyłem i ŻADNYCH problemów. Wszystko działa jak należy !!!!! dzięki WitekG.

Bump:

Witam.
Kupiłem tę gumkę za jedyne 20 zł od WitekG. - założyłem i ŻADNYCH problemów. Wszystko działa jak należy !!!!! dzięki WitekG.
Potwierdzam, gumka od WitkaG zdaje egzamin I jak przyjemnie, ciepło w nogi, a i latem pewnie klima będzie na mnie wiuchać zamiast na szybęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Vega Vincent jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2012, 10:29   #95
WitekG.
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-02-2008
Model: [MK2] Focus kombi
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 60
Domyślnie Kłopoty z nawiewem. Zielona Gumka. rozwiązanie

Ponieważ temat nawiewów ciągle powraca, a ja nie znalazłem w necie jednego zwięzłego poradnika jak go rozwiązać spróbuje opisać jak ja poradziłem sobie z tym problemem.
Moim podstawowym problemem była tzw. zielona gumka, która po tych już 12 latach lub więcej (bo tyle mają już nasze Mondki ) zaczyna się zupełnie rozpadać, robi się z niej coś w rodzaju gumy do żucia u mnie to wyglądało tak jak na zdjęciu pierwszym. Na drugim zdjęciu jest winowajca czyli Zielona gumka. Jak się do niej dobrać??
1. Wyjmujemy radio, wystarczy 4 gwoździe wkładamy je w otwory(zdjęcie 1)odginamy lekko na zewnątrz i radio powinno się wysunąć. Odpinamy kostki i antenę.
2. Wyjmujemy popielniczkę i osłonę zapalniczki, są pod nimi 2 śrubki, odkręcamy je (zdjęcie 2).
3. W komorze po radiu są też 2 śrubki (niestety nie mam zdjęcia) mniej więcej na wysokości którą wskazują strzałki (zdjęcie 3). Odkręcamy je.

Bump: Ciąg dalszy:
4. Demontujemy komorę na dodatkowe przełączniki. (zdjęcie 4) Najlepiej włożyć dwa śrubokręty płaskie mniej więcej w środku komory od góry i od dołu następnie odgiąć ją do środka, ciężko to wyciągnąć. Odpinamy kostki i wyjmujemy panel.
5. Gumka jest w przełączniku siły nawiewu i nim się będziemy zajmować (zdjęcie 5)

Bump: Jak rozebrać przełączniki SIŁY NAWIEWU:
1. ściągamy klapkę odginając śrubokrętem w 2 miejscach (zdjęcie 6)
2. uwaga na sprężynkę pod nią jest mała kuleczka ... lubi ginąć... :-) (zdjęcie 7)
3. Teraz zwalniamy 4 zatrzaski (dwa u góry dwa na dole przełącznika)(zdjęcie 8.) i wyciągamy element sterujący.
4. Gumka umieszczona jest pod plastikowym suwakiem. (zdjęcie 9)
5. Kształt wycięcia dokładnie odpowiada kształtowi Gumki. (zdjęcie 10)

Bump: Po rozebraniu przełącznika trzeba go dokładnie oczyścić z pozostałości zielonej gumki. Niestety układ działa na podciśnienie więc rozłożona gumka zasysana jest do układu i zatyka wężyki. Tak więc po wypięciu kostek z obu przełączników musicie przedmuchać wężyki sprężonym powietrzem, moja rada nie używajcie żadnych smarów typu WD40 to nic nie da dodatkowo może zanieczyścić cały układ. Tylko sprężone powietrze.
Przedmuc***cie wyłącznie przewody do których macie dostęp tj. taki którego koniec widzicie.
Musicie również sprawdzić czy wloty do przełącznika kierunku nawiewu są czyste. U mnie wyglądały tak jak na zdjęciu 11. Więc musiałem je oczyścić. Nie radzę rozbierać tego przełącznika piekielnie trudno go później prawidłowo złożyć.
.
Jakość zdjęć jest taka sobie bo musiałem je mocno zmniejszyć żeby je tu umieścić, jeżeli ktoś potrzebuje tą instrukcję w lepszej jakości niech pisze, wyślę na e-mail.
Jeżeli coś jest niejasne chętnie odpowiem.
Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Nowy-1.jpg (55.2 KB, 752 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg p1000450.jpg (88.5 KB, 778 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zdjęcie_1.jpg (43.8 KB, 604 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zdjęcie_2.jpg (55.5 KB, 556 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zdjęcie_3.jpg (77.5 KB, 496 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zdjęcie_4.jpg (74.0 KB, 560 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zdjęcie_5.jpg (70.3 KB, 567 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zdjęcie_6.jpg (49.0 KB, 683 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zdjęcie_7.jpg (54.8 KB, 705 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zdjęcie_8.jpg (85.9 KB, 689 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zdjęcie_9.jpg (76.3 KB, 730 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zdjęcie_10.jpg (62.1 KB, 739 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zdjęcie_11.jpg (87.9 KB, 742 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Gumki.jpg (51.4 KB, 783 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Marek ; 19-11-2012 o 21:27 Powód: Edycja tekstu
WitekG. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2012, 21:36   #96
rosiaktotti
ford::beginner
 
Avatar rosiaktotti
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 08-07-2012
Skąd: LZ
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 14
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

mam problem z wyjęciem komory odkręciłem śrubki (4) i i tak jakby trzymala lewa strona dół i ani rusz
rosiaktotti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2012, 06:46   #97
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

To poluzuj tunel środkowy bo zapewne on trzyma
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2012, 07:13   #98
WitekG.
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-02-2008
Model: [MK2] Focus kombi
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 60
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Cytat:
Napisał rosiaktotti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam problem z wyjęciem komory odkręciłem śrubki (4) i i tak jakby trzymala lewa strona dół i ani rusz
Kolego tam nie ma nic innego tylko 4 śrubki i u góry są zatrzaski, trzeba panel delikatnie pociągnąć od góry zatrzaski puszczą później panel wyciągaj również w górę bo dolne uchwyty panelu (tam gdzie wkręcasz dwie śrubki dolne czyli za popielniczką i osłoną zapalniczki) są wsuwane za obudowę tunelu środkowego.
Pozdrawiam
Witek
WitekG. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2012, 13:30   #99
rosiaktotti
ford::beginner
 
Avatar rosiaktotti
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 08-07-2012
Skąd: LZ
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 14
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

no i jestem po zabiegu! gumka od Witka zdała egzamin i pięknie działa, wreszcie nie będę wracał w nocy od kobiety mając 5 par skarpetek heheGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak otworzyłem to się zdziwiłem bo było tylko puste miejsce, gumki nie było już wcale, ah ten FORD - nawiew, parapety rysujące szyby, zacinający sie fabryczny centralny zamek, przyciski do otwierania szyb i wiele innych ich patentów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rosiaktotti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2012, 14:41   #100
WitekG.
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-02-2008
Model: [MK2] Focus kombi
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 60
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Cieszę się, wszystko działa ale skoro kolego mówisz, że twojej zielonej gumki nie znalazłeś tam gdzie powinna być tzn. że jej pozostałości zostały zassane do układu musisz sprawdzić wężyki szczególnie te które prowadzą do środkowego przełącznika kierunku nawiewu. U mnie pozostałości zielonej gumki tak go zatkały (zdjęcie). Przełącznika nie rozbieraj sprawdź czy po wypięciu kostki w dyszkach nie ma śladów zielonej gumki i przedmuchaj wężyki.
Pozdrawiam
Witek
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg śr._przełącznik.jpg (80.3 KB, 488 wyświetleń)
WitekG. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
nawiew



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.