Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2013, 20:42   #1
grzegorz37784
ford::amateur
 
Imię: grzegorz
Zarejestrowany: 03-07-2012
Skąd: jastrzebie zdrój
Model: galaxy mk1
Silnik: 1,9 td
Rocznik: 1998
Postów: 5
Domyślnie Zanikające doładowanie turbo

Witam wszystkich.
Mam oto taki problem z moim Galaxyakiem(1,9TDI, 90KM).Jaka może byc przyczyna tego,że jadąc na krótkich odcinkach(powiedzmy do 5km)mam turbo i jest ok, a jadąc dalej wyłącza sie turbo i brak jakby wiekszej części mocy.Pierwszy raz zdarzyło mi sie tak jakiś póltorej roku temu.Było to latem, jak samochód jakby "przestygł" to wszystko wróciło do normy i przez rok nic sie nie działo.
Potem zaczęło sie powtarzac i przed wyjazdem na wczasy oddałem do mechanika, wymienił czujnik powietrza i powiedzial,że powinno byc ok. W jedną stronę było spoko, większosc wycieczek na miejscu tez ok. Pod koniec zaczał świrowac, a powrót do domu w dzień ponad 700km bez działającego turbo masakra.Myślałem, że dzieje sie tak latem, ale teraz tez mi znika.
Może Wy będziecie mogli cos podpowiedziec, bo pytałem mechaników i każdy mówi co innego, pewnie musiałbym wymienic sporo(większosc niepotrzebnie),aż któryś by trafił.Po podłączeniu do komputera wyszedł mi komunikat:ciśnienia dolotowego.
Pozdrawiam.

grzegorz37784 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2013, 22:15   #2
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Zanikające doładowanie turbo

pierwsze podejrzenie pada na EGR i jego sterowanie, wyjąć przeczyścić założyc / wymienić, ale to tylko domysł.

jakie ciśnienie doładowania osiąga, 3 bieg i gaz w podłogę ? ( 2 osoby do tego lepeij aby były w aucie)
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2013, 23:01   #3
kpkeeam
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-06-2011
Skąd: Łochowo
Model: Galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 2000
Postów: 240
Domyślnie Odp: Zanikające doładowanie turbo

Podepnij komputer i sprawdź logi. Ja stawiam na zawór sterowania turbiny N75. lub gruszkę sterującą klapką za turbo, nieszczelność przewodów sterujących (gumowe wężyki).
kpkeeam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2013, 01:07   #4
radzioradzio
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: mazowsze
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI WGR/ 2.0 TDCI 140
Rocznik: 98/ 2007
Postów: 207
Domyślnie Odp: Zanikające doładowanie turbo

Musisz podpiąć kompa, sprawdzić błędy potem zrobić logi a koledzy pomogą. Jest tu kilku speców co na logach się znają i podpowiedzą. U mnie pęknięty wężyk w ECU (komputer) był przyczyną muła. Logi, koledzy z forum i diagnoza. Jak ręką odjął "ma kopa" po wymianie wężyka.
radzioradzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2013, 21:06   #5
grzegorz37784
ford::amateur
 
Imię: grzegorz
Zarejestrowany: 03-07-2012
Skąd: jastrzebie zdrój
Model: galaxy mk1
Silnik: 1,9 td
Rocznik: 1998
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zanikające doładowanie turbo

dzięki za rady i sugestie, jak się trochę ociepli podłączę kompa i sprawdzę-wtedy się odezwę,pozdrawiam

chyba,że komus coś przyjdzie do głowy jeszcze, to bardzo proszę pisać-będę tu zaglądał
grzegorz37784 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2013, 22:56   #6
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Zanikające doładowanie turbo

słuchajcie a w 1Z-ecie też jest ten nieszczęsny wężyk w ECU ? Może to naszego koleżkę dopadło w jego galaxym ?
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2013, 08:55   #7
kpkeeam
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-06-2011
Skąd: Łochowo
Model: Galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 2000
Postów: 240
Domyślnie Odp: Zanikające doładowanie turbo

AFN też ma ten wężyk. Kilka napraw miałem z udziałem tdi ijak się nie podłaczy komputera to wymiana czy rozbieranie na chybił trafił kosztuje sporo. Jak czepiacie się tego wężyka to u kolegi nawet czujnik w sterowniku się oberwał od płytki. U innego w czujniku i wężyku był olej. Tak że pod diagnoskop bolid i szukać podpowiedzi z ecu.
kpkeeam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2013, 10:34   #8
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Zanikające doładowanie turbo

Cytat:
Napisał kpkeeam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wymiana czy rozbieranie na chybił trafił kosztuje sporo.
toż ja to sam robiłem w swoich AFN .
mozna porównać do wymiany akumulatora w aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ale czekaj, to potwierdzasz, że w !z tez jest czujnik ciśnienia doładowania w ECU ?
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2013, 10:53   #9
slawe1983
ford::average
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 13-07-2009
Skąd: Iława
Model: Mondeo combi/Galaxy
Silnik: 1,8 TD/2,0
Rocznik: 1995/1996
Postów: 95
Domyślnie Odp: Zanikające doładowanie turbo

Panowie w 1Z na pewno jest czujnik doładowania i na 90% wężyk puszcza ciśnienie. Latem mógł puszczać jak guma się rozgrzała aż w końcu już tak sparciała że nie podaje ciśnienia do ECU i stąd te problemy z doładowaniem. Często zdarza się też że załamuje się w przejściu w ścianie grodziowej. W pierwszej kolejności sprawdził bym właśnie to. Sąsiad jak kupił Galę miał to samo w największe mrozy paliła a iść nie chciała taki muł. po wymianie jak ręką odjął.
slawe1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2013, 11:27   #10
Flojd
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-01-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: Galaxy
Silnik: AHU
Rocznik: '97
Postów: 51
Domyślnie Odp: Zanikające doładowanie turbo

Kolega Grzesiek ma AHU, tak jak ja i tam na pewno jest czujnik jak już tu wspomniano, Motoroli chyba, o ile pamiętam.
Od razu możesz wymienić wężyki od N75, kupisz w sklepie z metra, za 10-15 zł i spokojnie wystarczy, filozofia to nie jest, odłączasz stary i wciskasz nowy w to samo miejsce. Zawór N75 jest pod podszybiem czy jak to tam opisać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W prawej części.
Te wężyki prędzej czy później na pewno będą sparciałe albo przetarte o ile już nie są.
Flojd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.