Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2013, 23:13   #81
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Czujnik ciśnienia paliwa na szynie CR

Ciąg dalszy historji mojego klekotu. Byłem wczoraj u kolejnego dizlowca na djagnozie . Djagnoza brzmiała że stawia na wtryski i że trzeba by je wyjąć i sprawdzić na stole i skoro są nowe częsci włożone to spróbować je jakoś podregulować bo według niego jest jakiś problem z przedwtryskiem. Teraz moje pytanie drodzy koledzy fachowcy czy w takim wtrysku jest jakaś możliwość regulacji czegoś co mialo by zmienić prace wtrysku. Z tego co ja zdązyłem zgłebić tą wiedzę na forumm to wtryskami steruje tylko ecu mając zapisane korekty wynikajace zkodu ima nadanego przez maszyne. Czy można tam samemu coś przestawić mechanicznie co ma wpływ na prace wtrysku ??

__________________
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 09:26   #82
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Czujnik ciśnienia paliwa na szynie CR

Cytat:
Napisał pablolinda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy można tam samemu coś przestawić mechanicznie co ma wpływ na prace wtrysku ??
Nie, nie można. Teoretycznie są tam sprężynki które graja dużą rolę, ale nie powinno ich się dotykać (w sensie zmiany ich siły).
Wtryski sprawdza się na stole jak pracują i jeżeli coś jest nie tak - to wymienia się części. Nic się nie reguluje...

Sprawdzałeś luz na dźwigienkach zaworowych?
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 22-03-2013 o 09:34
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 12:53   #83
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Czujnik ciśnienia paliwa na szynie CR

Nie sprawdziłem ponieważ po dluższych przemysleniach i opiniach innych mechaników to nie moze być ich wina bo słychać by je było przy kazdej temp. silnika i na zimnym tuz po uruchomieniu też . A w dodatku klekot jest zależny od tego czy sie przyspiesza czy jedzie spokojnie a jak sie całkiem pósci gaz podczas jazdy kiedy slychać ten klekot to przestaje klekotać . Czyli sam bym stawiał że coś w układzie wtryskowym. W takim razie mechanik próbuje mnie naciagnąc na nie potrzebnie wydana kasę proponując taka regulację która praktycznie jest nie możliwa ?
__________________

Ostatnio edytowane przez pablolinda ; 22-03-2013 o 12:59
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 13:20   #84
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Czujnik ciśnienia paliwa na szynie CR

Cytat:
Napisał pablolinda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a jak sie całkiem pósci gaz podczas jazdy kiedy slychać ten klekot to przestaje klekotać .
No..., to sugeruje jednak wtryskiwacze.
Na zimnym silniku przy przyspieszaniu klekot może występować, bo generalnie zwiększona jest wtedy dawka wtrysku. Na nagrzanym tylko chwilowo przy mocnym depnięciu.
Może masz uszkodzony czujnik spalania stukowego...

Wtryskiwacze przelewające wcale nie muszą stukać, natomiast lejące (końcówki kaput) - tak. Niestety - sprawdzenie końcówek wtryskiwaczy tdci jest możliwe tylko na specjalnym urządzeniu z elektronicznym sterowaniem.
Poszukałbym takiego zakładu.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 22-03-2013 o 13:24
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 13:45   #85
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Czujnik ciśnienia paliwa na szynie CR

No ale ja wtryskiwacze ma po regeneracji i z nowymi końcówkami . Klekot pojawia się tylko na ciepłym silniku powyżej 1200obr. przy jezdzie bez obciażenia np na 2 biegu. Z tymi zakladami to jest tak że każdy obiecuje że coś zrobi i to za duża kase ale gwarancji że to pomoże niechcą dać. Tak jak dzwoniłem do Lublina na Magnoliowa za wyjecie i sprawdzenie wygenerowanie nowych kodów chcą 700 zł ale czy klekot zginie to nie wiadomo a mnie juz niestać na takie eksperymenty . Bo jeszcze żeby sie okazało żnie pomogło to bierzemy jakas opłate za demontaz to ok . Sugerujesz kolego czujnik spalania stukowego a to komuter nie powinien pokazywać ze jest nie sprawny?? Kiedyś miałem bardzo lejacy wtrysk to od razu wychwycił spalanie stukowe to wydaje mi sie że powinien być dobry.
__________________
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 16:17   #86
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Czujnik ciśnienia paliwa na szynie CR

Cytat:
Napisał pablolinda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ale ja wtryskiwacze mam po regeneracji i z nowymi końcówkami .
Pytanie podstawowe: czy na pewno masz po regeneracji i czy na oryginalnych częściach Delphi na 100%?
Jak czytam różne posty za co ludzie płacą i co naprawdę dostają - to nóż w kieszeni się otwiera...

Cytat:
Napisał pablolinda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ak jak dzwoniłem do Lublina na Magnoliowa za wyjecie i sprawdzenie wygenerowanie nowych kodów chcą 700 zł
Dieseltechnika w Lublinie to dobra firma - robiłem tam pompę i zrobili dobrze.
Ale fakt - jadą po całości: jak zregenerują wtryskiwacze, to sprawdzają i nadają kody. Może drogo, ale... przynajmniej na 100% dobrze. Z dwojga złego: drogo lub źle - wolę to pierwsze.
Ze względu na koszty i czas wtryskiwacze robiłem sam - na szczęście tdci ma samoadaptację i tak można. I też mam pewność co... mam.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 22-03-2013 o 17:02
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 19:57   #87
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Czujnik ciśnienia paliwa na szynie CR

Czy mam na 100% orginały to sobie reki uciąć nie dam ale byłem zapewniany że orginały. Do tego mam jeszcze jeden kompet wtryskow od tego gościa z ktorych jeden by u nas powtórnie rozbierany i sprawdzany i siedził w nim orginalny zaworek wieć wieże że skoro w tamtych włozyl orginalne zaworki to może i w tych mam orginalne . Niewiem jak To jest z końcówkami jakie one tam są ale na wolnych obrotach silnik bardzo ładnie chodzi i to nie tylko moje zdanie. A kolega słyszał o próbie piatego wtrysku ? tak mi przyszlo do głowy że może za jej pomoća doszedł bym który to wtrysk najbardziej generuje ten klekot. Co do tej firmy to tez miałem tam robiona pompę i tez nie mam zażutu. No tak to jest jak człowiek niema pieniedzy i został skuszony oszczednościa 700zł i dobrymi komentarzami innych kupujacych i zapewnieniami że napewno bedzie wszystko dobrze. No skoro kolega sam zrobil i bez specjalistycznego sprzętu i wszystko chula jak trzeba to czemu u mnie po zrobieniu na maszynie i z ktorej mam tez harakterystyke i wynika że ma być dobrze nie jest ok? samoadaptacja przy tym przebiegu już dawno powinna sie zrobic i podczas jazdy i na postoju bo zostawialem właczony silnik na godzine i tez nie przynioslo pożadanego efektu a nawet mam wrażenie że wraz z przebiegiem sie powieksza ten klekot. A do tego silnik ma normalnie moć nie kopci nie dymi poza tym klekotem niema sie do czego przyczepić.
__________________

Ostatnio edytowane przez pablolinda ; 22-03-2013 o 20:08
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 20:30   #88
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Czujnik ciśnienia paliwa na szynie CR

Cytat:
Napisał pablolinda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na postoju bo zostawialem właczony silnik na godzine i tez nie przynioslo pożadanego efektu
Nie zrobisz samoadaptacji na postoju. Potrzeba na to kilkadziesiąt km szybszej jazdy, czasami kilkaset... Poczytaj o tym: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 20:58   #89
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Czujnik ciśnienia paliwa na szynie CR

No a na forum wiele osób pisze żeby silnik pozostawić na wolnych obrotanach na 30min co najmniej i w wielu warsztatach widziałem stojace tak własnie na postoju samochody z uruchomionym silnikiem . Ja swoim zrobilem ponad 3 tyś km i to w ruznych warunkach bo i na trasie i po miescie.
__________________

Ostatnio edytowane przez pablolinda ; 22-03-2013 o 21:04
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 21:11   #90
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Czujnik ciśnienia paliwa na szynie CR

Cytat:
Napisał pablolinda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w wielu warsztatach widziałem stojace tak własnie na postoju samochody z uruchomionym silnikiem
To wstępna adaptacja po wymianie wtryskiwaczy, kiedy silnik na początku skacze w komorze jakby chciał wyskoczyć. Ale potem jak ruszysz , to grzechocze znowu jak karabin.
Cytat:
Napisał pablolinda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja swoim zrobilem ponad 3 tyś km
Już powinno być dawno ok.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.