Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2013, 14:40   #1
aerde
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2012
Model: Focus MkIII
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 22
Domyślnie Deaktywacja systemu Auto Start Stop - normalne zachowanie?

Nadeszły upały i zbiegło się to z zachowaniem systemu Auto Start Stop, którego dotąd nie zaobserwowałem.
W zimie, przy temperaturach poniżej 0 st. C ASS nie wyłączał silnika, co jest naturalne i zrozumiale - silnik zimny, ogrzewanie itd. W sumie w lecie powinno być symetrycznie (głównie ze względu na klimatyzację). Ale nie jest, ponieważ przy wysokich temperaturach ASS wyłącza się "z definicji" - przycisk wyłączenia świeci się na stałe i oczywiście nie da się systemu włączyć. Początkowo myślałem, że to jakaś usterka, ale po dwóch dniach, kiedy z rana uruchomiłem samochód, system znów się aktywował i działał poprawnie. Niestety, tylko do popołudnia, kiedy to ponowne uruchomienie (przy temperaturze ok. 28 st.) znów ASS został na sztywno deaktywowany.

Ponieważ instrukcja samochodu jest pod tym względem lakoniczna, kompetencje serwisów są niewielkie, a przeszukanie kilku forów (w tym zagranicznych) niewiele dało, pozostaje mi zadać to pytanie tutaj: czy to normalne (bo też tak macie), czy jednak męczyć serwis (i niestety siebie w związku z wizytą w serwisie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)?

aerde jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 16:49   #2
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Deaktywacja systemu Auto Start Stop - normalne zachowanie?

Ja wyłączam manualnie ten badziew przy wsiadaniu do auta - sam od siebie przycisk nigdy się nie świeci, ale ASS może nie działać przy włączonej klimie i nie świeci się przycisk na konsoli przy klimie. Jak Tobie się świeci przycisk i nie możesz go wyłączyć to jest to dziwna sztywna deaktywacja.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2013, 18:37   #3
piotras.w
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-11-2007
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1999
Postów: 220
Domyślnie Odp: Deaktywacja systemu Auto Start Stop - normalne zachowanie?

Silnik wyłącza się, gdy tylko prędkość pojazdu spadnie poniżej 3 km/godz., kierowca przełączy na bieg jałowy i zdejmie nogę z pedału sprzęgła.
Układ nie wyłącza silnika w następujących warunkach:
zachowanie temperatury we wnętrzu pojazdu
niskie napięcie akumulatora
temperatura na zewnątrz zbyt wysoka lub niska
otworzono drzwi kierowcy
temperatura pracy silnika zbyt niska
niskie ciśnienie w układzie hamulcowym
gdy prędkość pojazdu nie przekracza 10 km/godz.

Ponowne uruchamianie również odbywa się automatycznie, gdy tylko są spełnione odpowiednie warunki.

Wskazówka: aby zapewnić działanie funkcji Start/Stop, podczas wymiany akumulatora należy koniecznie zwrócić uwagę na jego specyfikacje.
piotras.w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2013, 14:31   #4
aerde
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2012
Model: Focus MkIII
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 22
Domyślnie Odp: Deaktywacja systemu Auto Start Stop - normalne zachowanie?

Cytat:
Napisał piotras.w Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silnik wyłącza się, gdy tylko prędkość pojazdu spadnie poniżej 3 km/godz., kierowca przełączy na bieg jałowy i zdejmie nogę z pedału sprzęgła...
To cytat z instrukcji, ale nie opis mojego problemu. Moim jest deaktywacja na stałe systemu ASS, objawiająca się m.in. przez ciągłe świecenie diody pod przyciskiem wyłączenia ASS.

No nic, serwis umówiony, niech się oni martwią...
aerde jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 12:02   #5
ixen
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-01-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 7
Domyślnie Odp: Deaktywacja systemu Auto Start Stop - normalne zachowanie?

Cytat:
Napisał aerde Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To cytat z instrukcji, ale nie opis mojego problemu. Moim jest deaktywacja na stałe systemu ASS, objawiająca się m.in. przez ciągłe świecenie diody pod przyciskiem wyłączenia ASS.

No nic, serwis umówiony, niech się oni martwią...
W tym tygodniu zauważyłem u siebie podobny problem (raz jak do tej pory na ok. 4 miesiące użytkowania). W ciągu dnia zrobiłem dłuższą trasę (~500km), poźniej kilka godzin samochód stał. I po tych kilku godzinach jak chciałem przeparkować samochód w inne miejsce w mieście, mechanism Start-Stop był wyłączony (już przy odpaleniu samochodu) i nie dało się go włączyć.
Daj znać aerde co powie na to serwis.
ixen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 13:02   #6
aerde
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2012
Model: Focus MkIII
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 22
Domyślnie Odp: Deaktywacja systemu Auto Start Stop - normalne zachowanie?

No cóż, spędziłem prawie 3,5 h w serwisie (ale to opowiadanie do innego wątku), żeby się dowiedzieć, że:
1. Czujnik temperatury zwraca błędy (nie dostałem ich oczywiście do ręki, widać nie godzien jestem).
2. Panowie serwisanci stawiają na problem ze stykami, dlatego odpięli wiązkę przewodów, przeczyścili styki i podpięli ponownie.
3. Po tej operacji ASS działa poprawnie.
4. Jakby problem się powtórzył, to proszę przyjechać, wymienimy czujnik.

Rzeczywiście, dioda zgasła, ASS działał poprawnie - podczas jazdy do domu silnik włączał się i wyłączał jak należy. Problem tylko w tym, że po uruchomieniu silnika następnego dnia rano, wszystko powróciło do stanu sprzed wizyty w serwisie.

I w związku z tym czeka mnie powtórka z rozrywki. Bo panowie nie mogą (procedury serwisowe albo zwykła nieuczciwość nie pozwalają im) wykorzystać diagnozy przeprowadzonej za pierwszym razem, by zwrócić się do Forda o naprawę w ramach gwarancji. Niestety muszą ponownie zrobić diagnostykę (a to u nich trwa co najmniej 2 godziny) i dopiero później zobaczymy co dalej. Mam nadzieję, że ponownie zdiagnozują usterkę czujnika i nie będą eksperymentować, jak za pierwszym razem.

Staram się ich zrozumieć, ale coś mnie trafia na samą myśl o tym, że muszę ponownie spędzić tam parę godzin, bo nie potrafią normalnie organizować pracy, a kretyńskie procedury wymuszają robienie tego samego po wielokroć.

Inna sprawa, że różni ludzie do nich przyjeżdżają. A to klient, którego samochód stoi na parkingu (przez rok zrobił kilka tys. km), akumulator naładowany w 75%. A to klient, który jeździ bez pasów, co to też podobno wyłącza ASS (szkoda tylko, że nigdzie nikt o tym nie napisał - może to był tylko żart pracownika na rozładowanie napiętej atmosfery)...

Dziś jadę ponownie, jak będę wiedział coś więcej, to napiszę.
aerde jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 13:11   #7
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Deaktywacja systemu Auto Start Stop - normalne zachowanie?

Czujnik temperatury zewnętrznej ? A wskazuje dobrą temperaturę ?
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 13:15   #8
aerde
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2012
Model: Focus MkIII
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 22
Domyślnie Odp: Deaktywacja systemu Auto Start Stop - normalne zachowanie?

Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czujnik temperatury zewnętrznej ? A wskazuje dobrą temperaturę ?
Wydaje mi się, że padło stwierdzenie "czujnik temperatury przy chłodnicy", ale że ja laik jestem, pora dość późna, zmęczenie i wk... sprawiło, że ani nie słuchałem za uważnie, ani nie dopytywałem. Czujnik temperatury zewnętrznej działa poprawnie.

Dopytam dzisiaj.
aerde jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 16:03   #9
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,727
Domyślnie Odp: Deaktywacja systemu Auto Start Stop - normalne zachowanie?

Cytat:
Napisał aerde Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...)I w związku z tym czeka mnie powtórka z rozrywki. Bo panowie nie mogą (procedury serwisowe albo zwykła nieuczciwość nie pozwalają im) wykorzystać diagnozy przeprowadzonej za pierwszym razem, by zwrócić się do Forda o naprawę w ramach gwarancji. Niestety muszą ponownie zrobić diagnostykę (a to u nich trwa co najmniej 2 godziny) i dopiero później zobaczymy co dalej. Mam nadzieję, że ponownie zdiagnozują usterkę czujnika i nie będą eksperymentować, jak za pierwszym razem.

Staram się ich zrozumieć...
Nie potrzebnie.
Jak zgłaszałem wadliwe działanie wentylacji, to za pierwszym razem na diagnostyce sprawdzili wszystko co zgłaszałem, a przy 2 wizycie wyjechałem już z nowym czujnikiem. Więc skoro są błędy, to czujnik do wymiany. Bo tak to czeka Cię 3 wizyta w celu wymiany, bo oczywiście części nie mają od ręki...

A tak się jeszcze zastanawiam, czy taki objaw nie sugeruje, że silnik jest zbyt ciepły (według czujnika), żeby ASS go wyłączył, więc komputer odłącza system.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 20:11   #10
aerde
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2012
Model: Focus MkIII
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 22
Domyślnie Odp: Deaktywacja systemu Auto Start Stop - normalne zachowanie?

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie potrzebnie.
Ano niepotrzebnie.

Skończy(ło) się na wymianie czujnika temperatury powietrza doładowującego.

Co śmieszniejsze, ASS działa (być może tylko do jutra), za to zostałem obdarzony świecącą na czerwono kontrolką silnika (podobno będzie się świecić do wymiany czujnika).
aerde jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.