Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-06-2013, 21:49   #61
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,070
Domyślnie Odp: Polonizacja menu i lektora TravelPilot NX oraz FX

Polskiego lektora trzeba aktywować według jego identyfikatora na płycie... Ponieważ goście język polski podkładają pod angielski, może nie zdołali namierzyć gdzie wg języka wybranego (ciągle wybrany jest "angielski" mimo, że pisze po polsku...) następuje wybór lektora? Mogli wyłączyć kontrolę oryginalności płyty i zrobić płytę "jak prawdziwą", ale ze zmienionym identyfikatorem polskiego lektora tak jak byłby on lektorem angielskim... Trzeba by sie do tego dorwać, to wtedy można by powiedzieć coś sensownego...

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 19:28   #62
Roland074
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Słupno/Płock
Model: było Mondeo Titanium X MK IV hatchback + pakiet stylizacyjny
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: Polonizacja menu i lektora TravelPilot NX oraz FX

Witam
Faktycznie "tedi_k" ma rację. Dziś dzwoniłem do omawianej firmy. Mapę naszą na 2013 Oni zabierają bo nie będzie chodziła z lektorem, a dają swoją (pewnie po modyfikacji) za pewną opłatą w rozliczeniu. Generalnie usługę chcą robić kompleksowo - 1000zł, no minus jakieś rozliczenie za naszą mapę.
Zastanawia mnie tylko, co oni robią później z naszymi mapami, o przecież jeżeli opanowali jej kopiowanie i wstawianie polskiego lektora, to wystarczy jeden egzemplarz i wio.
Roland074 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 20:38   #63
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,070
Domyślnie Odp: Polonizacja menu i lektora TravelPilot NX oraz FX

Cytat:
Napisał Roland074 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... co oni robią później z naszymi mapami, o przecież jeżeli opanowali jej kopiowanie i wstawianie polskiego lektora, to wystarczy jeden egzemplarz i wio.
A co ebay zamknęli???!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 21:08   #64
ulmar
Zablokowany
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 06-11-2012
Skąd: opole
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 121
Domyślnie Odp: Polonizacja menu i lektora TravelPilot NX oraz FX

Dla mnie wszystko co piszecie o tym przerabianiu map przez te tajemnicze firmy uczące polskiego to jest na granicy piractwa. Ja nie piszę się na taki czarny rynek
ulmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 21:19   #65
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,070
Domyślnie Odp: Polonizacja menu i lektora TravelPilot NX oraz FX

Na razie my też się jeszcze nie zapisaliśmy...
Już raz to napisałem, ale powtórzę - firmy "uczące" oficjalnie się ogłaszają, że dokonują modyfikacji w sofcie urządzeń, ale żaden producent ani Ford Polska w tym przypadku (czy VW, Audi albo Mercedes Polska) nie wszczął żadnej procedury - może jest to im na rękę. że nie muszą robić tego sami?

Gdyby ktokolwiek się ogłosił publicznie, że ma numery seryjne do Windowsów "jak prawdziwe", to po 2 dniach miałby Policję w biurze...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 21:35   #66
ulmar
Zablokowany
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 06-11-2012
Skąd: opole
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 121
Domyślnie Odp: Polonizacja menu i lektora TravelPilot NX oraz FX

Idziesz do salonu w Twoim ojczystym kraju. Wybierasz mondeo Titanium X za 140 tysięcy z twoich ciężko zarobionych pieniędzy. A za chwilę aby twoje auto mówiło w twoim ojczystym języku musisz zadawać się z szarą strefą i pirackimi przeróbkami. Dajcie spokój my Polacy to naprawdę nie szanujemy siebie. Można powiedzieć że jeśli sami siebie traktujemy jak 38 milionów baranów tak i nas traktują.

Moim skromnym zdaniem warunkiem sprzedaży auta wyprodukowanego poza Polska w Polskim salonie powinna być polonizacja obsługi auta.
Ani sekundy nie powinniśmy dyskutować o żadnej lewej polonizacji. Najnormalniej w świecie powinniśmy to mieć w standardzie w przepisach.
W przeciwnym wypadku zakaz sprzedaży modelu bez polskiej wersji nawigacji, radioodbiornika czy dvd.

Ostatnio edytowane przez ulmar ; 10-06-2013 o 21:38
ulmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 22:05   #67
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,070
Domyślnie Odp: Polonizacja menu i lektora TravelPilot NX oraz FX

Cytat:
Napisał ulmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Moim skromnym zdaniem warunkiem sprzedaży auta wyprodukowanego poza Polska w Polskim salonie powinna być polonizacja obsługi auta.
Ani sekundy nie powinniśmy dyskutować o żadnej lewej polonizacji. Najnormalniej w świecie powinniśmy to mieć w standardzie w przepisach.
W przeciwnym wypadku zakaz sprzedaży modelu bez polskiej wersji nawigacji, radioodbiornika czy dvd.
Ulmar - jestem w 100% ZA!!!
Załatw to proszę - tylko w miarę możliwości w ciągu kwartału - nie dłużej...
Metoda dowolna - oby skutecznie (byle nie trzeba było na styropianie spać i okupować siedziby Ford Polska przez miesiąc np. - nie bardzo mam czas...). Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Możesz na przykład powołać się na ustawę o języku polskim, nakazującą polskie tłumaczenia instrukcji obsługi i czego tam jeszcze...

Potem mi się ten problem znudzi, bo z angielskim całkiem spoko sobie radzę, a angielską lektorkę traktuję jako drobną wprawkę językową...
Tyle, że lubię mieć wybór - jak chcę po polsku, to niech gada po polsku, a jak mam ochotę posłuchać angielszczyzny, to sobie mogę przełączyć...

Jeśli nie dasz rady załatwić - to co mamy zrobić???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 10-06-2013 o 22:47
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 22:35   #68
ulmar
Zablokowany
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 06-11-2012
Skąd: opole
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 121
Domyślnie Odp: Polonizacja menu i lektora TravelPilot NX oraz FX

To nie moje zadanie. To zadanie dealerów Forda
ulmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2013, 06:37   #69
jas!ek
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-10-2009
Skąd: W-wa
Model: Mondeo MK4 Titanium Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 58
Domyślnie Odp: Polonizacja menu i lektora TravelPilot NX oraz FX

Cytat:
Napisał Roland074 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawia mnie tylko, co oni robią później z naszymi mapami, o przecież jeżeli opanowali jej kopiowanie i wstawianie polskiego lektora, to wystarczy jeden egzemplarz i wio.
Ale tak w zasadzie, to czy ktoś powiedział, że oni kopiują mapę? Może po prostu dają inny oryginał, a oprogramowanie modyfikują tak, że jest spięte na sztywno z konkretną płytą (jakiś numer seryjny, czy co tam może być takim od - nie znam się na tłoczeniu płyt). Wtedy są bezpieczni zarówno od zarzutu piractwa, jak i od tego, że klient się od nich uniezależni (kupując nowszą płytę gdzie indziej). Przy płycie innej niż sparowana, ich modyfikacja po prostu byłaby pomijana).
W takim układzie płytę braną w rozliczeniu parowaliby dla nowego klienta.
To oczywiście tylko hipoteza...
jas!ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2013, 12:07   #70
cyqanek
ford::beginner
 
Avatar cyqanek
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-04-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKIV GHIA + MKV HEV
Silnik: 2.0 Duratec 145 KM + LPG, 2,0 Hybrid
Rocznik: 2009 + 2015
Postów: 16
Domyślnie Odp: Polonizacja menu i lektora TravelPilot NX oraz FX

Za rok nowe mapy i co? Znów 400 PLN za płytę i 1000 za lektora?
Delikatna przesada.
Swoja droga zastanawiam się nad wymiana mojego NX na stacje multimedialną, ale nie bardzo wiem co zrobić z panelem klimatyzacji (który jak wiemy spięty jest z radiem).
Pozdrawiam
Piotr
__________________
<a href=http://forum.fordclubpolska.org/picture.php?albumid=1066&pictureid=5423 target=_blank>http://forum.fordclubpolska.org/pict...pictureid=5423</a>
cyqanek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.