Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2013, 07:26   #51
tester25
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-07-2013
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDcI
Rocznik: 2003
Postów: 61
Domyślnie Odp: Bierze olej, lekko dymi z wlewu oleju

Cytat:
Napisał steell Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jak leczenie wrzodów pudrem, poprawi samopoczucie co najwyżej.
Może i masz rację, a raczej na pewno masz rację ALE nie będę pakował znowu w ten samochód tysiącami ... kupiłem go 2 lata temu za prawie 16000 zł. i w przeciągu dwóch lat od daty zakupu włożyłem w niego prawie 7000 zł (sprzęgło,wtryski,alternator) ... wymian olejów i eksploatacji takich jak filtry, zużyte tarcze, drążki stabilizatora, akumulator, świece żarowe etc już nawet nie liczę bo w każdym aucie to występuje ... dolałem wczoraj ten ceramizer na wszystko jedno i już po 30km. widzę efekt w postaci cichszej pracy silnika (nie, to nie placebo), zaszkodzić nie zaszkodzi a może trochę zaleczyć.
Sprawdziłem olej dzisiaj rano i jest prawie na max, ciekawe ile - i czy - ubędzie coś za miesiąc.

Bump:
Cytat:
Napisał sq7lqr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mnie się wydaje na 700% mało autentyczny, prosto policzyć, masz rocznik 2003, w 2005 miał 67000 czyli 33500 rocznie x 8 lat (tyle miał jak go kupiłeś)=268000+ 40000 które Ty zrobiłeś = 308000 (około a jak znam życie, to i więcej) i to jest realny stan licznika do objawów jakie opisujesz
Nie wiem , liczyłem sobie na podstawie wpisów w książkach serwisowych ile miesięcznie/rocznie czasami robił - wychodzi na to, że np. w jednym miesiącu przejechał 1500 km. więc pewnie jeździł tylko do pracy, a w innym miesiącu zrobił 8000 km. bo pojechał na wczasy z rodziną za granicę. Więc takie liczenie jak w/w jest niemiarodajne trochę , uśredniłem przebiegi jakie wykonywał "od-do" i wyszło mi że jeżeli przebieg miałby być autentyczny to od 2005r. do daty zakupu w 2011r. powinien robić max. ok 1100km/miesięcznie ... mi też trochę to podejrzanie wygląda ale z drugiej strony przez ostatnie parę lat to mondeo stało na podwórku i służyło tylko na ot takie podjazdy, bo gościu kupił żonie Volvo, a sobie Audi i eksploatowali te nowsze. To znajomy znajomych i wpisał na FV zakupu przebieg auta więc może nie byłby taki głupi żeby sobie robić problemy ... i tak już musztarda po obiedzie, nawet jak cofnął to mu teraz nic nie zrobię tylko trzeba myśleć żeby autko jeździło. Trochę offtopic się robi bo nie o tym post Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez tester25 ; 24-07-2013 o 07:59
tester25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2013, 08:53   #52
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,100
Domyślnie Odp: Bierze olej, lekko dymi z wlewu oleju

Cytat:
Napisał tester25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co to są przedmuchy do skrzyni korbowej
Kiedy już pierścienie tłokowe, ewentualnie tłoki i cylindry są zużyte, to nie uszczelniają tak komory spalania, żeby spaliny nie przechodziły przez te nieszczelności do skrzyni korbowej i to są właśnie te przedmuchy. Sprawdź też, czy filtr powietrza, w miejscu, gdzie odma wchodzi do jego obudowy, nie jest zaolejony. Możesz też sprawdzić ciśnienie sprężania, to też powinno Ci dużo powiedzieć.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2013, 14:24   #53
tester25
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-07-2013
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDcI
Rocznik: 2003
Postów: 61
Domyślnie Odp: Bierze olej, lekko dymi z wlewu oleju

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kiedy już pierścienie tłokowe, ewentualnie tłoki i cylindry są zużyte, to nie uszczelniają tak komory spalania, żeby spaliny nie przechodziły przez te nieszczelności do skrzyni korbowej i to są właśnie te przedmuchy. Sprawdź też, czy filtr powietrza, w miejscu, gdzie odma wchodzi do jego obudowy, nie jest zaolejony. Możesz też sprawdzić ciśnienie sprężania, to też powinno Ci dużo powiedzieć.
Na filtrze nie widzę oleju albo ślepy jestem ... jak się mierzy ciśnienie sprężania ?
tester25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2013, 14:27   #54
ptrwielki
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-06-2013
Skąd: Łódź
Model: mondeo MK3 kombi
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: Bierze olej, lekko dymi z wlewu oleju

Niedawno kupiłem Mk3 2.0 benzyna/lpg gaz założyłem zaraz po kupnie , dobrze skonfigurowany i mocny .Auto mi na 1000 km wciąga prawie litr oleju 5w30 masakra jak dla mnie , wycieków nie ma , dymu z rury też ale pewnie kat niweluje .Na razie leje olej i sprawdzam , trochę dużo i nie wiem co dalej ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ptrwielki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2013, 16:41   #55
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,100
Domyślnie Odp: Bierze olej, lekko dymi z wlewu oleju

Cytat:
Napisał tester25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak się mierzy ciśnienie sprężania ?
W załączniku masz opis.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Pomiar ciśnienia sprężania - diesel.jpg (101.4 KB, 75 wyświetleń)
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2013, 18:05   #56
dbdrag
ford::advanced
 
Avatar dbdrag
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sulejów
Model: mondeo
Silnik: tdci 131ps
Rocznik: 2002
Postów: 236
Domyślnie Odp: Bierze olej, lekko dymi z wlewu oleju

Nie wiem skąd masz ten opis ale mi się trochę nie zgadza z tym co ja wiem,a mianowicie optymalna wartość MPA w cylindrach na poziomie 2-2,5 mpa jak dla mnie to już koniec silnika. dla mnie to ta wartość powinna być na poziomie 2,5-3 mpa czyli przeliczając na bary to 25-30bar,nowe silniki mają po 32-33bary,no chyba że coś ostatnio na dniach się zmieniłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dbdrag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2013, 19:56   #57
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,100
Domyślnie Odp: Bierze olej, lekko dymi z wlewu oleju

Koledze chodziło o opis, parametry trzeba sobie poszukać dla konkretnego silnika. Wartości tu podane są odpowiednie dla silnika 1,8 TD z Mondeo MK1 i 2.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2014, 10:00   #58
grid21
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 16-06-2014
Skąd: Pozań
Model: Mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nadmierne zużycie oleju przez silnik

Witam koledzy.
Mam podobny problem, lecz u mnie jest olej na cylindrach (mechanik tak stwierdził), dymi po przegazowaniu, bierze dużo oleju.
Moje pytanie: czy rozbierać silnik, diagnozować i naprawić czy od razu szukać silnika i zrobić przekładkę? Mam 1.8 125 KM - Mondeo MkIII, przebieg 208 tys.km.
Co radzicie? Jaki może być koszt?
grid21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2014, 12:29   #59
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nadmierne zużycie oleju przez silnik

Użyj szukajki, poczytaj troche postów o zużyciu oleju przez silnik, poznasz opinie kolegów z forum, jak sobie poradzili, sam zdecydujesz jak zrobisz.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2014, 04:57   #60
vaders1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-01-2014
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1,8 benzyna + gaz
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Nadmierne zużycie oleju przez silnik

Jestem właśnie po remoncie silnika. Silnik 1.8 Duratec benzyna + gaz 2002 r przebieg na liczniku 245.000 km mam nawet jakieś papiery z Holandii z przeglądów ale kto to wie ile faktycznie ?
Próbowałem z olejem Valvoline MaxLive ale nie było efektu.
Brał olej jak głupi, około 1 l na 300km. Dymił tylko jak dostał mocno w rurę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Choć czasem po staniu w korku potrafił puścić kopcia na niebiesko.
Pierścienie, uszczelniacze wymienione, głowica planowana, ustawione zawory.
Koszt z płynami czyli całość 1600 zł.
Po przejechaniu 600 km na razie nie ubyło ani grama oleju więc jest nadzieja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
vaders1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.