Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-08-2013, 23:47   #1
przemek18041
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 06-05-2013
Skąd: Wojkowice Kościelne
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Ocena przelewów i dziwny dźwięk od wtrysków

Witam, znając życie temat poruszany wiele razy z resztą sam znalazłem ich kilka ale mam pytanie troche inne, zrobiłem próbę przelewową ( 2003r 2.0 tdci 130km) Próba trwała 1 minute:
1 wtrysk: 190ml
2 wtrysk: 30ml
3 wtrysk: 29ml
4 wtrysk: 31ml

Moje pytanie brzmi, czy wystarczy wymienić zaworek w pierwszym czy reszta też jest uwalona ?? bo w innym wątku wyczytałem że ktoś przez 3.5min miał 15 lub 20ml, a u mnie jest 30ml przez minute. Doradźcie co zrobić.
Kolejne pytanie jest takie jak przystawi się ucho do przewodu paliwowego i do wtrysku z resztą też to słychać takie brzęczenie i to czasami ustaje a czasami jest głośniej, dźwięk jest podobny jakby nie było płynu we wspomaganiu tylko ciszej to słychać. Z góry dzięki za odpowiedź.

przemek18041 jest offline  
Stary 22-08-2013, 08:03   #2
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,772
Domyślnie Odp: Ocena przelewów i dziwny dźwięk od wtrysków

Najlepiej robić to wszystkie ale spokojnie możesz wymienić tam gdzie najgorszy wynik i stopniowo wymienić pozostałe. A co do popiskiwania to ciśnienie paliwa jest redukowane przez to, że wtryskiwacze źle pracują trzeba końcówki wyczyścić jeśli nie będzie poprawy to trzeba je wymienić. Masz zamiar robić to sam?
Tvvardy jest offline  
Stary 22-08-2013, 08:50   #3
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Ocena przelewów i dziwny dźwięk od wtrysków

Cytat:
Napisał przemek18041 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moje pytanie brzmi, czy wystarczy wymienić zaworek w pierwszym czy reszta też jest uwalona ??
Jeżeli planujesz tym autem jeszcze pojeździć, to robiłbym wszystkie wtryski.
Ale zdecydowanie zmieniłbym także końcówkę/końcówki (rozpylacze) - musisz tylko sprawdzić jakie powinny być. O ile zaworki Delphi nie są dedykowane do konkretnych wtryskiwaczy, to końcówki tak. Szczególnie ważne, czy masz długie czy krótkie wtryskiwacze, ale nie tylko... (przed liftem długie, po krótkie).
Ja byłem zadziwiony jaka zmiana nastąpiła w osiągach po wymianie samych końcówek (bo wpierw wymieniłem same zaworki). No i silnik przestał podzwaniać przy mocniejszych depnięciach.
GazParts ma najczęściej wszystkie końcówki z dobrym opisem jaki do jakiego silnika:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline  
Stary 22-08-2013, 20:26   #4
przemek18041
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 06-05-2013
Skąd: Wojkowice Kościelne
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Odp: Ocena przelewów i dziwny dźwięk od wtrysków

Dzięki za odpowiedź, czyli wymienię na razie ten zaworek jeden i zobaczymy co będzie, mam zamiar to auto sprzedać, sprowadziłem je na handel także nie chce dołożyć zbyt dużo. Zrobię to sobie sam bo prowadzę warsztat tylko nie miałem styczności z tym silnikiem jeszcze i dlatego zadałem pytanie na forum, lepiej wiedzieć niż coś zrobić źle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., Wyjmę najwyżej wszystkie wtryski i sprawdzę jak wyglądają końcówki choć na oko to i tak wiele nie zobaczę, spróbuje wykombinować gdzieś mikroskop. Ale jeszcze raz dziękuje za zainteresowanie tematem i odpisanie.
przemek18041 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.