Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-05-2013, 13:42   #51
Markusek
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-04-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W jakim aucie?
Np. w mondeo mk4 - słuzy do obsługi funckji Voice Control = głosowo włączasz funkcje samochodu - opisane w instrukcji

pozdrawiam
Arturek
mam na myśli MK3 z 2005 roku czyli po lifcie

Markusek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2013, 14:54   #52
dekoder
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-05-2006
Skąd: Dęblin
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 07
Postów: 143
Domyślnie Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
VC jest w fabrycznym (osobnym) module bluetooth, no i musi działać mikrofon
pozdrawiam
Tak myślałem ale wolałem się upewnićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to pozostaje mi zlokalizowanie pinów od mikrofonu w złączu i podłączeniu go do nowego radia
Jednak obawiam się że samo podłączenie mikrofonu nie wystarczy bo moduł VC musi wysyłać też inne komendy do radia
więc tych kabli musi być więcej
Chyba guzik z tego będzie
Radio fabryczne też pewnie ma firmware przystosowane do obsługi VC
Przydałby się jakiś schemacik

Ostatnio edytowane przez dekoder ; 27-05-2013 o 15:09
dekoder jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2013, 10:40   #53
Okman_
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 03-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 6
Domyślnie Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy

Witam,

Ja mam nieco inny problem. W mojej foce ghia z 2006 roku mam radio 6000cd z przyciskiem phone i cddj (chodź w schowku mam wejście aux...) Bluetooth mam bo znajduje go w komórkach. prosi o pin i się łączy. I dalej nic. jak dzwonię na komórkę podłączoną do radia to jak się odbierze nic nie słychać. Ani osoby odbierającej ani dzwoniącej. Głucho.


Jakieś pomysły?
Okman_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2013, 14:07   #54
gk84
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-02-2012
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: benzynowy/gaz
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy

Witam, dołączę do tematu.
Kupiłem Focusa II 2010 z radiem 6000CD, z czerwonym wyświetlaczem. Zauważyłem dwa mikrofony wystające z podsufitki nad głową kierowcy oraz pasażera. Bluetooth w moim telefonie nie wyszukuje radia. Wszedłem w zaawansowane menu i tam nie mam opcji włączenia/wyłączenia bluetooth. W radiu mam tylko czerwoną i zieloną słuchawkę ale sugerowałem się istniejącymi mikrofonami. Czy ktoś ma pomysł jak dowiedzieć się czy moje radio posiada funkcję telefonu?

z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
Grzesiek
gk84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2013, 14:23   #55
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,065
Domyślnie Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy

Cytat:
Napisał gk84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam...Zauważyłem dwa mikrofony wystające z podsufitki nad głową kierowcy oraz pasażera....
To są czujniki ultradźwiękowe alarmu.
Mikrofon - jeśli występuje - jest za tym okrągłym "wywietrznikiem" w panelu lampki podsufitowej.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2013, 14:24   #56
Wrzos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-05-2012
Model: Focus II FL
Silnik: 1600cm3 TDCI 90KM
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy

Cytat:
Napisał gk84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, dołączę do tematu.
Kupiłem Focusa II 2010 z radiem 6000CD, z czerwonym wyświetlaczem. Zauważyłem dwa mikrofony wystające z podsufitki nad głową kierowcy oraz pasażera. Bluetooth w moim telefonie nie wyszukuje radia. Wszedłem w zaawansowane menu i tam nie mam opcji włączenia/wyłączenia bluetooth. W radiu mam tylko czerwoną i zieloną słuchawkę ale sugerowałem się istniejącymi mikrofonami. Czy ktoś ma pomysł jak dowiedzieć się czy moje radio posiada funkcję telefonu?

z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
Grzesiek
Sprawdź czy w telefonie masz w ustawieniach BT opcję "Widoczny dla wszystkich" czy coś w tym stylu i czy masz w mikrofon w lampce podsufitkowej.
Wrzos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2013, 19:53   #57
patik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: prawie wrocek
Model: s max titanium
Silnik: 2000
Rocznik: 2010
Postów: 33
Domyślnie Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy

witam przyłącze się do dyskusji i zapytam czy w tym modelu jest możliwość odbierania rozmów ?


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
patik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2013, 19:20   #58
gomez.pl
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 114
Domyślnie Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy

posiadam moduł BT Nokia CK-300 i chciałbym go zmodyfikować, otóż obecnie głos wydobywa się z głośnika znajdującego się w zestawie Nokia, jednak wg. instrukcji do zestawu cytujemy:

"Jeżeli radio samochodowe jest wyposażone w wejście telefonu komórkowego oraz wejście dodatkowe AUX dla urządzeń muzycznych, urządzenie mobilne można podłączyć do głośników radia samochodowego"

"1. Podłącz odpowiednie przewody kabla zasilania PCU-4 do akumulatora samochodowego i czujnika zapłonu (jeśli jest dostępny). Przewód wyciszania radia (jeśli jest dostępny) podłącz do radia samochodowego. Podłącz wtyczkę do jednostki głośnomówiącej."
- zasilanie oraz wyciszenie mam już wpięte w kable do radia i działają prawidłowo

"2. Wyjcie głośnika jednostki głośnomówiącej podłącz na potrzeby połączeń telefonicznych do wejścia telefonu komórkowego
W zestawie samochodowym. Użyj w tym celu odpowiedniego kabla w zależności od modelu radia samochodowego (kabel ten nie jest
Dostarczany z zestawem samochodowym)."
- niby nie ma bo nie napisali że kabel od głośnika Nokia jest identyczny i można go uciąć i wczepić w radio fabryczne. Tylko w które kable z kostki radia trzeba się wpiąć ?

"3 Muzyczne wyjcie stereo jednostki głośnomówiącej (standardowe złącze stereo 3,5 mm) podłącz do wejścia dodatkowego AUX radia
samochodowego."
- kabel AUX również posiadam

Jeśli się uda będzie to świetny manual dla zestawu głośnomówiącego BT i odtwarzacza mp3 w jednym .. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Złącze AUX działa wyśmienicie bo testowałem rozmowę jednak po kablu, ale wtedy nie działa mikrofon z nokii...

docelowo chciałbym, aby dzięki sparowaniu przez BT telefonu rozmowa i pliki muzyczne leciały z głośników auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg nokia_zestaw.jpg (59.1 KB, 168 wyświetleń)
__________________
Kupię Fiestę

Ostatnio edytowane przez gomez.pl ; 13-07-2013 o 19:41 Powód: fix
gomez.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2013, 19:05   #59
macieja51
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-08-2013
Model: MK II FL
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy

Cytat:
Napisał patik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam przyłącze się do dyskusji i zapytam czy w tym modelu jest możliwość odbierania rozmów ?


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Rzuć okiem na ten filmik:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
macieja51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2013, 15:19   #60
balbina
ford::amateur
 
Imię: balbina
Zarejestrowany: 14-08-2011
Skąd: opole
Model: ford focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: Radio Ford 6000CD a talefon komórkowy

Witam, proszę o pomoc. Mam focusa mk II rocznik 2006 a w nim radio ford 6000cd z słuchawką po prawej. Coś jak u kolegi na zdjęciu wyżej. Włączyłam w menu radia BT- on, ale mój telefon samsung galaxy s2 nie widzi go. Naciskając słuchawkę pokazuje się napis MUTE. Proszę mi powiedzieć czy jest szansa na to żeby telefon działał przez radio czy to tylko moje marzenie.Czy to, że w radiu pokazuje BT-ON oznacza że posiada on blutu? Koledzy jestem kobietką więc piszcie jasno.
balbina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.