Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2013, 12:34   #1
Milsik
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 13-08-2013
Skąd: Oleszyce
Model: Focus C-max GHIA
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2004
Postów: 77
Domyślnie Lampki w lusterkach - mój pomysł (FOTKI)

Witam, jako że ostatnio zabrałem się za wymianę wiekszości żarówek w aucie na led, postanowiłem także wymienić te w lusterkach. Doczytałem na forum, że jest z tym niemały problem, gdyż lampki są "jednorazowe" nie da się wymienić zarówki bez uszkodzenia samej lampki.
Zabrałem się za to myśląc, że "jakoś się uda". Niestety, lampa poszła w drobny mak w skutek licznych przeróbek z mojej strony. Finalnie zostały mi tylko dolne części w całościGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie zrażając się tym postanowilem zajrzeć do sklepu z żaróweczkami i tego typu akcesoriami. W oczy wpadły mi takie oto panele led [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , moje były na 4 diody. Przeciąłem kable, które łączą instalacje w lusterku z gniazdem żarówki, zlutowałem je i umieściłem panel w lusterku. O dziwo jest tam tak ciasno, że panel trzyma się sam w sobie i nie lata. Na końcu skleiłem dolną cześć lampki z lusterkiem klejem i wszystko działa jak ta lala. Efekt przeszedł moje wyobrażenie. Lampki świecą 3x mocniej białym światłem. Dodatkowo zdjęcie wnętrza, podświetlenie nóg taśmą led.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Milsik ; 30-09-2013 o 08:23 Powód: dodanie fotek
Milsik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2013, 08:25   #2
Milsik
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 13-08-2013
Skąd: Oleszyce
Model: Focus C-max GHIA
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2004
Postów: 77
Domyślnie Odp: Lampki w lusterkach - mój pomysł (FOTKI)

Dodałem fotki
Milsik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2013, 09:48   #3
janosek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-04-2011
Model: c-max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 44
Domyślnie Odp: Lampki w lusterkach - mój pomysł (FOTKI)

teraz to zamiast dziennych możesz odpalać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
janosek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2013, 10:40   #4
pcrb
ford::average
 
Imię: rafał
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: parteczyny grudziadz
Model: c-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 195
Domyślnie Odp: Lampki w lusterkach - mój pomysł (FOTKI)

a podŚwietlenie w nogach jak zrobiłes bo ja nie mam takiego wcale a mam listwy led kilka metrow bym tez zrobił, czy jest tam instalacja pod to czy jakis bezpiecznik od tego??. bardzo ładnie te ledy w lusterkach moje nie maja podswietlenia a dodatkowych dokladac sie nie da chyba ze zmienic obudowe lusterka. ogólnie ładnie jeszcze w bagażniku trzeba.
pcrb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2013, 10:46   #5
Milsik
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 13-08-2013
Skąd: Oleszyce
Model: Focus C-max GHIA
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2004
Postów: 77
Domyślnie Odp: Lampki w lusterkach - mój pomysł (FOTKI)

Nie wiem czy listwa ma 12 V, taśma miała. Taśme przymocowałem za pomocą opasek zaciskowych do takiej belki która tam biegnie przez cały przód. Wyrzuciłem stare gniazda żarówek jakie tam były i po prostu złączyłem kabelki i zalutowałem. NIe widać żadnej instalacji.
Milsik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2013, 13:31   #6
andrzejl
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 31-05-2011
Skąd: Piła
Model: Ford C-max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Lampki w lusterkach - mój pomysł (FOTKI)

Jak wiadomo tradycyjne LEDy nie nadają się do użycia ze "ściemniaczami", w aucie oświetlenie też nie wyłącza się od razu tylko jest efekt ściemniania, czy nie ma to jakiegoś negatywnego wpływu na działanie/żywotność LED?
Sam pomysł i efekty końcowy wygląda naprawdę nieźle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
andrzejl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2013, 13:55   #7
s'marek
ford::average
 
Avatar s'marek
 
Zarejestrowany: 13-03-2010
Skąd: Poznań
Model: Focus c-max
Silnik: 2.0 TDCi by WSTR
Rocznik: 2004
Postów: 79
Domyślnie Odp: Lampki w lusterkach - mój pomysł (FOTKI)

Jestem elektrycznym laikiem. Czy mogę podpiąć ledy do przewodów od lampki w bagażniku? Nie będzie problemu?
Drugie pytanie: czy jest instalacja (przewody do podłączenia) w lusterkach, które fabrycznie nie mają podświetlenia?
Ogólnie fajny pomysł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
s'marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2013, 14:23   #8
Milsik
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 13-08-2013
Skąd: Oleszyce
Model: Focus C-max GHIA
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2004
Postów: 77
Domyślnie Odp: Lampki w lusterkach - mój pomysł (FOTKI)

Póki co nic się nie dzieje z tymi ledamiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. s'marek mozesz podpisąć nie ma problemu, tylko ledy muszą być 12 V. A co do instalacji w luterkach to nie mam zielonego pojęcia, pewnie jesli nie ma otworów to raczej instalacji tam nie znajdziesz. Głowy nie dam
Milsik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2013, 20:09   #9
pueblo5
ford::average
 
Avatar pueblo5
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Sucha Beskidzka(okolice)
Model: C-max Ghia (panorama)
Silnik: 2.0tdci 136KM
Rocznik: 2009
Postów: 58
Domyślnie Odp: Lampki w lusterkach - mój pomysł (FOTKI)

Witam
Jutro Panowie wrzucę wam fotki mojej przeróbki oświetlenia. Całe wnętrzw w ledzie wraz z bagażnikiem i podświetleniem lusterek wewnętrznych. Tylko lampki w lusterkach zewnętrznych zostały ale bałem się je ruszyć bo wyglądają na jednorazówki
pueblo5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2013, 20:15   #10
Milsik
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 13-08-2013
Skąd: Oleszyce
Model: Focus C-max GHIA
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2004
Postów: 77
Domyślnie Odp: Lampki w lusterkach - mój pomysł (FOTKI)

Pueblo5 interesuje mnie jak zrobiłeś białe podświetlenie zegarów. widziałem Twój post. Powiedz mi czy diody smd są tam białe czy zielone?

Albo Cie z kimś pomyliłemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Milsik ; 30-09-2013 o 20:25
Milsik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.