Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-10-2013, 19:19   #81
arekszy
ford::amateur
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 25-06-2012
Model: FOCUS MKII
Silnik: 16.TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

Cytat:
Napisał Marek82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, ja miałem taki problem z ogrzewaniem przedniej szyby, mianowicie: szyba nie grzała mimo, że taśmy na podszybiu były ok, przekaźnik ok, przycisk się zapalał a szyba nie grzała. Okazało się że problem leżał w taśmie masowej pod lampką wewnętrzną.
Zima idzie, temat znowu chyba stanie się popularny.
U mnie dokładnie takie same objawy, z tą różnicą , że szyba była kiedyś wymieniana. Wymieniacze szyby taśmę masową po prostu przełożyli przez śrubkę nie dokręcając jej. Dziwne, że w ogóle szyba przez jakiś czas grzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Demontaż lampki oświetlenia wewnętrznego opisano [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
pzdr
a

arekszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2013, 20:59   #82
Renji
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Radom
Model: Focus MK3 ST
Silnik: 2,0 EB 250HP
Rocznik: 2017
Postów: 92
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

teściowi też nie działa, muszę to sprawdzić, chociaż do tej pory stawialiśmy, że powodem usterki jest 2mm pęknięcie centralnie na nitce podgrzewania i obieg jest przerwany. Było to zaraz po zakupie i nigdy nie drążyłem tematu. Ale skoro podgrzewanie jest 2 strefowe to strona kierowcy powinna działać nawet jak po stronie pasażera jest przerwana nitka.
Renji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2013, 21:28   #83
Mooomin
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-08-2011
Skąd: Biała Podlaska
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 178
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

Czy nie grzanie środka szyby to też może być kwestia masy czy jedyna opcja to uszkodzenia ścieżek? Nie grzeje właśnie na wysokości lampki tylko trochę szerzej...
Mooomin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2013, 21:47   #84
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,071
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

Cytat:
Napisał Mooomin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Nie grzeje właśnie na wysokości lampki tylko trochę szerzej...
Uszkodzone ścieżki. Nie do naprawienia - tylko ewentualnie wymiana szyby.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2013, 19:04   #85
Tomaszstn
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-05-2013
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: 1.8TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 176
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

Ja teraz wymieniałem w MK1 szybę na Pilkington, zapłaciłem 620zł wraz z wymianą, też miałem tak że w nowej NordGlass nie działały wszystkie ścieżki stąd zmiana marki. Wcześniej podczas demontażu filtra kabinowego mechanik uszkodził szybę i pękła.
Tomaszstn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2013, 20:22   #86
arekszy
ford::amateur
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 25-06-2012
Model: FOCUS MKII
Silnik: 16.TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

Cytat:
Napisał Tomaszstn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wcześniej podczas demontażu filtra kabinowego mechanik uszkodził szybę i pękła.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szyba i mechanik zdecydowane do wymiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
arekszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2013, 09:11   #87
hrabia79
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 20-10-2013
Skąd: Tarnów
Model: ford focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

witam wszystkich, u mnie jest problem że taśma od strony kierowcy jest praktyczne cala urwana i nie bardzo jest sie czego zlapac, czy da się coś jeszcze z tym zrobic czy niestety nowa szyba?
hrabia79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2013, 13:10   #88
Renji
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Radom
Model: Focus MK3 ST
Silnik: 2,0 EB 250HP
Rocznik: 2017
Postów: 92
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

Praktycznie cała, jeżeli wystaje cokolwiek nawet 0,1mm to trzeba to delikatnie oczyścić, potraktować kwasem lutowniczym i i sporą ilości cyny zrobić sobie bazę do której potem kabel. Nie wiem jak to wygląda, mówię co można zrobić, Jeżeli cyna będzie sie miała czego złapać to powinno sie to dać naprawić.
Renji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2013, 08:42   #89
bankarobert
ford::advanced
 
Avatar bankarobert
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 388
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

dziś rozebrałem podszybie żeby naprawić ogrzewanie szyby po stronie kierowcy i moje diagnoza jest następujące. Rozwiązanie forda w związku z tą taśmą a raczej jej przymocowaniem do komory silnika jest kijowe. ta taśma teoretycznie i praktycznie prędzej czy później musi się przetrzeć przez mechanizm wycieraczek. Ta taśma żeby było ok musi być przymocowana/przyklejona do górnej blachy przy podszybiu. Dostęp jest mało komfortowy ale idzie to naprawić.

Pytanie z innej beczki... za silnikiem wycieraczek jest taka plastikowa osłona a za nią jakiś filtr/siatka. Od czego jest ten filtr/siatka?
bankarobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2013, 16:07   #90
Ford c-max 1981
ford::average
 
Imię: Martin
Zarejestrowany: 22-07-2012
Skąd: Słupsk - Danmark
Model: Ford Kuga MK3
Silnik: 2.5 ltr 225KM
Rocznik: 2020
Postów: 96
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

Witam. Bardzo bym prosil o wyrozumialosc. Posiadam forda focusa c-max z 2004. MIeszkam w Danii i nie mam za bardzo skorzystania z dobrego elektryka w poblizu mojej miejscowosci. Problem moj polega na tym, ze jak w wiekszosci przypadkow nie grzeje mi polowa szyby od strony kierowcy. W tamtym roku wszystko dzialalo idealnie. Sprawdzalem bezpieczniki w komorze silnika i jest wszystko ok. Rowniez sprawdzilem tasme, ktora jest umieszczona w podszybiu bez jej odkrecania bo moge zajrzec w taki sposob i wyglada ona na sprawna tylko lekko mokra. Ostatnie zmniany jakie dokonalem to pod przekaznik od ogrzewania mam podlaczony plus do ledow. Nie wiem czy on ma cos wspolnego z tym. Musialbym jeszcze sprawdzic te kostki od kabli gdzie one sie dokladnie znajduja?? I Czy latwo sie do nich dostac. Za wszelkie odpowiedzi z gory dziekuje.
Ford c-max 1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.