Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-12-2013, 21:40   #1061
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Powinno być raczej DNL a nie DHL.

mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2013, 22:02   #1062
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,068
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Wawrzonkowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po włożeniu karty SD do radia i próbie wgrania pojawiały się komunikaty:
1. nie ta wersja softu - lecz udało się uruchomić aktualizację na niby ,bo pasek ..:
Kolego - jak jest napisane "nie ta wersja softu" to raczej popychanie dalej nie było dobrym pomysłem...
Można przecież było zapytać zamiast kombinować...

W instrukcji nic nie napisałem, że trzeba coś "popychać na siłę"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 16-12-2013 o 22:24
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2013, 22:33   #1063
Wawrzonkowski
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 06-02-2011
Skąd: Piła
Model: FORD Mondeo Titanium X
Silnik: 2.0 TDCI 140KM PowerShift
Rocznik: 12-2010
Postów: 13
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego - jak jest napisane "nie ta wersja softu" to raczej popychanie dalej nie było dobrym pomysłem...
Można przecież było zapytać zamiast kombinować...

W instrukcji nic nie napisałem, że trzeba coś "popychać na siłę"...
Wiem ,że jestem uparty ,aleeee:
Na forum niemieckim była uwaga dotyczaca map z 2013 roku by instalować czarny DNL i zasugerowałem się uwagami z wcześniejszego twojego WE+T . Wniosek aktualizacja dotyczy numerów z pierwotnej instalacji softu navi.

Pozdrawiam
PS
Troszkę adrenaliny się przydało i sukces lepiej smakuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wawrzonkowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2013, 07:56   #1064
mond007
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 04-08-2010
Model: S-Max'10FL / Focus'14FL / Mondeo'19FL
Silnik: 2.0 TDCI / 1.6Ti-VCT / 2.0 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2010 / 2014 / 2019
Postów: 159
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Wgrałem aktualizację pasująca do mojej navi (karta CAA) więc płyta zgodnie z instrukcją BLAU. Pojawił się język polski w menu, na mapach inne strzałki nawigacyjne, polskie ogonki w tytułach piosenek, w książce telefonicznej itp.
Natomiast komunikaty nawigacyjne pozostały angielskie, VC rzecz jasna też.
Mam mapę z 2010r - może to jest powodem, że nawigacja nie gada po polsku?!?
Może inne pomysły?
mond007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2013, 08:22   #1065
kr.bi
ford::advanced
 
Avatar kr.bi
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Pb 140 Qńa
Rocznik: 2009
Postów: 301
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał mond007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast komunikaty nawigacyjne pozostały angielskie, VC rzecz jasna też. Mam mapę z 2010r - może to jest powodem, że nawigacja nie gada po polsku?!?
Może inne pomysły?
na forum (i o ile mnie pamięć nie myli, to nawet w temacie tego wątku) odnośnie spolszczenia navi oraz komunikatów wiele razy przewijała się info o tz. identyfikatorze języka. Rzecz dotyczyła, tego że firmy "uczące polskiego" pozwalały korzystać z oryginalnej plyty DVD po zamianie tekstów angielskich i podmianie identyfikatora angielskiego na polski (w sofcie navi). To doprowadziło kolegę Tedi_k(jeśli mnie pamięć nie myli) do wniosku takiego, że język polski na oryginalnych płytach już był wcześniej - oznaczony odpowiednim identyfikatorem, którego nasze navi rzecz jasna nie mogły "widzieć", bo nie znały identyfikatora języka polskiego, do teraz kiedy producent (navi) ServicePack'iem ją uaktywnił. Ale po co to piszę ? Po zebraniu wszystkich info pozwala to postawić hipotezę, że język polski był obecny na oryginalnych płytach ale, jak widać po koledze Mond007, nie we wszystkich i do 2010 prawdopodobnie go nie było.
Mam nadzieję, że kolega (mond007) pokombinuje (może z ustawieniami, może jeszcze raz wgra z płyty/karty oprogramowanie navi) i w swym (pokrętnym[?] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) wywodzie będę się mylić. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrófka


Cytat:
Napisał mond007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast komunikaty nawigacyjne pozostały angielskie, VC rzecz jasna też.
Może inne pomysły?
a czy możesz spróbować zmienić język na np. niemiecki/francuski/portugalski - na taki które oryginalnie od początku były obsługiwane i sprawdzić, czy nawi będzie "szprechać" w tym ustawionym języku ?

Ostatnio edytowane przez kr.bi ; 17-12-2013 o 08:43
kr.bi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2013, 08:48   #1066
DiX
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 26-02-2010
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 52
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał kr.bi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na forum (i o ile mnie pamięć nie myli, to nawet w temacie tego wątku) odnośnie spolszczenia navi oraz komunikatów wiele razy przewijała się info o tz. identyfikatorze języka. Rzecz dotyczyła, tego że firmy "uczące polskiego" pozwalały korzystać z oryginalnej plyty DVD po zamianie tekstów angielskich i podmianie identyfikatora angielskiego na polski (w sofcie navi). To doprowadziło kolegę Tedi_k(jeśli mnie pamięć nie myli) do wniosku takiego, że język polski na oryginalnych płytach już był wcześniej - oznaczony odpowiednim identyfikatorem, którego nasze navi rzecz jasna nie mogły "widzieć", bo nie znały identyfikatora języka polskiego, do teraz kiedy producent (navi) ServicePack'iem ją uaktywnił. Ale po co to piszę ? Po zebraniu wszystkich info pozwala to postawić hipotezę, że język polski był obecny na oryginalnych płytach ale, jak widać po koledze Mond007, nie we wszystkich i do 2010 prawdopodobnie go nie było.
Mam nadzieję, że kolega (mond007) pokombinuje (może z ustawieniami, może jeszcze raz wgra z płyty/karty oprogramowanie navi) i w swym (pokrętnym[?] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) wywodzie będę się mylić. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrófka




a czy możesz spróbować zmienić język na np. niemiecki/francuski/portugalski - na taki które oryginalnie od początku były obsługiwane i sprawdzić, czy nawi będzie "szprechać" w tym ustawionym języku ?
Cześć u mnie aktualizacja poszła z dnl "czarnego" wszystko bez komplikacji (jedna uwaga - nie musimy się spieszyć z wymianą karty po resecie navi, gdy zatrzyma się na ekranie do wprowadzenia kodu PIN można śmiało i powoli wykonać operację zmiany kart)

U mnie również nie ma komunikatów w języku polskim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Navi nx SD+ (MCA) Bosch z 2011r.
DiX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2013, 12:10   #1067
APJ007
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: koło Gniezna
Model: S-MAX 2, Kuga I 4x4
Silnik: 2.0 TDCI / 2.0 TDCI
Rocznik: 2016 / 2012
Postów: 88
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Osoby, które twierdzą, że nie ma komunikatów głosowych w jęz. polskim - sprawdźcie, czy nie są wyciszone - u mnie po aktualizacji wszystkie napisy po polsku, radio gra, nawi chodzi, ale nic nie mówi, zacząłem się niepokoić i szukać - okazało się, że komunikaty głosowe są wyciszone (przekreślona ikonka głośnika) - przed aktualizacją komunikaty na pewno nie były wyciszane (tyle, że po angielsku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), widocznie aktualizacja to zmieniła. Ps. Głos Pani Lektorki b. ładny i wyraźny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
APJ007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2013, 12:13   #1068
kr.bi
ford::advanced
 
Avatar kr.bi
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Pb 140 Qńa
Rocznik: 2009
Postów: 301
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał APJ007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Osoby, które twierdzą, że nie ma komunikatów głosowych w jęz. polskim - sprawdźcie, czy nie są wyciszone - u mnie po aktualizacji wszystkie napisy po polsku, radio gra, nawi chodzi, ale nic nie mówi, zacząłem się niepokoić i szukać - okazało się, że komunikaty głosowe są wyciszone (przekreślona ikonka głośnika) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a mapę z którego roku kolega użytkuje ?
kr.bi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2013, 12:19   #1069
APJ007
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: koło Gniezna
Model: S-MAX 2, Kuga I 4x4
Silnik: 2.0 TDCI / 2.0 TDCI
Rocznik: 2016 / 2012
Postów: 88
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

2013
APJ007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2013, 12:31   #1070
kr.bi
ford::advanced
 
Avatar kr.bi
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Pb 140 Qńa
Rocznik: 2009
Postów: 301
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał APJ007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2013
2010 i 2011 - polskiego nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.(przynajmniej tak pisali koledzy),
kolega (APJ007) mając mapę z 2013 komunikaty po polsku ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,
ciekawe z którego roku ma mapę kolega Tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.(obstawiam też na 2013, ale może ma 2012)

ale jeśli nie, to pozostałoby jeszcze poczekać na kogoś kto ma mapę z 2012 na SD i zapytać czy pani z navi zaczęła mu mówić wskazówki po naszemu.

pozdrófka
kr.bi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , kuga , mondeo mk4 , navigacja , nawigacja , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.