Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-03-2014, 19:53   #1461
Stone
ford::beginner
 
Avatar Stone
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-06-2009
Skąd: Jaworzno
Model: Galaxy Titanium Panther Black
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 08.2010
Postów: 10
Domyślnie Odp: Hurtowy zakup mapy 2013, 2014 do TravelPilot FX,NX SD oraz NX DVD

Dla Artura podziękowania!
Dla mnie radość z użytkowania!

Nowej mapy oczywiście, jutro test w trasie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Pozdrawiam!

__________________
Stone jest offline  
Stary 27-03-2014, 20:20   #1462
rrafalek
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 28-09-2013
Model: KUGA MK2
Silnik: 2.0 TDCI 163 PS Powershift
Rocznik: 2014
Postów: 59
Domyślnie Odp: Hurtowy zakup mapy 2013, 2014 do TravelPilot FX,NX SD oraz NX DVD

Koledzy mam prosbę aby osoba która posiada obecnie kartę z najnowszymi mapami do Nawigacji FX (bezdotykowa) napisała na priv. Narazie nie bede ujawniał żadnych informacji ale pracuje nad pewnym projektem.
rrafalek jest offline  
Stary 27-03-2014, 20:32   #1463
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Hurtowy zakup mapy 2013, 2014 do TravelPilot FX,NX SD oraz NX DVD

Zapisy na listę do 6 kwietnia



LISTA NR 2

MAPA NX DVD 2014

1. Mikiciuk Robert
2. kobepl
3. Zielnik WARSZAWA


MAPA NX SD 2014

1.Ciufa WARSZAWA
2. Manieklux
3. cwanygapa
4. JD2005
5. raq13

MAPA FX SD 2014

1. Jarek861
2. piozas
3. hp6420

Warunki zakupu:

cena mapy NX DVD, NX SD, FX SD 345 zł. brutto

kurier 20 zł.

Jest możliwość odbioru zakupionej mapy w ASO Poznań (oczywiście po dokonaniu wpłaty 345 zł. na konto ASO)


Pod tymi adresami jest możliwy darmowy odbiór map. Osoby które zadeklarują odbiór osobisty w nw. salonach nie ponoszą kosztów przesyłki !

- Poznań - ul. Mogileńska 50, 61-044 Poznań
ul. Opłotki 19, 60-012 Poznań

- Szczecin - ul. Pomorska 115B, 70-812 Szczecin
Ustowo 56, 70-001 Szczecin

- Koszalin - Stare Bielice 117D, 76-039 Biesiekierz k/Koszalina

- Warszawa - al. Krakowska 169, 02-180 Warszawa



Stosowna adnotacja o miejscu odbioru znajdzie się przy nicku na liście.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W mailu prześlę nr specjalnego konta i dane fundacji, która zbiera datki na pomoc w leczeniu chorego dziecka mojego kolegi. Można również podarować 1% przy rozliczeniu podatku za rok 2013. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Proszę nie traktować tego jako przymus, ja nie będę sprawdzał i publikował czy ktoś wpłacił czy nie. Jest to szczytny cel i niech każdy zdecyduje. Myślę, że taka forma okazania mi uznania za przeprowadzenie akcji będzie najlepsza.
artur1970 jest offline  
Stary 27-03-2014, 21:14   #1464
Que_Fear
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-08-2013
Skąd: Wały (Brzeg Dolny)
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 23
Domyślnie Odp: Hurtowy zakup mapy 2013, 2014 do TravelPilot FX,NX SD oraz NX DVD

Cytat:
Napisał radkos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odebrałem dzisiaj mapę SD do nawigacji FX. Dziękuję bardzo za organizację całego zakupu, choć u mnie pewnie skończy się jutro na wizycie w serwisie.
W drodze powrotnej do domu wrzuciłem nowe mapy i niestety po kilkunastu restartach przez czterdziesto minutowy powrót do domu mapy nie działają a nawigacja cały czas się restartuje, zauważyłem że robi to w momencie pojawienia się ikony karty SD na wyświetlaczu LCD. Zrobiłem update softu do 4.1 i nadal to samo.
Jakby udało Ci się coś ustalić to podziel się proszę tą wiedzą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

U mnie takie same objawy występują w NX DVD.
Wprawdzie wstepnie wykluczyłem uszkodzenie napędu to już sam nie wiem, bo reset następuje zawsze wtedy kiedy napęd dokonuje odczytu. Rozkręca płytę normalnie a w momencie odczytu następuje reset.

Starą płytę odczytuje, choć oczywiście wyświetla że jest niekompatybilna z systemem który został zainstalowany z nowej płyty.
Que_Fear jest offline  
Stary 27-03-2014, 21:24   #1465
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Hurtowy zakup mapy 2013, 2014 do TravelPilot FX,NX SD oraz NX DVD

Cytat:
Napisał Que_Fear Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przesyłka dotarła. Mapa wgrana (przy okazji SP 5.3) i póki co urządzenie się co i rusz restartuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale zbyt łatwo być nie może Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z mojej strony też podziękowania dla Artura! Skoordynowanie i ujednolicenie dzałań tylu różnych ludzi to zdecydowanie nie jest łatwe zadanie!
Dzisiaj podczas mini spotu z okazji zakończenia akcji hurtowego zakupu map 2014 pomagałem w instalacji mapy na DVD.

Stało się to co opisuje kolega Que_Fear.
Po wejściu w menu w miejscu wersji mapy jest 000000000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nam udało się odpalić mapę 2014 dopiero po trzech próbach.

Jeżeli ktoś z Kolegów będzie miał taki problem po wgraniu 5.3 i wrzuceniu mapy 2014 to proponuję wyjąć mapę 2014 i wrzucić starą mapę . Następnie wrzucić już nową mapę 2014 i cierpliwie poczekać na wyłączenie się napędu dvd. (nawi gaśnie ale słychać jak pracuje napęd)

Jeżeli ktoś jeszcze ma stary soft a zakupił mapę 2014 to niech spróbuje wymienić tylko mapę bez wgrywania softu 5.3 i pochwali się na forum efektami.
artur1970 jest offline  
Stary 27-03-2014, 22:05   #1466
Que_Fear
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-08-2013
Skąd: Wały (Brzeg Dolny)
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 23
Domyślnie Odp: Hurtowy zakup mapy 2013, 2014 do TravelPilot FX,NX SD oraz NX DVD

Cytat:
Napisał artur1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to proponuję wyjąć mapę 2014 i wrzucić starą mapę . Następnie wrzucić już nową mapę 2014 i cierpliwie poczekać na wyłączenie się napędu dvd. (nawi gaśnie ale słychać jak pracuje napęd)
To znaczy rozumiem że wrzucić starą mapę tylko po to żeby odczytana została płyta ??
Bo w moim przypadku system melduje że stare mapy są niekompatybilne z aktualnie zainstalowaną wersją navi (już z płyty 2014). Spróbuję zatem dać jej czas, natomiast dla mnie zastanawiąjące jest to że reset następuje w momencie próby odczytu (jak ktoś się wsłuchiwał kiedykolwiek w pracę jakiegokolwiek napędu laserowego to zna dźwięki jakie wtedy są wydawane).

Artur, a pytanie, czy jak za tym trzecim razem udało Wam się odpalić mapę to później uruchamiała się już bez problemów ?? Czy to była tylko kwestia tego pierwszego odpalenia ??
Que_Fear jest offline  
Stary 27-03-2014, 22:07   #1467
lofer
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-02-2008
Skąd: Kraków
Model: mondeo MK4
Silnik: 2.5 T benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 76
Domyślnie Odp: Hurtowy zakup mapy 2013, 2014 do TravelPilot FX,NX SD oraz NX DVD

Arturze, pięknie dziękuję za organizację mapy i Twoje ponad przeciętne zaangażowanie. Oby więcej tak pozytywnie zakręconych osób. U mnie mapa śmiga prawidłowo, wcześniej aktualizowałem soft do 5.3. Po resecie navi długo myślała ale w końcu ruszyła.
lofer jest offline  
Stary 27-03-2014, 22:16   #1468
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Hurtowy zakup mapy 2013, 2014 do TravelPilot FX,NX SD oraz NX DVD

Cytat:
Napisał artur1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli ktoś z Kolegów będzie miał taki problem po wgraniu 5.3 i wrzuceniu mapy 2014 to proponuję wyjąć mapę 2014 i wrzucić starą mapę . Następnie wrzucić już nową mapę 2014 i cierpliwie poczekać na wyłączenie się napędu dvd. (nawi gaśnie ale słychać jak pracuje napęd)

Jeżeli ktoś jeszcze ma stary soft a zakupił mapę 2014 to niech spróbuje wymienić tylko mapę bez wgrywania softu 5.3 i pochwali się na forum efektami.
Na wstępie dzięki Artur za cała akcję.

Dotychczas miałem na NX DVD mapy 2008 i soft poniżej 5.3 (zdaje się że 5.1 - 0843_09012Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., wymieniłem tylko płytę z mapami, zainstalował się soft navi z płyty i wszystko było OK. Następnie zmieniłem soft NX-a na 5.3 wrzuciłem płytę z mapami 2014 i zaczęły się schody. Co kilkanaście sekund następował reset urządzenia. Na szczęście pomiędzy resetami był czas na wbicie kodu i wyciągnięcie płyty. Po wyjęciu płyty urządzenie się nie resetowało. Z powrotem włożyłem płytę ze starymi mapami 2008, zainstalował się soft navi z tej płyty i co po lekturze tego wątku na forum wydaje mi się dziwne mapy 2008 działały na sofcie 5.3. Na mapach 2008 i sofcie 5.3 urządzenie się nie resetowało. Znowu zamieniłem płytę z mapami na 2014, znów zainstalował z płyty soft navi i wszystko jest OK, urządzenie działa i się nie resetuje, ale mały stres na początku był.

Ostatnio edytowane przez pgrob ; 28-03-2014 o 07:50
pgrob jest offline  
Stary 27-03-2014, 22:52   #1469
Bartolomef
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-01-2008
Model: Fusion i Mondeo MK4
Silnik: 1.4 PB i 2.0 ON
Rocznik: 2004 i 2007
Postów: 82
Domyślnie Odp: Hurtowy zakup mapy 2013, 2014 do TravelPilot FX,NX SD oraz NX DVD

Ja mam NX DVD, soft 5,3 wgrałem już wczoraj.
Wcześniej miałem soft 5.1 (wgrany po zakupie autka) i mapę 2008

Po włożeniu płyty z mapą zainstalowało się moment, ale bardzo długo mielił jeśli chodzi o wyświetlenie mapy. Ostatecznie ją załadował ale strasznie przy tym mulił.

Jutro test. Zobaczymy - ale wydaje mi się, że odwidzi mu się mulenie (z mapą 2008 po aktualizacji softu, też tak miałem)
Bartolomef jest offline  
Stary 27-03-2014, 23:17   #1470
Que_Fear
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-08-2013
Skąd: Wały (Brzeg Dolny)
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 23
Domyślnie Odp: Hurtowy zakup mapy 2013, 2014 do TravelPilot FX,NX SD oraz NX DVD

Cytat:
Napisał pgrob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na mapach 2008 i sofcie 5.3 urządzenie się nie resetowało. Znowu zamieniłem płytę z mapami na 2014, znów zainstalował z płyty soft navi i wszystko jest OK, urządzenie działa i się nie resetuje, ale mały stres na początku był.
Wielkie dzięki Kolego za tego posta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jakoś w swoich zmaganiach nie wpadłem na to żeby zmusić system do downgrade'owania systemu navi do wersji map pierwotnej (u mnie 2009). Po Twoim poście zrobiłem to i podobnie jak w Twoim przypadku, downgrade (2009) -> działa (bez resetu) -> znowu upgrade (do 2014) -> i już działa i nie resetuje.

Jeszcze raz dzięki wielkie, bo zaoszczędziło mi to kolejnych minut na metodzie prób i błędów (i czekaniu na może jednak jakieś rozwiązanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

A tak żeby było zabawniej to powiem że downgrade do wersji systemu navi który jest zaszyty w SP 5.3 nie pomaga, bo takowy downgrade zrobiłem zanim Kolega napisał o zejściu do pierwotnych map (tam jest wersja systemu navi 9.xxx..... a w mapach z 2009r. 8.xxx.....)

Pozdrawiam serdecznie

Ostatnio edytowane przez Que_Fear ; 27-03-2014 o 23:30
Que_Fear jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.