Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-03-2015, 15:47   #21
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Oznaki zużycia w nowym aucie?

Atlis nie zawsze tak jeździ eco, ale miał odchyły w tamtym wątku - to fakt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 18-03-2015 o 15:49
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2015, 23:34   #22
johnnyjp
ford::average
 
Avatar johnnyjp
 
Zarejestrowany: 02-08-2008
Skąd: London, UK
Model: Focus MK2 Zetec Climate
Silnik: 1.6 115 km
Rocznik: 2005
Postów: 184
Domyślnie Odp: Oznaki zużycia w nowym aucie?

Cytat:
Napisał Brzydki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wracając do tematu to po prostu z czasem zaczynasz wychwytywać rózne niuanse, których wcześniej nie slyszałeś z racji zachwycenia się nowym autem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zresztą to nie tylko nowych aut dotyczy ale tez używanych - kupiłeś 10-cio letnie auto - jest pięknie i cicho, silnika prawie nie słychać - bo to coś "nowego" dla Ciebie, za 2-3 miesiące coś zaczyna drżeć, skrzypieć... coś gdzież puka. I to nie tylko z samochodami tak jest. Jeździć i się nie zastanawiać i co najwyżej muzę pogłośnić w aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
popieram. na poczatku prawie w ogoel nie slyszalem silnika w swoim Focusie - teraz wydaje mi sie, ze glosno pracuje... kwestia przyzwyczajenia.
johnnyjp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2015, 07:33   #23
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Oznaki zużycia w nowym aucie?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - jechałem tak raz i było to celowe sprawdzenie spalania. Nie jestem ecodriverem choć potrafię jeździć bardzo oszczędnie kiedy chcę. Tak jak szybka jazda i ecodriving wymaga praktyki. Obie dyscypliny uważam za zaawansowane i ponieważ lubię się uczyć nowych rzeczy za kierownicą to próbuję jedno i drugie. Dlatego jadąc na tor mogę łamać rekordy spalania a na torze mogę jechać 10/10. Wyśmiewanie się z jednego lub drugiego uważam za niedorozwój umysłowy. :-)

Ostatnio edytowane przez Atlis ; 19-03-2015 o 07:39
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2015, 07:34   #24
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Oznaki zużycia w nowym aucie?

Nie tylko kwestia przyzwyczajenia - po prostu czasem są takie warunki, że silnik głośniej nieco pracuje - temperatura, wilgotność, ciśnienie, paliwo, czystość filtra powietrza - wszystko ma znaczenie. Często jest też tak, że nawet po umyciu jakoś tak ciszej chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2015, 07:40   #25
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Oznaki zużycia w nowym aucie?

Najlepiej jest wtedy przesiąść się w inny samochód, idealnie starszy. Powrót do swojego znów wszystko wróci do normy.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2015, 08:50   #26
Wojtek O.
ford::advanced
 
Avatar Wojtek O.
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Przyczajony z Czajowic :)
Model: Foka mk.3 Dłuuuga
Silnik: 1,6TDCi 95KM
Rocznik: 2011
Postów: 341
Domyślnie Odp: Oznaki zużycia w nowym aucie?

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najlepiej jest wtedy przesiąść się w inny samochód, idealnie starszy. Powrót do swojego znów wszystko wróci do normy.
Chyba że tamten starszy samochód jest mimo 27 lat w bardzo dobrym stanie i ma jeden z najkulturalniejszych silników swego czasu. Jest samochodem tzw. klasy Premium. To nie zda egzaminu.
Sam po przesiadce z Puga 1999 na Foke 2011 miałem takie wrażenie jak bym nie miał drzwi podczas jazdy, albo przynajmniej uszczelek(nie wiało za to było słychać). Ale ja dziwny jestem bo zajmowałem się sprawdzaniem stanu samochodów w firmie i wstępną oceną co jest nie tak. Więc początkowo męczyłem pytaniami czemu sprzęgło rzęzi słychać wszystko na zewnątrz jak odpuszczę gaz, a potem dodam to szarpie. Takich rzeczy w staruszku nie miałem, a przebieg połowę większy był.
P.S. To co obecnie sie dzieje z samochodami to nie postęp tylko ewolucja czyli dostosowanie do potrzeb. :/
Wojtek O. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2015, 09:53   #27
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Oznaki zużycia w nowym aucie?

Ale trudno porównywać Fokę mk3 w dieslu 95 KM (stanowczo za słabym do wagi tego kompakta) z dawną klasą premium. Co innego jakby porównać nowego ecoboosta 1.5, który przy 130 km/h generuje zaledwie nieco ponad 66 db hałasu.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2015, 09:59   #28
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Oznaki zużycia w nowym aucie?

Wojtek a jaki to Pug? A jaka ta Foka?
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2015, 10:01   #29
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Oznaki zużycia w nowym aucie?

bo to co jest teraz to jest anty-postęp. postęp się skończył w latach 90, teraz się cofamy niestety - w imię konsumpcji, produkcji, robienia z Afryki śmietnika świata - ale liczy się pieniądz.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2015, 10:35   #30
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Oznaki zużycia w nowym aucie?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zmień też kompa na taki z 1994r. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Obawiam się, że nawet na forum byś nie wlazł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 19-03-2015 o 10:42
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.