Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-05-2015, 10:20   #1
gregory_076
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 14-05-2015
Skąd: Wrocław
Model: FORD KUGA 2011 4X4 2.0 140KM
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Jaki hak polecacie?

Hej, jestem tu nowy więc na wstępie pozdrawiam wszystkich użytkowników forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chciałbym się poradzić w temacie zakupu haka. Od niedawna jestem w posiadaniu Forda Kuga (2011). Jest to moje pierwsze tak duże auto, do tej pory jeździłem starym Volvo s40. Tam już hak był i jakoś ten temat mnie nigdy nie interesował. W tym momencie mam relatywnie nowe auto ale bez haka, a mam co wozić w weekendy. Nie wykorzystuję auta jakoś specjalnie mocno, więc hak też nie musi być jakiś super mocny. Potrzebowałbym porady w tym temacie. Sprawdzałem oferty, chciałbym kupić coś sprawdzonego ale nie mega drogiego. Mam kilka swoich typów ale na pewno znacie się bardziej w temacie. Zauważyłem, że rozstrzał cenowy jest duży bo trafiłem też na oferty kupna haków używanych na allegro - kilkukrotnie tańszych od nówek, ale ponoć nie ma do nich instrukcji i są wyciągane z aut po dzwonach i tego typu historie. Nie za bardzo mam kogo spytać. Myślicie, że będzie jakaś różnica w użytkowaniu między nówką a używką?

gregory_076 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2015, 18:23   #2
andrzej_79
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-05-2015
Skąd: Wrocław
Model: Ford Kuga
Silnik: 2,0
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jaki hak polecacie?

Nie kupuj używki! Historie o wyciąganiu haków z aut po dzwonach są prawdziwe! Takie haki bywają odkształcone, zardzewiałe, poluzowane i na dłuższą metę niebezpieczne i niezdatne do użytku. Nie da się zdemontować haka w całości i nigdy nie wiesz, czego może w nim brakować! To duże ryzyko! Ja jestem fanem Westfalii, zmieniam samochody dość często i siłą rzeczy haki też. Są niezawodni, a ja mam pewność, że przyczepa mi nie odleci na byle jakim wertepie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
andrzej_79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2015, 22:21   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,071
Domyślnie Odp: Jaki hak polecacie?

To kolega pojechał...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aby nie odróżnić haka, który dostał z tyłu od haka, który został wyjęty z auta uszkodzonego dowolnie inaczej to trzeba by być ślepym chyba...
Hak fabryczny (z demontażu) z modułem i wiązkami też jest zwykle od Westfalii, ale cenę potrafi mieć akceptowalną...
W poprzednim moim C-maxie 2008 sam założyłem hak oryginalny wypinany używkę za rozsądne pieniądze (z tego co pamiętam ok. 500zł) i jakoś nic mi nie odpadło...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2015, 21:38   #4
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Jaki hak polecacie?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To kolega pojechał...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aby nie odróżnić haka, który dostał z tyłu od haka, który został wyjęty z auta uszkodzonego dowolnie inaczej to trzeba by być ślepym chyba...
Hak fabryczny (z demontażu) z modułem i wiązkami też jest zwykle od Westfalii, ale cenę potrafi mieć akceptowalną...
W poprzednim moim C-maxie 2008 sam założyłem hak oryginalny wypinany używkę za rozsądne pieniądze (z tego co pamiętam ok. 500zł) i jakoś nic mi nie odpadło...
A jak jest z legalizacją takiego używanego haka ? Pytam o badanie techniczne i późniejsze "wbicie" do DR.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2015, 22:04   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,071
Domyślnie Odp: Jaki hak polecacie?

Bez najmniejszego problemu. Haki fabryczne mają lepsze i bardziej wiarygodne naklejki/tabliczki znamionowe niż te produkowane w nieznanych warunkach...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2015, 16:05   #6
andrzej_79
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-05-2015
Skąd: Wrocław
Model: Ford Kuga
Silnik: 2,0
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jaki hak polecacie?

Każdy robi jak mu pasuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja odradzam! Niestety, miałem taki przypadek, że hak był uszkodozony, a nie było tego widać gołym okiem. W pewnym momencie odmówił posłuszeństwa. Wyszło w praniu, potem, przy oględzinach. był wcześniej używany! Złe doświadczenia. Są artyści, którzy prostują uszkodzone elementy i potem je sprzedają… Jak pisałem, to ryzyko. I można potem i tak zapłacić za naprawdę. Na czym jak na czym ale na tym się po prostu nauczyłem nie oszczędzać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
andrzej_79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2015, 22:12   #7
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,071
Domyślnie Odp: Jaki hak polecacie?

Dokładnie. Każdy robi jak mu pasuje. Jak sądzę te dostępne na allegro od licznych krajowych producentów wykonywane są zapewne z materiałów najwyższej jakości i każda sztuka poddawana jest rygorystycznym badaniom wytrzymałościowym...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gratuluję wiary...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2015, 11:31   #8
kugowicz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2011
Skąd: Wrocław
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 12
Domyślnie Odp: Jaki hak polecacie?

Oprócz Westfalli jakie firmy polecacie? Zależy mi na haku demontowalnym i bez wycinania. Dopuszczony do jazdy po europie. Cena będzie decydująca, ponieważ hak będzie służyć tylko pod uchwyt na rowery.
kugowicz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2015, 05:36   #9
jerzykk
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 21-03-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 1999
Postów: 20
Domyślnie Odp: Jaki hak polecacie?

Cytat:
Napisał kugowicz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oprócz Westfalli jakie firmy polecacie? Zależy mi na haku demontowalnym i bez wycinania. Dopuszczony do jazdy po europie. Cena będzie decydująca, ponieważ hak będzie służyć tylko pod uchwyt na rowery.
Proponuję hak marki Bosal lub Steinhof. Jeżeli ma być na Europę, to musi posiadać homologację. Steinhof posiada świadectwo homologacji e4 wydane przez ministerstwo transportu. Uprawnia ono do poruszania się po wszystkich krajach UE. Takie haki znajdziesz w dobrych cenach na Motointegrator. Oni mają rozbudowaną sieć sprzedaży, więc po zamówieniu odebrać możesz w warsztacie partnerskim (przez kuriera też jest taka opcja).
jerzykk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2015, 10:28   #10
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,529
Domyślnie Odp: Jaki hak polecacie?

Cytat:
Napisał kugowicz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oprócz Westfalli jakie firmy polecacie? Zależy mi na haku demontowalnym i bez wycinania. Dopuszczony do jazdy po europie. Cena będzie decydująca, ponieważ hak będzie służyć tylko pod uchwyt na rowery.
Hak z Słupska spełnia Twoje wymagania
Homologacja na europę-jest
Demontowany- tak na dwie śruby
Cena-do mondeo ok 420,00 zł
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.