Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-07-2014, 18:04   #41
ingenieur28
ford::average
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 20-11-2013
Skąd: Deutschland - Stuttgart
Model: Ford Focus 2 Sport
Silnik: 2.0 TDCI 136PS
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Zgrzyty z okolic silnika zaraz po ruszeniu

po 1.5 roku zgrzytow opisanych w temacie z dnia na dzien zgrzyty ustaly. To chyba wychodzi na to ze mi pompa abs przestala sie zalaczac hehe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ingenieur28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2014, 13:43   #42
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,374
Domyślnie Odp: Zgrzyty z okolic silnika zaraz po ruszeniu

I ja potwierdzam (a ile razy sie naszukalem)... Foczka FL 2008 Anglik 1.6 16V 100KM. Identycznie. Rano wsiadam, staczam sie z parkingu do bramy i jeszcze jest ok. Wyjezdzam na jezdnie i jak nic poranny zgrzyt jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale przynajmniej teraz bede spokojniejszy bo nawet nie wiedzialem jak szukac co to sie z mym autem dzieje.
Najgorzej chyba tylko zgrzyta jak juz ma zgrzytnac a czlowiek akurat wyjezdza z parkingu i ze skreconymi kolami na jedynce gwaltownie przyspieszy. Mialem zawsze wrazenie ze mi sie silnik na czesci rozpada przy takiej sytuacji.
I moze to faktycznie ma sens? Ze ABS sie zalacza?
Warto potestowac jak sie z parkingu rusza to wtedy na polsprzegle sprobowac ze skreconymi kolami gwaltownie ruszyc (tak do 30-40 km/h)
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2015, 11:19   #43
pitbike
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 13-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Zgrzyty z okolic silnika zaraz po ruszeniu

Hej

Zauważyłem podobny objaw. W silniku benzynowym 1.6. Zgrzytnięcie po ruszeniu i krótka wibracja w pedale gazu, ale tylko gazu.
Podejrzewałem układ asr lub podobny przeciwdziałający zerwaniu przyczepności. Jednak żadna kontrolka sie nie zapala.
Nie sprawdzałem przy jakiej prędkości sie pojawia, ale tez nie przy każdym ruszeniu u mnie to występuje.
W ASO ktos pytal z Was?
pitbike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2015, 11:25   #44
pablitto83
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: UK
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie

Temat sie wyjaśnił. Bylem u znajomego mechanika, podpielusmy sie kompem i zrobilismy rundke, chamujac ostro, by zalaczyk sie ABS. Cisnienie na pompie ok 4 bar, czyli super. Czujniki zbieraja dane z kół równo. Ostatni trst na parkingu - test pompy ABS z kompa - i tu mamy nasz zgrzyt.. To pompa ABS pomalu konczy swoj żywot. Jka kyos pisal wczesniej, pompa robi test przy ok 20km/h. Normalnie tego nie słychać. Przy chamowaniu, gdy zalacza sie abs, również slychac ten chroboczacy dźwięk. Wygląda, jakby padal silniczek /lozysko w pompie.
Dopuki działa, a dziala sprawnie, nie ruszam tego. Jak zacznie sypać błędami, czas bedzie wymienic pompę.
Mam nadzieje, ze pomoze to innym zdiagnozować problem

Tap tap from mobile
pablitto83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2015, 19:17   #45
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Zgrzyty z okolic silnika zaraz po ruszeniu

Pompa ABS, przynajmniej w Focusie i C-Maxie do 2010 roku za akumulatorem przykręcona do ściany grodziowej, tak samo jak pedał gazu. Czujecie to na pedale gazu, bo akurat na nim leży noga.

Mi się też ten objaw po zmianie auta nie podobał, tymbardziej, że w poprzednim C-Maxie 1.6TdCi przez 6 lat praktycznie codziennie startując nim przynajmniej 2 razy NIGDY tego nie odnotowałem.
W obecnym 2.0TdCi czuję to notorycznie. Różnica poza silnikami jest taka, że poprzedni nie miał ESP i był z 2004 roku, ten jest 2010 i ESP ma.

Trochę mnie to wpienia, ale innego sposobu aby temu zaradzić niż zamontować jakieś podkładki tłumiące drgania pod pompę, albo okleić ścianę grodziową jakąś grubszą matą butylową nie mam.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2015, 17:52   #46
pablitto83
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: UK
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie

Mozesz wymienic pompe.. U mnie tego problemu nie mialem po zakupie auta, pojawial sie najpierw sporadycznie, potem coraz częściej, az mam teraz co start. Do tego zgrzyta przy dzialaniu pompy (gdy dziala abs/esp). Wiec to nie tak, ze to ma tak byc, tylko cos sie z nią dzieje (jakies lozysko pada?)

Tap tap from mobile
pablitto83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2015, 19:43   #47
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Zgrzyty z okolic silnika zaraz po ruszeniu

Nie wiem czy to takie sprytne. Jeśli problem jest powszechny, a wygląda na to, że jest, to trzeba by szukać nowej pompy, bo używka z dużym prawdopodobieństwem choruje na to samo.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2015, 20:06   #48
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Zgrzyty z okolic silnika zaraz po ruszeniu

Nowa pompa-masa kasy. Używana-loteria. Pozostaje regeneracja. U mnie zgrzyta już drugi rok jak ruszam...

Ostatnio edytowane przez radek70 ; 10-09-2015 o 20:12
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2015, 04:55   #49
pablitto83
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: UK
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie

Moze jest ktos kto się zna na budowie tej pompy, i sie wypowie, co moze sie z pompą stać, jak tak będzie zgrzytac? Chyba hamulce nie padna? Abs nie zblokuje tylko 1 kola? Czy jest bezpiecznie jezdzic z taka pompą?
Mi ta pompa padala pomalu. Jak uzywka okaze sie wadliwa, to odeslac i juz. W UK nikt tego raczej nie regeneruje, koszt roboty zbyt wysoki. A znam foki z wiekszym przebiegiem, i bez tej wady.. Gorzej, ze montaz/demontaz w celu testu to kupa zabawy, bo cena uzywki jest niska sama w sobie

Tap tap from mobile
pablitto83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2015, 13:38   #50
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,374
Domyślnie Odp: Zgrzyty z okolic silnika zaraz po ruszeniu

Pytanie czy jest sens. Dla mnie jak się dowiedziałem że to standardowe w Focusie, to przestało wtedy przeszkadzać. Pompa stuka mi przy każdym zimnym starcie od dwóch lat. Żadnych problemów z ABS'em nie mam (ani z ESP, choć chyba jedną oponę zjechałem na pewno gdzieś bardziej na rondach bo czasami lubi się poślizgać jak mocno go ciągnę na mokrych zakrętach)
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.