Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2015, 08:07   #81
mareqm
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 16-02-2015
Skąd: Mazowsze
Model: Focus
Silnik: 1,0 125 KM
Rocznik: 2018
Postów: 35
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

I pomogło.Dziękuję kolego.
Poległo na tym dwóch "fachowców" z komputerami.

mareqm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2015, 18:17   #82
Frein
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-09-2015
Model: ..
Silnik: ..
Rocznik: ..
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

Jako że to mój pierwszy post tutaj to witam wszystkich szanownych Użytkowników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piszę w tym temacie, ponieważ przymierzam się do zakupu w najbliższej przyszłości nowego samochodu i wybór padł na Focusa.
Ale do rzeczy. Zaplanowałem sobie, że do jazdy w sezonie letnim wybiorę opcjonalne 17 calowe koła jednak wiąże się z tym kwestia związana z zimówkami. Nie miałem jeszcze do czynienia z czujnikami ciśnienia i boję się trochę o nie podczas wymiany samych opon z letnich na zimowe no i o same alusy zimą, najlepiej mieć drugi komplet kół na stalowych felgach jednak znowu trzeba by zainwestować kilkaset zł na czujniki do nich i tu pojawia się moje zasadnicze pytanie.
Jak wygląda kwestia jazdy na kołach bez czujników? Czy komputer informuje tylko kontrolką czy także jakimiś sygnałami dźwiękowymi i na ile jest to frustrujące?
Z góry dzięki za info.
Frein jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2015, 20:25   #83
prism
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-05-2010
Skąd: Kraków
Model: Focus mk3
Silnik: 1.0 EcoBoost 125PS
Rocznik: 05.2014 / 03.2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

Podpinam się pod prośbę kolegi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Informacji o tym na necie póki co jest jak na lekarstwo..
Pewnie prędzej sam to sprawdzę jak już założę 16tki zimówki bez czujników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
prism jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2015, 21:06   #84
Wrobel1000
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Chorzów
Model: FFIII Kombi Edition
Silnik: 1.6 (125kM)
Rocznik: 2014
Postów: 26
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

Posiadam drugi zimowy komplet na stalowych felgach bez czujników. Z tego co pamiętam z ubiegłej zimy brak czujników sygnalizowany odpowiednią żółtą lampką na desce oraz komunikatem że system kontroli ciśnienia nie działa prawidłowo. Moim zdaniem nie jest to zbyt uciążliwe i da się z tym jeździć.
Wrobel1000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2015, 18:35   #85
Jerzyk70
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-07-2014
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6-150KM benzyna
Rocznik: 2014
Postów: 18
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

Dzisiaj byłem w serwisie Forda. Koleś przekonywał mnie, że w foczce MK3 po lifcie czyli tej a'la Asto Martin system kontroli ciśnienia opiera się na ABSie a nie na czujnikach TPMS. Coś mi się nie chce w to wierzyć.
Co Wy na to?

Ostatnio edytowane przez Jerzyk70 ; 19-10-2015 o 18:40
Jerzyk70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2015, 18:38   #86
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

Od maja 2015, a więc jeszcze przed liftem, jest z czynnikami w kołach
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2015, 20:52   #87
leszeg
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Sandomierz
Model: Focus Titanium Candy Red :)
Silnik: 1,5 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 140
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

Jestem po przekładce opon zimowych na fabryczne alusy z czujnikami. Czujniki reagują na ciśnienie nic z tym nie ma wspolnego ABS. Bałem sie o czujniki i przekładkę zrobiłem w ASO (120 zł) Oddali mi autko ustawione pod nowe opony czyli komputer zna już nowe ciśnienia. Na wiosnę chcę kupić drugie alusy i mam ten sam problem. Wiem ,że tego systemu nie da sie wyłączyć w serwisie (info prywatne od serwisanta). Chyba poświęce to 6 stów na drugie czujniki. System pamięta 2 komplety czujników (info z ASO) Nie lubię natarczywych powiadomień Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
leszeg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2015, 23:07   #88
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

Ach ci specjaliści z ASO szkoda że użytkownicy nie czytają instrukcji obsługi samochodu życie byłoby prostsze,a ABS miał jeszcze niedawno sporo wspólnego może nie tyle on co jego czujniki.A i nie bójcie się o czujniki bo wam ich nie popsują naprawdę ciężko to zrobić.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2015, 07:07   #89
leszeg
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Sandomierz
Model: Focus Titanium Candy Red :)
Silnik: 1,5 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 140
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....A i nie bójcie się o czujniki bo wam ich nie popsują naprawdę ciężko to zrobić.
Jeśli zmieniający wie o co chodzi.
leszeg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2015, 07:15   #90
Janisek
ford::average
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 07-03-2007
Skąd: Świętochłowice
Model: Mondeo FL Kombi
Silnik: 1.5 165 KM
Rocznik: 2019
Postów: 128
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

Cytat:
Napisał kmark Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam przed sobą instrukcję obsługi str. 244 "Powinieneś zresetować układ po każdej regulacji ciśnienia powietrza w oponach lub wymianie opon"
str. 245 "
Włącz zapłon
1. Za pomocą elementów sterowania wyświetlacza informacyjnego przejdź do opcji - USTAWIENIA > Asys.kierow.> Kontr.ciś.opon
2. Naciśnij i przytrzymaj przycisk OK, aż pojawi się potwierdzenie.
Też miałem ten komunikat. Postanowiłem założyć zimówki na oryginalne alu ze względu na wygląd (chyba cienko by foczka wyglądała na stalówkach, poza tym wiązało by się to z zakupem innych czujników i raczej było by to nie opłacalne), powyższa procedura, którą zacytowałem za kolegą @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] usunęła komunikat / ciśnienie "zaprogramowane", wszystko gra. Opony wymieniłem w zaprzyjaźnionym serwisie, nie ASO, nic nie popsuli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał leszeg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na wiosnę chcę kupić drugie alusy i mam ten sam problem. Wiem ,że tego systemu nie da sie wyłączyć w serwisie (info prywatne od serwisanta). Chyba poświęce to 6 stów na drugie czujniki.
Chcesz kupić większe ? wtedy też trzeba nowe czujniki ?
Janisek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.