Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-04-2015, 07:41   #41
arecki231
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 24-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Re: Elektryczne szyby - dołożenie

Witam ma pytanie odnośnie przełącznika sterowania szyby elektrycznej fusion. Czy przełącznik pasarzera jest taki sam w przed lifcie i po. Z tego zo wiem to przełącznik kierowcy jest inny stąd moje pytanie.

arecki231 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2015, 09:10   #42
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,550
Domyślnie Odp: Re: Elektryczne szyby - dołożenie

Cytat:
Napisał arecki231 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ma pytanie odnośnie przełącznika sterowania szyby elektrycznej fusion. Czy przełącznik pasarzera jest taki sam w przed lifcie i po. Z tego zo wiem to przełącznik kierowcy jest inny stąd moje pytanie.

Przełącznik po stronie pasażera jest identyczny przed i po liftingu, natomiast po stronie kierowcy wersja po liftingu ma wejście tylko na jedną wtyczkę, ale trzeba uważać jaką ma się wiązkę, bo przez jakiś czas po liftingu występowały też włączniki po stronie kierowcy na 2 wtyczki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2015, 07:02   #43
gipmen
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 12-06-2011
Skąd: Tarnobrzeg
Model: FUSION, MONDEO MK4
Silnik: 1,4 benzyna, 1,6tdci
Rocznik: 2007, 2012
Postów: 12
Domyślnie Odp: Elektryczne szyby - dołożenie

witam
posiadam FUSIONA 2007r czyli po FL i chciałbym zamontować w nim elektryczne szyby przód cały mechanizm oryginalny wymienić moje pytanie brzmi czy mogę zakupić boczki z przed liftingu (całość czyli boczek z silniczkiem mechanizmem podnoszenia + przełączniki i wiązką elektryczną) ? czy taki zestaw bedzie pasował czy jest jakaś różnica i wiązka np nie będzie pasowała do wiązki jaką mam doprowadzoną do drzwi oryginalnie.
Jeszcze jedna sprawa czy w ogóle moj samochód czyli z korbkami na doprowadzone do przedniego słupka elektrykę pod elektryczne szyby czy muszę jeszcze doprowadzać jakieś przewody.
gipmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2015, 10:12   #44
Gosia01
ford::average
 
Avatar Gosia01
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-01-2010
Skąd: wielkopolska
Model: Focus MK 3 Kombi
Silnik: 1,6 Benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 154
Domyślnie Odp: Elektryczne szyby - dołożenie

Witam, musisz kupić mechanizm podnoszenia szyby wraz z silniczkiem oraz wiązką elektryczną. Zwróć uwagę, że wtyczka wychodząca z drzwi przednich oraz gniazdo w słupku tych drzwi w wersji poliftingowej są inne niż przed liftingiem. Oczywiście mechanizm wraz z taką plastikową podstawą montażową (Foto 1). Co do przełączników to jest tak jak powiedział kolega w poście wyżej - z prawej strony nie ma różnicy, natomiast z lewej są dwie wersje włączników. Ja kupiłem wiązkę do lewych drzwi w której mam wtyczkę pojedynczą na przyciski sterowania szybami. Moje wiązki mają jeszcze przewody do podłączenia lusterek elektrycznych. Do tego musisz zakupić nowe osłony do tapicerki drzwi, te które znajdują się przy uchwytach wewnętrznych - muszą mieć miejsce na montaż włączników sterowania szybami, a jednocześnie nie będą miały otworów na korbki. Montaż realizowałem sam osobiście oczywiście po lekturze tego forum. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania nie ma problemu jestem otwarty na dzielenie sie informacjami w tej kwestii. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Foto 1.jpg (100.1 KB, 55 wyświetleń)
Gosia01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 09:02   #45
gipmen
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 12-06-2011
Skąd: Tarnobrzeg
Model: FUSION, MONDEO MK4
Silnik: 1,4 benzyna, 1,6tdci
Rocznik: 2007, 2012
Postów: 12
Domyślnie Odp: Elektryczne szyby - dołożenie

wielkie dzięki za opis i pomoc znalazłem cały zestaw podnośniki (taki jak na zdjęciu z tymi plastikami silniczkami wiązką przełącznikami itd wersja oczywiście europa) po liftingu lada dzień powinny do mnie zostać wysłane mam jeszcze jedno pytanie odnośnie doprowadzonych przewodów fabrycznie do słupków z którymi mam się połączyć zamówioną z zestawem wiązką mianowicie czy muszę jeszcze coś w nich robić oprócz podpięcia się do nich (dodać jakiś bezpiecznik do skrzynki bezpieczników czy cos ? ) czy może już w nich znajduje się "napięcie" i wystarczy się tylko wpiąć ?
gipmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 19:39   #46
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,550
Domyślnie Odp: Elektryczne szyby - dołożenie

Cytat:
Napisał gipmen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wielkie dzięki za opis i pomoc znalazłem cały zestaw podnośniki (taki jak na zdjęciu z tymi plastikami silniczkami wiązką przełącznikami itd wersja oczywiście europa) po liftingu lada dzień powinny do mnie zostać wysłane mam jeszcze jedno pytanie odnośnie doprowadzonych przewodów fabrycznie do słupków z którymi mam się połączyć zamówioną z zestawem wiązką mianowicie czy muszę jeszcze coś w nich robić oprócz podpięcia się do nich (dodać jakiś bezpiecznik do skrzynki bezpieczników czy cos ? ) czy może już w nich znajduje się "napięcie" i wystarczy się tylko wpiąć ?
Wszystko co niezbędne do montażu el. sterowanych szyb i lusterek jest pięknie wyprowadzone od skrzynki bezpieczników aż do słupków A - wystarczy tylko podpiąć nowe wiązkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2015, 15:03   #47
Tobol
ford::beginner
 
Avatar Tobol
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2013
Skąd: Okolice Raciborza
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2004
Postów: 30
Domyślnie Odp: Elektryczne szyby - dołożenie

Odkopię temat ;D Czy podnośniki szyb prawy i lewy podejdą z anglika ? tylko same podnośniki z silnikami bez reszty ?
Tobol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2015, 15:29   #48
michail6
ford::average
 
Avatar michail6
 
Zarejestrowany: 30-03-2006
Skąd: Kraków
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4L B + LPG
Rocznik: 2005 FL
Postów: 90
Domyślnie Odp: Elektryczne szyby - dołożenie

Jeżeli chodzi o same podnośniki z silnikami, to ja nie widzę przeszkód.
michail6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2015, 15:59   #49
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,550
Domyślnie Odp: Elektryczne szyby - dołożenie

Można przełożyć wszystko z wyjątkiem wiązek oraz przełącznika z drzwi kierowcyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2015, 17:46   #50
Tobol
ford::beginner
 
Avatar Tobol
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2013
Skąd: Okolice Raciborza
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2004
Postów: 30
Domyślnie Odp: Elektryczne szyby - dołożenie

W którym miejscu instalacja drzwi z angola strona prawa (kierowcy) różni się od europejczyka strona lewa (kierowcy) ?

I podobnie z drugą stroną.
Tobol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
elektryczne szyby , fusion , mechanizm , szyba , szyby



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.