Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2016, 14:24   #41
Tomaszenko86
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 29-01-2016
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1998
Postów: 9
Domyślnie Odp: 1.8 TDDi - gaśnie podczas jazdy

w nowym warsztacie mówią że pompa i tyle...
Są na tyle pewni że umówiłem się z nimi że sami kupują pompę i ją wymieniają na "ich ryzyko"

Inny warsztat zaproponował mi bym kupił pompę a on założy lecz na pytanie czy odkupi tą pompę jeśli to nie będzie wina pompy odmówił

jestem bardzo ciekaw bo tak jak pisałem wcześniej pompa była już wymieniana ale zobaczymy

Tomaszenko86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2016, 15:19   #42
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: 1.8 TDDi - gaśnie podczas jazdy

pompe to najlepiej zregenerowac w dobrym warsztacie, a nie montowac uzywane, bo to ogromna loteria, a tddi to juz stare statki, to samo pompy styrane zyciem, chyba ze trafi sie jakis rodzynek rozbity albo juz ktos wczesniej regenerowal i taka sie trafi.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2016, 16:23   #43
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,641
Domyślnie Odp: 1.8 TDDi - gaśnie podczas jazdy

Dokładnie, lepiej mimo wszystko zregenerować swoją i ją włożyć niż szukać używek bo żadnej pewności nie ma co dostaniesz. Sam niedawno stanąłem przed takim wyborem - kupić niby regenerowaną pompę za 1900 z allegro, w opisie wszystko super, podobno robiona w Boschu, tylko cena jakoś dziwnie mała - okazało się że "regneracja" polegała jedynie na wymianie sterownika. Zdecydowałem się na pełną regenerację, gdzie mogłem praktycznie stać i patrzeć im na ręce, mam wydruki i wiem co mi wymieniano itd i co najważniejsze swoja pompa, której wiem co dolegało i jak ją użytkowałem i co lałem do baku. Kupno używek to jedna wielka zagadka i loteria...
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2016, 14:48   #44
1floyd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2006
Skąd: Śląsk - Rybnik
Model: fokus / VW Polo
Silnik: 1,8 TDDI / 1,2 benz
Rocznik: 2002 /2003
Postów: 319
Domyślnie Odp: 1.8 TDDi - gaśnie podczas jazdy

Hej. zmulin. Jak widzę foczka wróciła do życia. Ile cię to szarpło? I co ci wymienili?
__________________
Kto pyta nie błądzi ;p
1floyd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2016, 15:22   #45
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,641
Domyślnie Odp: 1.8 TDDi - gaśnie podczas jazdy

Tak, foka śmiga i poza jednym dziwnym dźwiękiem ale raczej nie od pompy (najpewniej od paska osprzętu) to jest super. Zapłaciłem 2900zł, mam całkiem nowy sterownik wraz z czujnikiem obrotów wałka pompy, nową osłonę górna (dekielek), nowe uszczelnienia, wał, innymi słowy pełna regeneracja, do tego wymieniony simmering na pompie. Auto pali na dotyk.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2016, 08:28   #46
1floyd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2006
Skąd: Śląsk - Rybnik
Model: fokus / VW Polo
Silnik: 1,8 TDDI / 1,2 benz
Rocznik: 2002 /2003
Postów: 319
Domyślnie Odp: 1.8 TDDi - gaśnie podczas jazdy

Hej. Zmulim. A co z zaworem dawki i przyspieszenia zapłonu były ok?. Bo to one najczęściej powodują że sterownik pada. Te zawory z czasem się przycierają, przez co biorą więcej prądu. A to powoduje problemy ze sterownikiem. Czy mechanik wspominał ci o dodawaniu dodatku smarnego do paliwa np olej do dwusuwów. Tak przez 5 pierwszych tankowań.
__________________
Kto pyta nie błądzi ;p
1floyd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2016, 10:43   #47
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,641
Domyślnie Odp: 1.8 TDDi - gaśnie podczas jazdy

Co do zaworków dawki i kąta wtrysku to były one w 100% sprawne i szczelne, przeszły testy w pełni, pobór prądu w normie. Ja spotkałem się z opinią że to właśnie nie te zaworki a sam nastawnik który jest częścią mechaniczną powoduje problemy przez to ze się przycina, następuje wzrost ciśnienia i wtedy zaworek elektromagnetyczny ma ciężej i dzieje się to co się dzieje... Być może na skutek syfu w paliwie te zaworki też się zacinają, nie wiem. Dużo różnych opinii juz usłyszałem na temat pomp vp30 i najdziwniejsze że każda może być w pewnym stopniu prawdziwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co do lania mixolu itp to nic takiego mi nie mówiono, kazali normalnie lać dobrą ropę i jeździć.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2016, 11:03   #48
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: 1.8 TDDi - gaśnie podczas jazdy

duzo jest teori, ale najgorzej szkodzi jazda na zawalonym filtrze i bardzo slabe suche paliwo z wodą. Pompa smarowana jest wlasnie ropa i to kluczowy czynnik, ktory wplywa na zuzycie materialu.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2016, 20:45   #49
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: 1.8 TDDi - gaśnie podczas jazdy

Cytat:
Napisał zmulim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do lania mixolu itp to nic takiego mi nie mówiono, kazali normalnie lać dobrą ropę i jeździć.
Przecież nie będą sobie chleba odbierać, w końcu żyją z naprawy pomp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2016, 21:06   #50
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: 1.8 TDDi - gaśnie podczas jazdy

dokladnie, a mixol faktycznie pomaga, ostatnio braciakowi kazalem wlac do foki Di ze 2 setki, a mial ze 20-25 litrow w zbiorniku, a ten wlal tyle ze z litrowego mixola zostalo w butelce ze 200-300 ml Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chyba zle zrozumial, ale silniczek po tym mu slicznie chodzi, tylko mruczy.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.