Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-04-2016, 13:47   #1
piterrulez
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-05-2014
Model: Mondeo Ghia CD4E
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Brak mocy przy dodawaniu gazu

Cześć, Mam taki problem z moim Mondeo MK3 2.0 benzyna w automacie przerobione na LPG rok temu (problem jest i na PB i na LPG), że przy biegach od 2 do 4 (skrzynia 4 biegowa) mam uczucie braku mocy przy dodawaniu gazu. Rusza jeszcze jako tako na 1 biegu ale wiadomo większy moment ale jak już wejdzie na 2 i wyżej to mogę docisnąć gaz prawie do końca aż do kick-downu a auto ledwo przyspiesza. Obroty rosną ale jak na auto z 145KM to w ślimacznym tempie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Rok mam auto i przesiadłem się z fiesty 96r więc może na początku nie zauważałem tego bo to była przepaść mocy heh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale teraz kiedy już kilkoma autami o podobnej mocy się przejechałem u znajomych mogę stwierdzić że mój się ślimaczy strasznie. Czasem jest tak że nawet redukuje bieg kiedy nie docisnę gazu do końca. Po prostu chcę przyspieszyć dociskam gaz powoli obroty rosną i gdzieś w połowie już zakresu pedału gazu redukuje i dopiero wtedy czuć przyspieszenie auta. Tak jakby sam czuł że nie da rady pociągnąć i redukuje bieg. Świece z kablami wymieniałem pół roku temu nie mają nawet 8tys przejechanych NKG. Macie pomysł co sprawdzić?

piterrulez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2016, 20:30   #2
Usefull
FCP member
 
Avatar Usefull
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: K-G , ZKL
Model: Mondeo mk5 , Fiesta mk6 - do spółki z córką, Focus mk2
Silnik: 2,0 EcoBlue 150 KM , 1,25 75 KM FX Gold, 1,6 100 KM Gold X
Rocznik: 2020, 2004, 2010
Postów: 526
Domyślnie Odp: Brak mocy przy dodawaniu gazu

a podłączałeś pod komputer , jakieś błędy ? może też gaz źle wyregulowany i rozwala wtedy wszystko ?
__________________
Ford Mondeo Mk5 2,0 EcoBlue 150 KM 2020 w kombi

Ford Fiesta mk6 1,25 benzyna 75 KM 2004 FX Gold

Ford Focus Mk2 1,6 benzyna 100 KM 2010 Gold X
Usefull jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2016, 21:17   #3
piterrulez
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-05-2014
Model: Mondeo Ghia CD4E
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Re: Brak mocy przy dodawaniu gazu

Dzisiaj właśnie taki miałem przypadek, że akurat na gaz przełączał mi się jak stałem na światłach i czego wcześniej nie było, że w momencie przełączenia obroty sporo spadły i jakby na chwilę go zamuliło. Może coś się z tym gazem rozregulowało bo tak wcześniej nie było. Jedyne co przy przełączaniu na gaz było słychać to kliknięcie zaworu ale żadnej reakcji na obrotach czy szarpnięć. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeszcze myślę nad zapchanym katalizatorem ale to już chyba za daleko idę myśleniem czy nie?
piterrulez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2016, 19:44   #4
Usefull
FCP member
 
Avatar Usefull
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: K-G , ZKL
Model: Mondeo mk5 , Fiesta mk6 - do spółki z córką, Focus mk2
Silnik: 2,0 EcoBlue 150 KM , 1,25 75 KM FX Gold, 1,6 100 KM Gold X
Rocznik: 2020, 2004, 2010
Postów: 526
Domyślnie Odp: Re: Brak mocy przy dodawaniu gazu

Cytat:
Napisał piterrulez Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj właśnie taki miałem przypadek, że akurat na gaz przełączał mi się jak stałem na światłach i czego wcześniej nie było, że w momencie przełączenia obroty sporo spadły i jakby na chwilę go zamuliło. Może coś się z tym gazem rozregulowało bo tak wcześniej nie było.
jednak stawiam na rozregulowaną instalację , po tym co piszesz wygląda że nie podaje odpowiedniej ilości gazu po przełączeniu i go zamula w tym momencie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zapchany katalizator - objawy byłyby też na benzynie
jednak proponuje podpiąć się pod komputer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Mondeo Mk5 2,0 EcoBlue 150 KM 2020 w kombi

Ford Fiesta mk6 1,25 benzyna 75 KM 2004 FX Gold

Ford Focus Mk2 1,6 benzyna 100 KM 2010 Gold X
Usefull jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2016, 07:27   #5
piterrulez
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-05-2014
Model: Mondeo Ghia CD4E
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Re: Brak mocy przy dodawaniu gazu

a czy w przypadku zapchanego katalizatora byłoby tez uczucie zamulania ogólnie auta? Bo takie mam objawy ogólnego zmulenia i na lpg i na pb. Jest jakaś bezinwazyjna i nie droga metoda na sprawdzenie katalizatora? i ile może taki zabieg kosztować u mechanika? Bo nowy katalizator to już poważna ingerencja w zasoby mojego portfela Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez piterrulez ; 13-05-2016 o 07:33
piterrulez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2016, 11:42   #6
Usefull
FCP member
 
Avatar Usefull
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: K-G , ZKL
Model: Mondeo mk5 , Fiesta mk6 - do spółki z córką, Focus mk2
Silnik: 2,0 EcoBlue 150 KM , 1,25 75 KM FX Gold, 1,6 100 KM Gold X
Rocznik: 2020, 2004, 2010
Postów: 526
Domyślnie Odp: Brak mocy przy dodawaniu gazu

może byc jak kat zapchany , podłącz pod komputer zobaczyć błędy , mnie wymiana kata kosztowała prawie tysiaka
__________________
Ford Mondeo Mk5 2,0 EcoBlue 150 KM 2020 w kombi

Ford Fiesta mk6 1,25 benzyna 75 KM 2004 FX Gold

Ford Focus Mk2 1,6 benzyna 100 KM 2010 Gold X
Usefull jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.