Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-04-2016, 21:14   #1
ixion2010
ford::average
 
Avatar ixion2010
 
Zarejestrowany: 03-06-2015
Skąd: Trójmiasto
Model: S-MAX Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 93
Domyślnie Wymiana żarówek zew na led

Czy możecie mi polecić jakie ledy mam kupić? Na allegro jest ich cała masa, gdzieś już widziałem taki temat ale nie mogę go odnaleźć, chce wymienić wszystkie zewnętrzne żarówki na ledy, czyli , kierunki w lusterkach, kierunki w lampach przednich, kierunki w lampach z tyłu, i całą resztę z tyłu jeśli się da, będę bardzo wdzięczny za jakieś linki do aukcji.

ixion2010 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2016, 05:23   #2
Mario_Mario
ford::advanced
 
Avatar Mario_Mario
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-10-2015
Skąd: Gdynia
Model: S-MAX
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 463
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek zew na led

Musisz wziąć pod uwagę jeden aspekt,może i pozytywny, mianowicie że ledy pobierają dużo mniej prądu.Lecz przy systemie kontrolującym przepalone żarówki będzie to problem. Musisz zastosować żarówki LED, które posiadają dodatkowy rezystor dużej mocy,aby zawyżyć pobór prądu do wartości nominalnej ,tradycyjnej żarówki,aby system w aucie widział odpowiednio taki sam pobór prądu przez LED,jak przez żarówkę. Według mnie,do kierunkowskazów ma to w miarę sens, a mija się z nim w przypadku zastosowania świateł mijania tył. Bez problemu możesz zastosować w światłach postojowych przód. Nie wiem,czy za pomocą oprogramowania można wyłączyć funkcję kontroli ciągłości obwodu,czyli sprawdzanie ,czy żarówki świecą.
__________________
"Na krzywe drzewo sam Salomon nie naleje"
Jeśli nie możesz znaleźć auta dla siebie...zbuduj je, czyli konstruowanie pojazdów typu SAM i innych wynalazków
Mario_Mario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2016, 07:22   #3
ixion2010
ford::average
 
Avatar ixion2010
 
Zarejestrowany: 03-06-2015
Skąd: Trójmiasto
Model: S-MAX Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 93
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek zew na led

Ledy w postojowych z przodu mam, możesz mi podpowiedzieć z allegro jakieś do kierunków i takie co swiecą w dól do listerek? Może banalne ale bez kitu nie mogę ich znaleźć, był taki temat ale nie zapisałem linku
ixion2010 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2016, 07:57   #4
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek zew na led

Cytat:
Napisał Mario_Mario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Według mnie,do kierunkowskazów ma to w miarę sens, a mija się z nim w przypadku zastosowania świateł mijania tył.
Takich świateł nie ma żaden samochód. :-)

Ja kupuję w sklepledowy.pl. Ale tylko do wnętrza, bo zewnętrznych nie ma(m) potrzeby zamieniać na LED.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2016, 09:28   #5
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek zew na led

o ile wiem nie ma ledow ktore mozna wlozyc do kierunkow bez dodawania dodatkowych rezystorow.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2016, 09:44   #6
GTB20
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 27-10-2015
Skąd: Z domu
Model: sharan
Silnik: auy
Rocznik: 2000
Postów: 247
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek zew na led

nie zgodne z prawem jest zakaldane innych zarowej jak te z homologacja do danej lampy. Mozesz meic bardzo powazne problemy pozniej.
__________________
TDI by TUNE UP AUY 205 KM i 444Nm & ASZ 170 KM
GTB20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2016, 21:05   #7
rp222
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-03-2015
Skąd: Gdynia
Model: S-max
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 125
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek zew na led

Cytat:
Napisał GTB20 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie zgodne z prawem jest zakaldane innych zarowej jak te z homologacja do danej lampy. Mozesz meic bardzo powazne problemy pozniej.
Fakt, chociaż osobiście nigdy się z tym nie spodkałem. Mam ledy w postojówkach, oświetleniu tablicy, oświetleniu progu i we wnętrzu bez żadnego rezystora "oszukawczego". W FORScan-ie wyskakują wprawdzie błędy tych obwodów ale tym akurat się nie przejmuję.
Jeśli led z "oszukaczem" ma taki sam pobur prądu jak zwykła żarówka to jaki jest sens ich stosowania, ledy stosuje się chyba po to, żeby tego prądu trochę oszczędzić (ale to tylko moje zdanie). Chyba że "oszukiwacz" działa na innej zasadzie.
rp222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2016, 11:22   #8
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek zew na led

ledy zakladasz zeby oszczedzic pradu? lol. A ile tego pradu oszczedzisz? Probowales w ogole przeliczyc np. na oszczeedzone paliwo?
LEDy sie IMO zaklada dla koloru (ew. lansu) i dla trwalosci.

Jesli chodzi o kontrole, to niektore obwody nie kontroluja spalenia zarowki inne wymagaja LEDow CANbus a jeszcze innym CANbus nie wystarczy. Do kierunkow (przynajmniej w Fordzie) CANbus nie starcza. Dlatego potrzebne rezystory
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2016, 12:41   #9
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek zew na led

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
LEDy sie IMO zaklada dla koloru (ew. lansu) i dla trwalosci.
Ja zakładam z jednego, innego powodu: dla zwiększenia jasności. Bo mam wewnątrz w sumie 9x W5W i LEDy pozwalają zwiększyć ilość światła kilkakrotnie.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2016, 14:07   #10
ixion2010
ford::average
 
Avatar ixion2010
 
Zarejestrowany: 03-06-2015
Skąd: Trójmiasto
Model: S-MAX Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 93
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek zew na led

Ja zakładam tylko i wyłącznie dla lepszej jakości swiatła, poprostu dużo ładniej wyglądają.
ixion2010 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.