Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-07-2016, 22:52   #1
szela87
ford::beginner
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 24-06-2012
Model: FORD S MAX
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Po wymianie kierownicy nie pasuje poduszka

Cześć Panie i Panowie. Przy okazji kupna innej części zakupiłem okazyjnie kierownicę nie uzbrojona po lifcie z s max 2014 z przebiegiem 7000mil za całe 5 funtów😁
Mam auto z 2009 r z kiera po lifcie także nie powinno być problemu poduszka montowana na 3 plastikowe piny żeby ją zdemontowac potrzeba od tyłu podważyć 2 sprężyny. Problem jest taki ze kierownica oryginalna wizualnie nie rozni się niczym od tej z 2014 ale po zamontowaniu poduszka ta moja z 2009 nie leży jak na starej kiery z lewej jest 4mm szczeliny a z prawej poduszka wychodzi aż na przełączniki. Pytanie do was moi drodzy czy ktoś się z tym już spotkał ? Nie możliwa jest pomylka przy montażu przełączniki tak jak i sama poduszka montowane są na plastikowych kołkach których nie da się przestawic prawo lewo. Zastanawiam się nad kupnem samej poduszki od polifta ale ja wiem co to da jak ta moja jest taka sama? Szkoda mi tej kiery bo jest jak nowa i prawie za darmo. Pozdrawiam. Jak bym umiał dodać zdjęcia to bym wam pokazał no chyba ze ktoś mi powie jak dodac.

szela87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2016, 00:12   #2
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Po wymianie kierownicy nie pasuje poduszka

Poduszki przedliftowe i poliftowe mają inne mocowania więc nie są zamienne. Jak masz kierownicę z polifta to poduszka tez musi być z polifta.
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2016, 06:27   #3
szela87
ford::beginner
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 24-06-2012
Model: FORD S MAX
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: Po wymianie kierownicy nie pasuje poduszka

Cytat:
Napisał pgrob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poduszki przedliftowe i poliftowe mają inne mocowania więc nie są zamienne. Jak masz kierownicę z polifta to poduszka tez musi być z polifta.
Z calym szacunkiem ale wydaje mi się ze nie przeczytałeś dokładnie mojego postu końcem 2009 roku ford wprowadził nowe kierownice które mają inaczej montowaną poduszkę no i ja taka mam nie mam tej starej. Także albo w 2014 czy 12 13 zmienili poduszki na innej firmy z innymi parametrami i żeby ktoś nie mógł założyć starej tak jak ja to właśnie robie przesunęli o kilka mm mocowania albo no właśnie albo nie wiem co��

Bump: ://m.youtube.com/watch?v=JXDkZyvAqa8

Dokładnie taka mam kierownicę stara jak i nowa i poduszka tez sie zgadza. Nie pozostaje mi nic innego jak szukać blisko s max na czesci po lifcie i przełożyć zobaczyć czy będzie pasować

Ostatnio edytowane przez szela87 ; 08-07-2016 o 06:35
szela87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2016, 11:45   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: Po wymianie kierownicy nie pasuje poduszka

Cytat:
Napisał szela87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Nie pozostaje mi nic innego jak szukać blisko s max na czesci po lifcie i przełożyć zobaczyć czy będzie pasować
Nie ma innej opcji tylko ta, że źle zamontowałeś poduszkę. Nie "siadła" ci tak jak powinna. Trzeba zdemontować jeszcze raz i obejrzeć czy wszystko jest na swoim miejscu.
Nie ma opcji "nie pasującej poduszki" poliftowej do poliftowej kierownicy.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2016, 14:25   #5
szela87
ford::beginner
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 24-06-2012
Model: FORD S MAX
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: Po wymianie kierownicy nie pasuje poduszka

Tez tak myslalem rozbieralem to z 3 razy i caly czas tak samo a w stara kierownice poduszka pasuje jak ulal tam nie ma filozofii wszystko wchodzi na piny i to wszystko nie ma tego jak źle założyc na weekendzie jak znajdę czas zrobię filmik żeby wam pokazać bo sam przez to nie mogę spać taka ładna kierowniczka i co z tego jak wisi na ścianie ��

Ostatnio edytowane przez lukaszek_socho ; 08-07-2016 o 15:19 Powód: Nie cytujemy całych postów.
szela87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2016, 16:05   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: Po wymianie kierownicy nie pasuje poduszka

Cytat:
Napisał szela87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tez tak myslalem ...
Demontował/przekładałem takich kierownic dziesiątki... Nigdy nie było takiego problemu.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2016, 18:37   #7
szela87
ford::beginner
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 24-06-2012
Model: FORD S MAX
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: Po wymianie kierownicy nie pasuje poduszka

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Demontował/przekładałem takich kierownic dziesiątki... Nigdy nie było takiego problemu.
Jeśli demontowales ich dziesiątki to napewno wiesz że poduszka ma trzy piny plastikowe które wchodzą w trzy dziury w kierownicy. 2 sprężyny się zatrzaskuja i to cała filozofia. Robie to 1 raz w s max ale nie pierwszy raz w swoim zyciu😀 ale pomimo to sprawdzę to jeszcze raz na czasie i dam znać choć mysle ze poliftowe s maxy mają inna poduszkę i dlatego tak się dzieje. Albo kierownica która kupiłem jest po dużym dzwonie i jest gdzieś ugieta
szela87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2016, 12:21   #8
szela87
ford::beginner
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 24-06-2012
Model: FORD S MAX
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: Po wymianie kierownicy nie pasuje poduszka

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Demontował/przekładałem takich kierownic dziesiątki... Nigdy nie było takiego problemu.

Witam ponownie dziś miałem troszkę czasu nagrałem 3 filmy proszę obejrzyjcie sobie. Co o tym myślicie ?
1. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
2. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
3. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
szela87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2016, 16:29   #9
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,764
Domyślnie Odp: Po wymianie kierownicy nie pasuje poduszka

A sprawdzales kierownice na samochodzie. Tzn załóż ja i pokrec lewo prawo i zobacz czy nie jest krzywa
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2016, 18:26   #10
szela87
ford::beginner
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 24-06-2012
Model: FORD S MAX
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: Po wymianie kierownicy nie pasuje poduszka

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A sprawdzales kierownice na samochodzie. Tzn załóż ja i pokrec lewo prawo i zobacz czy nie jest krzywa
Zakładałem ale jakoś nie szczególnie patrzyłem czy krzywa ale sprawdzę bo calkiem możliwe to może być to dzięki.
szela87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.