Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-08-2016, 23:43   #21
Pufcio
ford::beginner
 
Avatar Pufcio
 
Zarejestrowany: 20-08-2010
Skąd: Ruda Śląska
Model: Fiesta
Silnik: 1.8 TDdi
Rocznik: 2000
Postów: 25
Domyślnie Odp: 1.8 tddi 2002r pompa wtryskowa błędy P1664 i P1564

Cytat:
Napisał J@colo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Większość przypadków pokazuje że logika nie ma nic wspólnego z rzeczywistością
A wydawało mi się, że logiczne zjawiska fizyczne da się wyjaśnić za pomocą... fizyki. Widać trzeba do tego ezoteryki albo run.

Cytat:
Napisał J@colo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak również że najwięcej mają do powiedzenia i wytykania ludzie, którzy najmniej mają doświadczenia w danym temacie.
A skąd Ty możesz wiedzieć ile ja mam do doświadczenia w danym temacie? Robisz wycieczki osobiste zamiast ustosunkować się do argumentów i jeszcze komuś wytykasz, że ma czelność się odezwać i mieć inne zdanie? Liczyłem na rzeczową dyskusję, a spotykam się z trolowaniem. Głowa mała.

Cytat:
Napisał J@colo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z drugiej strony nie wiem dlaczego komuś dawałeś do robienia przy aucie skoro posiadasz taki zasób wiedzy?
Z takiego samego powodu, dla którego Ty idziesz do sklepu po bułki, zamiast je samemu piec, do szklarza, żeby wstawił szybę, a do fryzjera, żebyś sam sobie nie wyciął wzorków na głowie. Znają się lepiej na swojej robocie (widzisz, ja się nie boję przyznać, że nie wszystko zawsze wiem), więc powierzasz im coś, czego ogarnięcie w pojedynkę, bez doświadczenia, jest ciężkie i niesie ze sobą ryzyko, że narobisz więcej szkody niż pożytku.

Zresztą "pompiarz" od montażu i demontażu pompy może mieć ludzi w zakładzie, podobnie jak Ty możesz sobie wymieniać koła w samochodzie na zimowe/letnie, ale wyważarki sobie nie kupisz, tylko jak koła biją, to jedziesz z nimi do wulkanizatora.

Cytat:
Napisał J@colo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na tym kończę tą jałową polemikę fachowców.
Jedyne, co ciśnie mi się tu na usta, to stwierdzenie, że nie byłaby ona taka jałowa, gdybyś raczył dorzucić do niej coś od siebie, poza pustymi frazesami.

__________________
"Nigdy nie zaczynaj dnia zbyt przyjemnie, bo potem może być już tylko gorzej"
Pufcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2016, 14:21   #22
Elektroda1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-07-2016
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: 1.8 tddi 2002r pompa wtryskowa błędy P1664 i P1564

Panowie, bez kłótniGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po długim dumaniu stwierdziłam, że może lepiej stracić najwyżej 300zł, niż niepotrzebnie wydać 10 razy tyle na regenerację, którą jak ktoś tu napisał, też można spartolić.
Profilaktycznie dokupiłam holowanie po awarii do nowego OC...

Póki co stwierdziłam, że zaryzykuję, kolega wykręcił sterownik, wysłałam do Sandomierza. Facet mi powiedział, że jeśli po jego naprawie będą dalej problemy, to odda mi pieniądze.Mam nadzieję, że będzie na tyle uczciwy...

Pytałam go o te tłoczki itd, ale w żołnierskim niemal stylu powiedział, że żadne tłoczki i tym podobne, powtórzył, że sterowniki się od tego nie uszkadzają.

Ciekawostką był fakt, że pompa była pomalowana częściowo na żółto (chyba sprey), a to podobno świadczy o tym, że pompa była regenerowana. Pytałam wcześniejszego właściciela, ale twierdzi, że nie regenerował pompy.
Więc nie wiem czy elektrycy przy samej naprawie sterowników też oznaczają tak pompy czy chodzi o coś innego..
Elektroda1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2016, 20:24   #23
Pufcio
ford::beginner
 
Avatar Pufcio
 
Zarejestrowany: 20-08-2010
Skąd: Ruda Śląska
Model: Fiesta
Silnik: 1.8 TDdi
Rocznik: 2000
Postów: 25
Domyślnie Odp: 1.8 tddi 2002r pompa wtryskowa błędy P1664 i P1564

Cytat:
Napisał Elektroda1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc nie wiem czy elektrycy przy samej naprawie sterowników też oznaczają tak pompy czy chodzi o coś innego..
Generalnie kładą lakier na śruby sterownika, przy zaworze dawki, nastawniku kąta i czasem na obudowie na śrubach. Obudowy jako-takiej nie ma po co malować, chyba że ktoś próbował "zasikać" jakąś substancją uszczelniającą wyciek, ale to też jest bez sensu...
__________________
"Nigdy nie zaczynaj dnia zbyt przyjemnie, bo potem może być już tylko gorzej"
Pufcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2022, 21:59   #24
KubuśWariat
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 06-07-2010
Model: Scorpio Cosworth
Silnik: BOA, 2,9 V6 24V
Rocznik: 1993
Postów: 50
Domyślnie Odp: 1.8 tddi 2002r pompa wtryskowa błędy P1664 i P1564

Foka tddi 114kkm rok 2003, błędy P1564 oraz P1664, a rozrusznik nawet nie drgnie, immobiliser czy sterownik pompy?
KubuśWariat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.