Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-10-2016, 15:47   #11
cz_ort
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-08-2011
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 55
Domyślnie Odp: Focus II TDCI - opinie użytkowników

ja mam 1.6 TDCI i potwierdzam: komfortowa jazda od ponad 7 lat, nigdy nie zawiódł, wymiany tylko eksploatacyjne (płyny i to, co mechanicznie się zużywa). Było już kilka wątków i opinii na ten temat. Poszukaj.
Ja szczerze polecam. Tankuję dobre paliwo, omijając stacje 'kogucik', z wtryskami nie miałem problemów. Rozrząd i uszczelka pod głowicą zmienione przy 130tys. km do dziś bezobjawowe. Klima sprawna. Dbanie o regularne wymiany oleju i filtrów, chłodzenie turbiny po trasie, bez przygód z korozją.
Jedyne co rdzewieje to styki żarówek oświetlenia tablicy na klapie kombi, co wynika z wady konstrukcyjnej i po klapie ścieka woda, dostając się pod plastikową listwę ze znaczkiem Ford.
Dzięki forum domontowałem tempomat, co jest możliwe nawet w wersji Trend (po wymianie komputera vel. moduł GEM, który będzie obsługiwał sygnały sterowania, bo wszystkie czujniki są, montaż dla niewprawnej osoby to wg. mnie nieco ponad godzina + potem konfiguracja).
Pali na trasie żałośnie mało: przy ekonomicznej jeździe poniżej 4,9 l/100km. Sprzęgło nawet w jeździe miejskiej nie daje objawów zużycia przy przebiegu ok 216 tys. km. Nic się nie leje, nie cieknie, nie pęka, nie wybucha, nie bzyczy, anie nie przestaje nagle działać.
Jedyny feler estetyczny to moim zdaniem tapicerka, która po latach łatwo łapie kurz i gdy dostanie wody nawet z mokrej kurtki, to robią się plamy - łatwe do wyczyszczenia nawet bez zlecania prania tapicerki, ale nie zawsze jest na to czas, szczególnie z dziećmi.
Także ja polecam: świetne prowadzenie, komfortowe zawieszenie, dobrze prowadzi się zarówno po emerycku, jak i ze sportowym zacięciem w zakrętach. Dostępne części, wielu ogarniętych mechaników, mnóstwo użytecznych porad na forum i pomocnych forumowwiczów z kabelkiem, by coś doprogramować, a serwis w rozsądnych cenach.
Bagażnik kombi foremny i pakowny - wiem co mówię po kilku wakacyjnych wyjazdach z wózkiem, wanienką, rowerkami dziecięcymi, koszem zabawek i dmuchanym krokodylem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja swojego będę żegnał za kilka miesięcy z żalem, szukając godnego następcy z lepszym wyposażeniem i mocniejszym silnikiem, ale sentyment do Foczki pozostanie.

Bump: ja mam 1.6 TDCI i potwierdzam: komfortowa jazda od ponad 7 lat, nigdy nie zawiódł, wymiany tylko eksploatacyjne (płyny i to, co mechanicznie się zużywa). Było już kilka wątków i opinii na ten temat. Poszukaj.
Ja szczerze polecam. Tankuję dobre paliwo, omijając stacje 'kogucik', z wtryskami nie miałem problemów. Rozrząd i uszczelka pod głowicą zmienione przy 130tys. km do dziś bezobjawowe. Klima sprawna. Dbanie o regularne wymiany oleju i filtrów, chłodzenie turbiny po trasie, bez przygód z korozją.
Jedyne co rdzewieje to styki żarówek oświetlenia tablicy na klapie kombi, co wynika z wady konstrukcyjnej i po klapie ścieka woda, dostając się pod plastikową listwę ze znaczkiem Ford.
Dzięki forum domontowałem tempomat, co jest możliwe nawet w wersji Trend (po wymianie komputera vel. moduł GEM, który będzie obsługiwał sygnały sterowania, bo wszystkie czujniki są, montaż dla niewprawnej osoby to wg. mnie nieco ponad godzina + potem konfiguracja).
Pali na trasie żałośnie mało: przy ekonomicznej jeździe poniżej 4,9 l/100km. Sprzęgło nawet w jeździe miejskiej nie daje objawów zużycia przy przebiegu ok 216 tys. km.
Jedyny feler estatyczny to moim zdaniem tapicerka, która po latach łatwo łapie kurz i gdy dostanie wody nawet z mokrej kurtki, to robią się plamy - łatwe do wyczyszczenia nawet bez zlecania prania tapicerki, ale nie zawsze jest na to czas, szczególnie z dziećmi.
Także ja polecam: świetne prowadzenie, komfortowe zawieszenie, dobrze prowadzi się zarówno po emerycku, jak i ze sportowym zacięciem w zakrętach.
Bagażnik kombi foremny i pakowny - wiem co mówię po kilku wakacyjnych wyjazdach z wózkiem, wanienką, rowerkami dziecięcymi, koszem zabawek i dmuchanym krokodylem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja swojego będę żegnał za kilka miesięcy z żalem, szukając godnego następcy z lepszym wyposażeniem i mocniejszym silnikiem, ale sentyment do Foczki pozostanie.


Ostatnio edytowane przez cz_ort ; 11-10-2016 o 15:49
cz_ort jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2016, 21:50   #12
nyzrum
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 18-10-2014
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 ecoboost 165km
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie Odp: Focus II TDCI - opinie użytkowników

Powiedzcie mi jeszcze proszę, na co zwrócić uwagę podczas oględzin tdci? Dotychczas miałem do czynienia z benzyniakami więc w ich przypadku wiem gdzie rękę wsadzić i gdzie nasłuchać, żeby stwierdzić czy samochód to nie trup. Najbardziej mnie zastanawia powszechna opinia "Diesel musi dymić". Czy to prawda? Jak jest w przypadku tych silników? Szukać takiego, który nie puści dymka podczas przegazówki i jazdy czy raczej takiego nie znajdę?
nyzrum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2016, 14:01   #13
haddi
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 08-08-2013
Skąd: Paderborn
Model: Focus
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 52
Domyślnie Odp: Focus II TDCI - opinie użytkowników

Nie wiem jak innych ale mój nie kopci(pod obciążeniem na "depnięciu"). Oczywiście najlepiej mieć ze sobą elm-a z forscan i sprawdzić ewentualne błędy przed i po jeździe próbnej. Wiadomo wszelkie obce dźwięki z silnika. Dpf(jeżeli auto z) na zimnym silniku "sztachnąć się" spalinami. Gdy pełen, intensywny zapach spalenizny, ciężki do przeoczenia oraz stan oleju. Dwu masa jeżeli nie ma żadnych obcych dźwięków z silnika(także po naciśnięciu sprzęgła), na najwyższym biegu przy ok tyś. obrotów, pełen gaz. Zbyt duże wibracje oraz brzdęki ukażą jego stan.
haddi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2016, 19:56   #14
adam1985
ford::advanced
 
Avatar adam1985
 
Zarejestrowany: 02-10-2008
Skąd: przedbórz
Model: Ford Focus mk 3
Silnik: 1.6 TDCI 115 PS
Rocznik: 2012
Postów: 203
Domyślnie Odp: Focus II TDCI - opinie użytkowników

Zwroc tez uwage jak auto zachowuje sie po odpaleniu tzn. jak pracuje silnik, czy kopci itp. Jaki silnik sobie upatrzyles?
adam1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2016, 20:13   #15
nyzrum
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 18-10-2014
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 ecoboost 165km
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie Odp: Focus II TDCI - opinie użytkowników

Na początku myślałem o 1.6 bez dpfu i dwumasy, ale im bardziej się zagłębiam tym bardziej jestem przekonany do 1.8. Chyba idealne dla mnie bo podobno 2.0 mocno awaryjne, a 1.6 jednak za slaby

Ale z tego co widzę największy wybor w 1.6 w wersji z dwumasa i dpf
nyzrum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2016, 20:46   #16
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Focus II TDCI - opinie użytkowników

Cytat:
Napisał nyzrum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na początku myślałem o 1.6 bez dpfu i dwumasy
Dwumasę miały wszystkie 1.6TDCI Forda, można było spotkać modele PSA bez tego dobrodziejstwa. Mam od trzech lat 90ps i nie narzekam. Dobija do 200kkm. Wtryski suche, turbina bez zmiennej geometrii nieruszana. W tej konfiguracji silnik mniej wyżyłowany, więc dwumasa trwalsza. Najmniejsze spalanie w tym modelu. Mocy podobno za mało, ale jeżdżę autostradami 180km/h i nie widzę problemu... Co do 1.8... Ciężki silnik (żeliwny blok), czuć go między kołami, stara konstrukcja. Mogą mnie zakrakać, ale byłem świadkiem wystawienia kopyta przez 1.8 po przekroczeniu 200kkm u dwóch kolegów z mojego otoczenia...

Ostatnio edytowane przez radek70 ; 13-10-2016 o 20:52
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2016, 20:58   #17
nyzrum
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 18-10-2014
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 ecoboost 165km
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie Odp: Focus II TDCI - opinie użytkowników

Ciekaw jestem czy jest duża różnica w odczuwalnej mocy pomiędzy silnikami 1.6 a 1.8.

Radek a jak się Focus sprawdza przy tych 150-180 na autostradzie? Da się posłuchać własnych myśli, albo chociaż porozmawiać z pasażerem? Miałem przyjemność przejechać się Mondeo Mk4 po autostradzie z silnikiem 1.6 i powiem szczerze, że przy 160 czułem się lepiej niż w swojej starej foczce przy 80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez nyzrum ; 13-10-2016 o 20:59 Powód: literówka
nyzrum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2016, 21:15   #18
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Focus II TDCI - opinie użytkowników

Daj sobie czas i zrób jazdy testowe.
Focus mk2 z głośnością w dieslu jest akceptowalny do 140km/h.
Powyżej robi się coraz głośniej, aczkolwiek nie ma problemu z porozumiewaniem.
Można dodatkowo wytłumiać gródź silnika, drzwi, nadkola.
Podobno w benzynie jest jeszcze głośniej (obroty silnika).
Prowadzenie nie sprawia problemu. Nawet przy dużych prędkościach idzie jak po sznurku wyprzedzając TIR-y z prawego pasa...
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2016, 21:28   #19
nyzrum
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 18-10-2014
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 ecoboost 165km
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie Odp: Focus II TDCI - opinie użytkowników

myślę, że grudzień/styczeń/luty będę chciał już być po zakupie. Jedynkę docioram jeszcze te 2-3 miechy. Jak narazie zdrowsza pewnie od niejednego mk2 więc troszkę też szkoda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzięki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nyzrum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2016, 21:33   #20
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,946
Domyślnie Odp: Focus II TDCI - opinie użytkowników

Cytat:
Napisał nyzrum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podobno 2.0 mocno awaryjne
od kiedy?
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.