Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2016, 09:50   #4871
prokop123
ford::advanced
 
Avatar prokop123
 
Zarejestrowany: 20-09-2013
Skąd: Warszawa
Model: Q3 Sportback S line
Silnik: 2.0 245 KM 4x4
Rocznik: 2024
Postów: 267
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Ten "świerszcz" w okolicy podszybia to wada fabryczna ujawniająca się u wielu użytkowników ?

prokop123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2016, 10:45   #4872
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał jark0 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...)
- szkoda, że auto nie zamyka się automatycznie po oddaleniu się z kluczykiem - może nasi forumowi magicy będą w stanie uruchomić tą funkcję.
Zamyka się. Tylko trzeba oddalić się od auta na większą odległość.
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2016, 17:30   #4873
jark0
ford::beginner
 
Imię: Jark0
Zarejestrowany: 31-10-2016
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 tdci 150 KM
Rocznik: 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał Pulse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zamyka się. Tylko trzeba oddalić się od auta na większą odległość.
Sprawdzę, przed chwilą studiowałem instrukcję obsługi ale nie znalazłem opisu tej funkcji.
jark0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2016, 18:38   #4874
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Czasami zdążysz stracić auto z zasięgu wzroku, np. na parkingu podziemnym lub za rogiem ulicy więc ten system niedomaga, ale ostatecznie auto się zamyka.
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2016, 20:57   #4875
antrobius
ford::average
 
Avatar antrobius
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-12-2007
Skąd: Rumia
Model: mondeo mkV
Silnik: EcoBoost 1,5
Rocznik: 2016
Postów: 56
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Co do samoczynnego zamykania się samochodu, to w instrukcji zostało napisane:
fragment
"Czujniki ryglowania znajdują się na wszystkich czterech skrzydłach drzwi.
Aby włączyć zamek centralny i uzbroić alarm, dotknij czujnika ryglowania raz.
Aby włączyć układ podwójnego ryglowania drzwi i uzbroić alarm, dotknij czujnik ryglowania dwa razy w ciągu trzech sekund.
Wskazówka: Pojazd nie rygluje się automatycznie. Jeżeli nie dotkniesz czujnika ryglowania, pojazd pozostanie odryglowany.
Wskazówka: Ryglując pojazd, nie chwytaj za klamkę.
Wskazówka: Utrzymuj powierzchnię klamki drzwi w czystości, aby układ działał prawidłowo."


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
Życie jest piękne
antrobius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2016, 09:09   #4876
dirkdiggler
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo 5 2017 2.0 tdci 180KM PS, Subaru Impreza STI
Silnik: 2.0 Turbo
Rocznik: 1999
Postów: 16
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Ja mam takie pytanie odnośnie systemu keyless. W sumie zapomniałem to sprawdzić jak byłem na jeździe próbnej.

Mianowicie:
W poprzednim Mondeo mk4 żeby zamknąć auto z zewnątrz na klamce kierowcy i pasażera był taki przycisk fizyczny który po naciśnięciu zamykał auto.

W obecnie użytkowanym passacie b7 takiego przycisku nie ma a system keyless wymaga po prostu smyrgnięcia klamki dłonią. I to mnie niesamowicie denerwuje bo nie działa dobrze, czasami zamyka, a czasami nie. Czasami trzeba kilkukrotnie przesunąć dłonią po klamce żeby zaskoczył. Jak klamka jest brudna to w ogóle lipa. Wielokrotnie zdarzyło mi się zostawić auto otwarte.

Jak jest w mk 5???
dirkdiggler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2016, 09:27   #4877
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Właśnie tak - trzeba smyrnąć.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2016, 11:00   #4878
jark0
ford::beginner
 
Imię: Jark0
Zarejestrowany: 31-10-2016
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 tdci 150 KM
Rocznik: 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Dlatego Ford zaleca utrzymywanie klamek w czystości. Jakiś czas temu chłopaki pisali o tym, że zamek nieco wariuje na myjni bezdotykowej - potwierdzam. Warto wtedy zostawić kluczyk w aucie.
jark0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2016, 16:11   #4879
ITPro
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2015
Model: MK5
Silnik: 2.0 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 51
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał dirkdiggler Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W obecnie użytkowanym passacie b7 takiego przycisku nie ma a system keyless wymaga po prostu smyrgnięcia klamki dłonią. I to mnie niesamowicie denerwuje bo nie działa dobrze, czasami zamyka, a czasami nie. Czasami trzeba kilkukrotnie przesunąć dłonią po klamce żeby zaskoczył. Jak klamka jest brudna to w ogóle lipa. Wielokrotnie zdarzyło mi się zostawić auto otwarte.

Jak jest w mk 5???
Aby nie było "problemów":
- przy otwieraniu należy złapać za klamkę, poczekać na dźwięk ryglowania i pociągnąć za klamkę otwierając drzwi
- przy zamykaniu należy DOTKNĄĆ karbowanego pola na klamce, można to robić gołą dłonią lub w rękawiczkach
- podczas mycia trzymać kluczyk w samochodzie

Już paru użytkowników pisało, że nie umie prawidłowo otwierać drzwi, a to dlatego, że szarpali od razu za klamkę zamiast ją złapać i poczekać na dźwięk rygla - wszystko dzieje się w sekundę więc wystarczy robić to zgodnie z procedurą. Nie zauważyłem aby brud wpływał na działanie systemu.
ITPro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2016, 16:17   #4880
panerai_47
ford::average
 
Avatar panerai_47
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Szczecin
Model: Skoda Octavia 3FL Style kombi
Silnik: 2,0 TDCI 150 PS
Rocznik: 2019
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Tez mam system bez kluczykowy w grand cmax. automatycznie skladane lusterka zewn. przy zamykaniu auta, pomagaja sie zorientowac czy sie zamknelo samochod
panerai_47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.