Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2017, 13:48   #11
devil88
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 02-03-2014
Skąd: łódź
Model: mondeo mk1 kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 1995
Postów: 7
Domyślnie Odp: Ślizganie sie sprzegła

dzieki za podpowiedzi
dam znac jak cus bede wiedział po wizycie u mechanika..
Bo to jednak trzeba rozebrac i sprawdzic co jest nie tak
pozdrawiam

sugestie pomysły i podpowiedzi mile widzianeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: dzieki za podpowiedzi
dam znac jak cus bede wiedział po wizycie u mechanika..
Bo to jednak trzeba rozebrac i sprawdzic co jest nie tak
pozdrawiam

sugestie pomysły i podpowiedzi mile widzianeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

devil88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2017, 14:26   #12
domel2-5
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-05-2012
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 16v + lpg sekwencja
Rocznik: 2005
Postów: 66
Domyślnie Odp: Ślizganie sie sprzegła

i co z tym sprzęgłem, bo temat mnie interesuje. sam jestem przed wymianą. mundek ma przejechane 180 tyś i zauważyłem objawy ślizgającego się sprzęgła, ale cały czas jeżdżę do momentu kiedy mogę ruszyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo szkoda mi wydawać z 1 tys pln do auta wartego drugie tyle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
domel2-5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2017, 14:36   #13
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ślizganie sie sprzegła

A jak pojedziesz gdzieś dalej, i już nie ruszysz, to dolicz jeszcze koszty lawety, bo może przestać ciągnąć w jednej sekundzie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2017, 14:53   #14
Bryckas
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Corby-UK / Wałbrzych
Model: S-max
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 101
Domyślnie Odp: Ślizganie sie sprzegła

Moim zdaniem przy takiej operacji jak wymiana sprzęgła, należy wymienić wszystko: tarcza, docisk, wysprzęglik, uszczelniacz na wale. Trzeba sprawdzić stan koła zamachowego, w szczególności stan powierzchni na styku z tarczą - czy jest gładka, czy nie jest zbyt zużyta wytarta- rant. Może nie jest to tania zabawa, szczególnie jak w aucie jest dwumas, ale takie podejście daje prawie 100% , że wszystko będzie cacy. I tak, wiem, taniej wymienić np. tylko tarczę i docisk, ale jak zaraz strzeli np. wysprzęglik to koszty rosną dwukrotnie- nowe graty, znów robocizna.

Wracając do tematu, kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie napisał, czy wysprzęglik i uszczelniacz też były wymienione.
Bryckas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2017, 17:55   #15
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,100
Domyślnie Odp: Ślizganie sie sprzegła

Cytat:
Napisał domel2-5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo szkoda mi wydawać z 1 tys pln do auta wartego drugie tyle
Oczywiście wiesz, że przy tym auto więcej pali?
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2017, 07:44   #16
domel2-5
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-05-2012
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 16v + lpg sekwencja
Rocznik: 2005
Postów: 66
Domyślnie Odp: Ślizganie sie sprzegła

salom,
mondeo jeżdżę tylko do pracy (3km/strona) no i po mieście, na dłuższe trasy mam drugie auto, oczywiście zdaję sobie sprawę ze jazda jest ryzykowna. Ostatnio musiałem szybciej wyjechać , to na 1 i 2 biegu koła jeszcze buksują, najbardziej odczuwalne ślizganie jest na 4, 5 biegu.

darmodziej'u
niestety zauważyłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale to już będzie ostatni zabieg na mondeo, zrobię sprzęgło i będę jeżdżił aż się nie rozpadnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo w tym momencie nie mam $ na wymianę samochodu i muszę go reanimować,

A to drugie auto to teścia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: W sumie to już w grudniu przed świętami stał na podnośniku, ale mechanik znajomy, chodzi ogląda i cmoka ...
- a na pewno chcesz go robić
- wiesz że trzeba zawieszenie rozpinać ( bo silnika nie chce wyciągać górą )
- a zobacz ten kabel pewnie sie u.... bie
- a zobacz podłogę z tyłu ( trochę ruda szaleje)
I przez to jego gadanie, powiedziałem opuszczaj i pojechałęm do domu. Trochę mnie zniechęcił. i tak czas schodzi. Szkoda ze nie mam takiego mechanika który by powiedział- dawaj go zostawiaj na parę dni i robimy bez tego cmokania....

Pozdrawiam
domel2-5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.