Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-09-2017, 13:01   #31
Przemo2885
ford::amateur
 
Imię: Przemysław
Zarejestrowany: 16-05-2017
Skąd: Owińska
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 1.6 ECONETIC
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Piszczący pedał sprzęgła

Sprezyna przemieszcza sie na swozniach sprawdzcie
U mnie wyprostowanie osi sprezyny zadzialalo

Przemo2885 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2017, 19:33   #32
radiowiec_wawa
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 02-02-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Hybrid
Rocznik: 2022
Postów: 10
Domyślnie Odp: Piszczący pedał sprzęgła

Jutro będę w ASO w innej sprawie niż skrzypienie sprzęgła ale... czy jak im powiem żeby wymienili taśmę to ogarną czy jedynie cały pedał potrafią wymienić? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
radiowiec_wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2018, 10:42   #33
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 283
Domyślnie Odp: Piszczący pedał sprzęgła

Cześć,

Mam pytanie czy zdejmowal już ktoś sprezyne 7l585? Trzeba tam coś odkrecac, zdejmować jakieś zabezpieczenie?
U mnie na piszczenie już smar nie pomagał. Zamówiłem sprezyne że sklepi Forda, 150 zł z przesyłką, chce ją wymienić i zanim sam się zabiorę, chciałem się właśnie dowiedzieć czy ktoś ja sciagal?
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2018, 17:34   #34
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 283
Domyślnie Odp: Piszczący pedał sprzęgła

okej już wiem, ściąga się ja poprostu, tak samo to zabezpieczenie trzymajcie trzpeien na którym opiera sie sprezyna, wystarczy srubokret sciagnąć do tyły, u mnie jednak piszczy jeszcze coś oprócz wymienionych przyczyn w tym wątku i podejrzewam tą drugą sprężyne, tylko żeby do niej sie dostać to chyba trzeba pedał odkręcić ;/
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2018, 10:25   #35
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 283
Domyślnie Odp: Piszczący pedał sprzęgła

podbijam temat, Niestety powrócił problem i teraz mimo smarowania co się da i gdzie się da, pedał dalej skrzypi to Mnie tak irytuje że chyba go wyrwę kiedyś. Pytanie demontował ktoś z Was cały pedał i chciałby się podzielić jak wymontować, na co zwrócić uwagę? Zamówię inny pedał i będę chciał podmienić. Mam wrażenie że coś się wyrobiło przy tej białej plastikowej "śrubie", takie tępę plastikowe skrzypienie, smarowanie i pryskanie czymkolwiek, nic już nie daje.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 13:41   #36
krysiu21
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 02-01-2014
Skąd: WLKP
Model: focus mk2 fl mondeo mk4
Silnik: 1.6 2.0 tdci
Rocznik: 2009,
Postów: 83
Domyślnie Odp: Piszczący pedał sprzęgła

jak nie kupiłeś nowego to inny pedał też będzie skrzypieć, ja wymieniłem na inny używany i po pewnym czasie też piszczał, najlepiej u mnie działa wd40 ale tylko na pewien czas, teraz może spróbuje strzykawką dać trochę oleju silnikowego, bo smar to gęsty i wszędzie nie dochodzi.
krysiu21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2018, 02:51   #37
Thomsit
ford::average
 
Avatar Thomsit
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 16-07-2016
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo Sport Estate
Silnik: 2,0 TDCI 141KM 353Nm
Rocznik: 10/2009
Postów: 119
Domyślnie Odp: Piszczący pedał sprzęgła

Cytat:
Napisał karoolpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podbijam temat, Niestety powrócił problem i teraz mimo smarowania co się da i gdzie się da, pedał dalej skrzypi to Mnie tak irytuje że chyba go wyrwę kiedyś. Pytanie demontował ktoś z Was cały pedał i chciałby się podzielić jak wymontować, na co zwrócić uwagę? Zamówię inny pedał i będę chciał podmienić. Mam wrażenie że coś się wyrobiło przy tej białej plastikowej "śrubie", takie tępę plastikowe skrzypienie, smarowanie i pryskanie czymkolwiek, nic już nie daje.
wiTAM,
MIALEM DOKLADNIE TO SAMO BRYKALEM SIE Z TYM 2 LATA. POMPKA ROBOCZA SPRZEGLA PIERDZI. WYMINA TYLKO NA NOWY. DO TEGO U MNIE TO SKRZYPIENIE POWODOWALO ZE DOCISK SPRZEGLA NIE DOKONCA DCISKAL I CZASEM SIE SPRZEGLO SLIZGALO. sOLID gARAGE 2 RAZY WYMINEIAL MI CALY ZESTAW SPRZEGLA, PO WYMIANIE JAK REKAL ODJOL NIC NIE SKRZYPI I SPRZWEGLO JUZ SIE NIC NIE SLIZGA.
Thomsit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2018, 09:12   #38
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Piszczący pedał sprzęgła

Na metalowym bolcu pedału sprzęgła, po obu stronach są plastikowe tulejki.
Po upływie czasu, intensywnego naciskkania, po prostu się wytarły, i metal bolca dotyka do metalu obudowy tych tulejek,, powodując skrzypienie, metalu o metal.
Po zdjęciu sprężyny, skrzypienie ustaje.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2019, 21:27   #39
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 283
Domyślnie Odp: Piszczący pedał sprzęgła

Pedału nie zamawiałem, spryskałem pewnego wieczoru wszystko, nawaliłem pełno smaru ptfe, nawet wazeliny faktycznie pomogło na jakiś czas, i najprawdopodobniej jest to ten nie miły wysprzęglik, to co pisał kolega wyżej, bo znów się odzywa, a to jedyna opcja na piszczenie już, każdy element osłuchałem i piszczenie dochodziło wyłącznie z tamtego miejsca. Dlatego chyba zamówie ten wysprzęglik, mam do zrobienia ręczny na jednym kole to przy okazji każe to ****o wymienić i dam znać czy pomogło


dokładnie to ten element:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez karoolpl ; 16-04-2019 o 21:35
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2019, 18:17   #40
hugo-89
ford::amateur
 
Imię: Hugo
Zarejestrowany: 03-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 16V 115 KM
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Piszczący pedał sprzęgła

Cytat:
Napisał Thomsit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiTAM,
MIALEM DOKLADNIE TO SAMO BRYKALEM SIE Z TYM 2 LATA. POMPKA ROBOCZA SPRZEGLA PIERDZI. WYMINA TYLKO NA NOWY. DO TEGO U MNIE TO SKRZYPIENIE POWODOWALO ZE DOCISK SPRZEGLA NIE DOKONCA DCISKAL I CZASEM SIE SPRZEGLO SLIZGALO. sOLID gARAGE 2 RAZY WYMINEIAL MI CALY ZESTAW SPRZEGLA, PO WYMIANIE JAK REKAL ODJOL NIC NIE SKRZYPI I SPRZWEGLO JUZ SIE NIC NIE SLIZGA.
Podpisuję się pod kolegą. U mnie podobnie. Dopiero wymiana pompki roboczej sprzęgła na nową pomogla.

Pozdrawiam!
hugo-89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.