Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-03-2016, 17:42   #41
BaQs86
ford::beginner
 
Avatar BaQs86
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-01-2012
Skąd: Nowa Sól
Model: Ford Mondeo :D
Silnik: 2.0 benzyna :D
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów przy zimnym silniku

Na zimnym raczej odpala normalnie dlugo nie kreci, ale zdarza sie czasami, bardzo sporadycznie ze na cieplym musze dodać gazu bo nie chce odpalic.

BaQs86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2016, 21:23   #42
mack23
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 19-03-2016
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów przy zimnym silniku

czy komuś udało się rozwiązać ten problem? Aż strach jechać z tym do mechanika bo pewnie wymieni pół samochodu zanim wpadnie na przyczynę problemu.
mack23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2016, 17:32   #43
stelmacher
ford::advanced
 
Avatar stelmacher
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Bolesławiec/Hanower
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 06.2009
Postów: 305
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów przy zimnym silniku

a przy czyszczeniu demontujecie wszystkie te elektroniczne czujniki czy zostawiacie?
kupilem jakis preparat do czyszczenia przepustnic i gaznikow i zastanawiam sie czy tylko psikac i pedzelkiem obleciec czy lepiej ktorys czujnik zdemontowac i nie czyscic?
__________________
FORD?? NASTEPNY BEDZIE VAG LUB BMW...
stelmacher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2020, 00:30   #44
codiii
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Stryszawa
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów przy zimnym silniku

Odgrzebie starego kotleta gdyż myślę, że ludzie nadal borykają się z tym problemem.
Miałem to samo w moim Mondziaku, 2009, 2.0 benzyna, odpalał normalnie, jednak po przejechaniu z 500m, po hamowaniu biegiem i wysprzęgleniu falowały obroty, tak z 3-4 razy i wracało do normy, do tego jak jechałem na niskich obrotach i lekko dawałem gazu to czułem takie szarpanie, na ciepłym wszystko było ok. Szukałem problemu przy klapach, odpinałem różne wężyki od górnych i dolnych klap, efekt był ten sam. Czyściłem przepustnice, czujnik MAF, aż w końcu sie zabrałem za EGRa. W moim przypadku zaślepienie EGRa wyleczyło mojego Mondziaka z falowań, szarpań itp, do tego zyskał na dynamice. Zanim zdecydowałem się zaślepić, zakupiłem używany i ku mojemu zdziwieniu gdy dmuchłem w zawór to bez najmniejszych oporów powietrze się przedostawało, tak jak gdyby nie był domknięty do końca. Idąc tym tropem, gdy silnik się nagrzeje, metal się rozszerza i zawór jest bardziej spasowany, dla tego na ciepłym nic dziwnego się nie dzieje. To takie moje przemyślenia. Warto spróbować bo koszta nie duże a efekty są (przynajmniej w moim przypadku).
codiii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2020, 17:38   #45
mtrus
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 04-05-2019
Skąd: Szczecinek
Model: S-Max
Silnik: 2.0B
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów przy zimnym silniku

W moim przypadku przy hamowaniu obroty spadały do 500 i był na granicy zadławienia. Przy przyspieszaniu silnik z opóźnieniem reagował na dodanie gazu. Zabrałem się za wyczyszczenie przepustnicy. Czyściłem benzyną ekstrakcyjną i było trudno. Wyczyściłem tylko krawędzie koła i miejsce gdzie styka się z obudową. Efekty lepsze niż mogłem przypuszczać. Obroty już nie spadają, a silnik lepiej reaguje na gaz.
Kupiłem już środek do czyszczenia przepustnic i zrobię drugie podejście, aby doczyścić do końca. Myślę, że przy falujących obrotach na pierwszy ogień warto wziąć się na czyszczenie. Najmniej rozbierania, a największa szansa na poprawę.
mtrus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.