Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2022, 06:34   #91
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Wymiana wyświetlacza radia

Po niemiecku niestety nie potrafię się dogadać z Panią, dlatego chcę wymienić moduł na jakiś inny. Na razie tylko się rozglądam, bo muszę ograniczyć wydatki na samochody, trochę za mocno się rozpędziłem...

Aktualny moduł nie pokazuje niestety ani stopnia naładowania baterii ani zasięgu telefonu, a szkoda, bo to przydatne informacje:/

__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2022, 07:30   #92
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,898
Domyślnie Odp: Wymiana wyświetlacza radia

Na moim wielojęzycznym pokazuje zasięg tylko w trakcie rozmowy. Poziomu baterii nie zauważyłem.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2022, 19:30   #93
janir1
ford::beginner
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 05-02-2013
Skąd: Kalisz
Model: Kuga III Titanium X AWD
Silnik: 2.0Ecoblue 190KM
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wymiana wyświetlacza radia

Witam
W Fieście MK7 z 2012r. postanowiłem wymienić komplet czyli radio, wyświetlacz i panel sterujący na wersję poliftową z racji tego, że wtyczka w radiu jest już poliftowa i w kontynuacji ma być moduł SYNC 1 zmiast BT/VC. Zakup dokonany graty zamontowane i wszystko ożyło bez żadnej konfiguracji. Po zrobieniu konfiguracji razie bez SYNC programuje się 10 stacji menu radia i samochodu działa bezproblemowo ale jest jedno małe ale nie mogę ustawić czasu i daty. W starym czerwonym panelu ustawiało się klawiszami fizycznymi ale tu ich nie ma wyświetlacz to C1BT-18B955-BD.
Na wyświetlaczu Komunikat o pracy przez jedną godzinę i radio samo nie gaśnie po wyjęciu kluczyka i zamknięciu samochodu.
Zmienione pozycje w UCDS to:
114 z low level cd and AM/FM Radio na High Level CD and AM/FM Radio
156 na Without Accessory USB Unit
174 z mono, MFD3 na Starburst, MFD2 póżniej na Colour MFD4
216 ze Standard ICP na Extended ICP
Czy ktoś ma jakieś sugestie co do ewentualnej konfiguracji lub co się gryzie. Dodam, że nie jest to mój pierwszy Ford, którego przerabiam z sukcesem poszły dwa z Sync 1.1 na Sync 3 więc coś tam wiedzy jest.
janir1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2022, 19:36   #94
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,536
Domyślnie Odp: Wymiana wyświetlacza radia

Cytat:
Napisał janir1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...] jest jedno małe ale nie mogę ustawić czasu i daty. W starym czerwonym panelu ustawiało się klawiszami fizycznymi ale tu ich nie ma wyświetlacz to C1BT-18B955-BD.
[...]
Witam
A czy kolega szukał ustawień w menu radia => wydaje mi się ,że tam są
(dawno temu zmieniałem ustawienia w Fieście mk7 i już nie pamietam dokładnie)


Poniżej zdjęcie z Fiesty mk7 polift w której był fabrycznie Sync 1 = fabrycznie nie ma guzików w wyświetlaczu

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



a tu film jak to zrobić

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam
Artuerek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 07-12-2022 o 19:41
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2022, 20:16   #95
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,575
Domyślnie Odp: Wymiana wyświetlacza radia

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wydaje mi się ,że tam są
Oczywiście że są.

Natomiast tryb 1hour sugeruje że kolega jednak niezbyt poprawnie dokonał modyfikacji w instalacji auta.
Pewnie odpowiednich CAN zabrakło.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2022, 22:06   #96
janir1
ford::beginner
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 05-02-2013
Skąd: Kalisz
Model: Kuga III Titanium X AWD
Silnik: 2.0Ecoblue 190KM
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wymiana wyświetlacza radia

Modyfikacji w kabelkologii jeszcze nie było na razie pierwsze uruchomienie wszystko żyje więc teraz czas poszukać. Co kolega ma na myśli pisząc o brakujących liniach CAN, po przeskanowaniu są dwa błędy konfiguracji W IPC i BCM.czas.jpg
Dziś trochę powalczyłem ale efekt mizerny, zmiany kabli CAN we wtyczce wyświetlacza nic nie dały. Błędy jakie zczytuję to U0267 w BCM i U0257 w IPC oba to utrata komunikacji z panelem frontowym. Po podłączeniu starego panelu ożywają kolory jest i godzina ale radio milknie. Aktualizacja IPC nic nie dała. Jutro przyjdzie trochę świeżych gratów i pokombinuję, żal by było pozostać przy przedlifcie - polift ma ładniejsze kolory. Kombinacje z konfiguracją nic nie dają prawdopodobnie jest jakiś konflikt komunikacyjny z tym panelem.
Orientuje się ktoś jakie są inne numery paneli z początku produkcji polifta.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez janir1 ; 08-12-2022 o 21:32 Powód: Uaktualnienie
janir1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2022, 21:36   #97
Danny11
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-08-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1250
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wymiana wyświetlacza radia

Witam,

Jestem na etapie zmiany radia w Fieście z 2012 ale przed lift, bo ze stycznia na radio Sony. Moje stare radio (ACM) ma tylko jedno czarne gniazdo. Obsługuje bt,usb, komendy głosowe po polsku. Po poszukiwaniach nie zmieniam jednak całego kompletu, bo po pierwsze jedyny komplet jaki znalazłem do przedlifta na znanym portalu jest za 600 zł, po drugie chcę jednak panel poliftowy - nie podoba mi się ten srebrny kolor przy nawiewach, tymbardziej, że ramki pod radiem zmieniam na czarne decor. Ale do rzeczy. Stare ACM ma numer fabryczny na AA6T. Stary wyświetlacz czerwony BA6T-18B955-ED zmieniłem już na wyświetlacz Sony MID też przedliftowy udało mi się tanio kupić (55zł) AA6T-18B955-FD (białe znaki na niebieskawym tle). Działa narazie plug&play - mam wyjęty ACM i panel. Wyświetlacz pokazuje godzinę i informację o otwartych drzwiach, ustawieniach nawiewów itd. Jako ciekawostka - po podłączeniu wyświetlacza lusterka zaczęły mi się składać przy zamykaniu - mimo, że były ustawione bez składania.

Przeglądając forum nie powinienem mieć problemów z podłączeniem panelu. Problemem wydaje mi się znalezienie ACM Sony. Proszę o pomoc w nazewnictwie, w numeracji. Jedyne jakie znalazłem, które działa w przedlifcie to AA6T-18C815-XC. "Radio AHU DAB". Jedno takie luzem przeleciało mi pomiędzy palcami za 79 zł. Są jeszcze jakieś inne Sony?

Im dłużej szukam, tym bardziej zastanawia mnie, czy jest sens zmiany ACM. Jakość dzwięku z dotychczasowego mi jak najbardziej odpowiada. Bardziej zastanawia mnie obsługa DAB (czy warto przepłacać) oraz czy pożenię stare ACM z nowo nabytym wyświetlaczem (z datą produkcji rok starszą niż fabrycznie zainstalowany wyświetlacz). Jakie są kolegów opinie, rady?

Znalazłem też tanio ACM AA6T-18C815-GG. Na nalepce ma tylko "Radio AHU", ale ma dwa złącza antenowe czarne i białe - jak odbiorniki z DAB. Ktoś ma info w tym temacie?

I ostatnia sprawa - ma ktoś pinout rozpiskę pinów wtyczki 10 pinowej schowanej za panelem , która jest od przełączników PDC,kontrolki wył, poduszki i wyłącznika ESP. Chciałbym wykorzystać kontrolkę od poduszki z zakupionego zestawu paneli decor z polifta.

Pozdrawiam
Danny
Danny11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2022, 21:25   #98
luka234
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-01-2016
Model: Ford
Silnik: 82
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wymiana wyświetlacza radia

Witam
W Fieście z 2015r. po lifcie zamieniłem wyświetlacz dwuliniowy na kolorowy ze srebrną ramką. Wszystko działa prócz wejścia aux.Obecnie nie widzi pendriva choć na wyświetlaczu pisze, że wejście aux jest aktywne. Stąd moje pytanie czy da się coś z tym zrobić. Z góry dziękuję za odpowiedź.
luka234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.