Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2023, 19:51   #31
klucho
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-08-2015
Skąd: Lublin
Model: S-Max
Silnik: turbokaszel
Rocznik: 2011
Postów: 100
Domyślnie Odp: FHEV - ładowanie baterii

Ale że co nie ma 190KM diesla/automatu/STline-X? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tylko kwestia kasy...

klucho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2023, 20:13   #32
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,383
Domyślnie Odp: FHEV - ładowanie baterii

Rozejrzyj sie za x1 Jest ciut mniejsza od kugi ale mocny diesel 25d z dobrze zestrojoną skrzynią daje rogala na twarzy

Samochód w środku wydaje sie mniejszy tylko przez wzgląd szyby przedniej mocno wciśniętej w kokpit.
Troszkę gorzej wyciszona od kugi
Na drodze z błotem pośniegowym przód potrafi myszkować
Fotele w x1 sportowe bardzo wygodne z regulacją szerokości podparcia w dolnej części daje poczucie komfortu.
Bardzo dobrze zestrojone zawieszenie i idealnie działający esp dosłownie trzyma ten pojazd w zakrętach jak na szynach
A cena, podobna do vignale
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2023, 21:01   #33
Farfocel
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-10-2020
Skąd: Kraków
Model: Puma
Silnik: 1.0 Ecoboost 125 KM
Rocznik: 2021
Postów: 67
Domyślnie Odp: FHEV - ładowanie baterii

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozejrzyj sie za x1 A cena, podobna do vignale
Widzę, że wszyscy jak jeden mąż łapią się na pułapkę typowej strategii cenowej marek samochodowych premium. Co z tego, że można w podobnej cenie można kupić BMW skoro to będzie bieda wersja w porównaniu z Kugą w wersji Vignale? Nawet za bezkluczykowy dostęp trzeba osobno dopłacić. Oczywiście, zaraz pojawi się racjonalizacja: "Ależ to nawet lepiej, przynajmniej nie ukradno" xd Pomijam też kwestię, że to też inny segment.

Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 07-03-2023 o 21:11
Farfocel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2023, 22:12   #34
greg_waw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2023
Model: Kuga MK3 Vignale AWD
Silnik: 2,5 FHEV
Rocznik: 2023
Postów: 19
Domyślnie Odp: FHEV - ładowanie baterii

Cytat:
Napisał somer1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wg autora tego filmu pierwsze dwie generacje skrzyń ECVT były produkowane przez firmę Aisin (ta sama firma dostarcza skrzynie do Toyoty).

Od 2013 Ford zaczął stosować skrzynie ECVT trzeciej generacji, już własnej

Raczej w 2013 były co najwyżej skrzynie ctv, bez e. a to dwa rożne światy. W toyocie też ctv nie słynął z trwałości.
Na filmie wszystkie 3 skrzynie są rozebrane i porównana jest ich konstrukcja. Na pewno nie są to skrzynie cvt.
greg_waw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2023, 23:08   #35
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,383
Domyślnie Odp: FHEV - ładowanie baterii

Cytat:
Napisał Farfocel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co z tego, że można w podobnej cenie można kupić BMW skoro to będzie bieda wersja w porównaniu z Kugą w wersji Vignale
Jak ja kupowałem vignale do x1 25d xdrive m sport dobrze skrojony kosztował tylko 25tys więcej
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2023, 08:42   #36
greg_waw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2023
Model: Kuga MK3 Vignale AWD
Silnik: 2,5 FHEV
Rocznik: 2023
Postów: 19
Domyślnie Odp: FHEV - ładowanie baterii

Cytat:
Napisał klucho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale że co nie ma 190KM diesla/automatu/STline-X? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tylko kwestia kasy...
To są samochody z oferty 2022. Ja potrzebuję samochodu na przyszły rok, a w tym roku silnika 190KM już nie ma.
Poza tym to jest cena porównywalna z tym co dostałem na Q5 z niewielkimi różnicami w wyposażeniu na niekorzyść Q5, ale dla mnie akceptowalne.

Bump:
Cytat:
Napisał Farfocel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzę, że wszyscy jak jeden mąż łapią się na pułapkę typowej strategii cenowej marek samochodowych premium. Co z tego, że można w podobnej cenie można kupić BMW skoro to będzie bieda wersja w porównaniu z Kugą w wersji Vignale? Nawet za bezkluczykowy dostęp trzeba osobno dopłacić. Oczywiście, zaraz pojawi się racjonalizacja: "Ależ to nawet lepiej, przynajmniej nie ukradno" xd Pomijam też kwestię, że to też inny segment.
Vignale wyszło drożej od Q5 (bezkluczykowy dostęp jest w pakiecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Q5 nie ma wszystkiego, co Kuga, ale ma to co mi potrzebne (jedyne czego będzie mi brakowało to podgrzewanej tylnej kanapy).
Patrząc na to z drugiej strony: po co płacić za coś, co nie jest nam potrzebne. Np. w Mondeo mam automatyczne parkowanie, którego użyłem 2 razy i to tylko po to, żeby zobaczyć jak to działa.

Gdybym na Forda dostał taki rabat jak na Q5, to pewnie wziąłbym Kugę, może nawet w wersji Vignale. Będę jeszcze próbował, mam na to kilka m-cy, a może wstrzymam się jeszcze rok (byle tylko zdążyć przed Euro 7 w przypadku kupna diesla).

Ostatnio edytowane przez greg_waw ; 08-03-2023 o 11:02
greg_waw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2023, 13:21   #37
Piotrek Kurten
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-09-2023
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 15
Domyślnie Odp: FHEV - ładowanie baterii

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podczas temperatury powietrza poniżej 5stopni C. gwałtownie rośnie spalanie do wyników 7/8l/100 a w samochodzie zimno. Jak były temp -10 to był dramat.
eeee... ale jak dramat... ?
ustawiasz temp. powiedzmy na 21 i wciskasz przycisk AUTO
i co dalej w samochodzie zimno ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piotrek Kurten jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2023, 14:59   #38
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,383
Domyślnie Odp: FHEV - ładowanie baterii

Cytat:
Napisał Piotrek Kurten Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i co dalej w samochodzie zimno
No ciut cieplej, kosztem niedogrzanego motoru.
Wg mnie lepiej włączyć grzanie kierownicy i fotela i patrzeć na silnik z temperaturą roboczą.
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2023, 01:11   #39
andru123
ford::beginner
 
Imię: andrzej
Zarejestrowany: 15-07-2014
Skąd: prabuty
Model: KUGA 2.5 FHEV
Silnik: 2.5 FHEV
Rocznik: 2021
Postów: 11
Domyślnie Odp: FHEV - ładowanie baterii

a może to niedogrzewanie jest spowodowane tą nieszczesna akcja serwisowa , polegajaca na wywaleniu 4 szt żaluzji i wycieciu dziur w podlodze silnika, dopóki je miałem auto nagrzewało się szybciej i mniej zdecydowanie paliło
andru123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2023, 08:05   #40
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,383
Domyślnie Odp: FHEV - ładowanie baterii

Wspomniana akcja serwisowa przez kolegę tylko zwiększyła problem
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.