Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-02-2023, 16:04   #21
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,990
Domyślnie Odp: Jak dorobić nowy kluczyk?

Cytat:
Napisał Waterspoon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jako całkowity laik oraz dalsze drążnie tematu na podstawie tych kilku zdań jest po prostu słabe.
słabe wydaje mi się twoje udowadnianie czegoś czego sam nie możesz udowodnić ,
Cytat:
Napisał Waterspoon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście też nikt poza tym nie dysponuje prawdziwym dostępem do serwerów Forda i jedynym chyba w kraju oryginalnym interfejsem
bardo dużo NIEZALEŻNYCH warsztatów w Polsce posiada takowy dostęp,
Cytat:
Napisał Waterspoon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a nie jakąś tam chińską maszynką, którą mają wszyscy pozostali
cały czas ponawiam zapytanie o vin auta ( nawet na PW ) żeby rozstrzygnąć jakim to sposobem "Profesjonalna firma" zakodowała ten kluczyk i inni czytający ten temat wiedzieli jak to wreszcie zrobiono.

Dla potomnych w Focusie MK4 ASO Ford-a kluczyk koduje poprzez położenie pilota w przedniej części konsoli środkowej poniżej sterowania nawiewami i dalej idzie programowanie FDRS-em , oczywiście jeżeli surówka grota jest nie nacięta należy to zrobić.

__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2023, 20:40   #22
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,457
Domyślnie Odp: Jak dorobić nowy kluczyk?

Dla ścisłości.
Nikt, powtarzam nikt na tym forum nigdy nie posiadał ani nigdy nie będzie posiadać legalnej wykupionej na własną firmę licencji delerskiej FDRS ktorej może legalnie używać w celach zarobkowych. Taka licencja w tamtym roku kosztowała 8500euro rocznie więc o czym mowa.....

Tak wyśmiewane tutaj chińskie programatory tak naprawdę są więcej warte niż FDRS, mają 10 razy większe możliwości, kupuje je sie u oficjalnego dystrybutora PL na własną firmę i dostaje na to atest. Jeden z lepszych chińskich programatorow to Xhorse i taki śmieszny programator u oficjalnego dystrybutora kosztuje 12 tys.... W tym programatorze jest transmiter który zdalnie poza autem odczytuje ID klucza i podpowiada czy dany klucz nadaje się do wybranego auto, czy jest zablokowany a nawet gdzie jest antena w aucie.

Całe to wyśmiewanie dla ludzi którzy widzieli coś więcej niż Ford jest lekko komiczne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez lukaszooo ; 15-02-2023 o 20:42
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2023, 21:41   #23
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,457
Domyślnie Odp: Jak dorobić nowy kluczyk?

Cały mit z dostępem dilerskim polega na tym że kilka osób ma dostęp zdobyty na około ale nikt oficjalnie używać jej nie może. Właśnie dlatego że oficjalny dostęp kosztuje ok 8500euro czyli ok 40tys zł rocznie wiadome jest że nikt jej nie kupi więc skoro wszyscy będą myśleć że da się zrobić daną procedurę tylko z dostępem to interes się kręci dla tych paru osób jest złoty.
Ja od lat walczę z tym mitem który jest bzdurny....

Nie jest to temat jedynie Forda. Vagi mają ochronę komponentów i przez wiele lat część osób twardo twierdziło że da się to zrobić tylko z dostępem i interes się kręcił i kręci dalej.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2023, 22:34   #24
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: Jak dorobić nowy kluczyk?

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cały mit z dostępem dilerskim polega na tym że kilka osób ma dostęp zdobyty na około ale nikt oficjalnie używać jej nie może. ....
Dla ścisłości - Kolegi "wrażenie", że ktoś "na siłę wmawia ludziom, że tylko dostępem dealerskim itd. itp. " jest KOLEGI WRAŻENIEM. Każdemu wolno walczyć z dowolnymi wiatrakami od czasu gdy don Kichot dał dobry przykład...

Nikt nie twierdzi, że używanie sensownego sprzętu (w większości chińskiego...) pozwalającego na realizację funkcji serwisowych w dowolnych autach (w tym w Fordzie...) jest "gorsze" od robienia tego FDRSem czy IDSem. Jeśli działa - to jaki to dla kogokolwiek problem???
Natomiast owe "dostępy" - wbrew mniemaniu Kolegi - są dość rozpowszechnione. Szczególnie wśród tzw. "niezależnych warsztatów obsługujących auta marki Ford". Za mniej lub bardziej sformalizowaną wiedzą i akceptacją Ford Polska. Dzieje się tak z bardzo prostego powodu - taki "dostęp" pozwala m.in. owym warsztatom sprawnie realizować usługi (natychmiastowy wgląd w schematy elektryczne czy w workshop manuale) - co skutkuje większym obrotem częściami zamiennymi. W "rewanżu" - oryginalnymi... Tym sposobem "obie strony są zadowolone"...

Więc może sobie Kolega "walczyć" a "karawana i tak idzie sobie dalej"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 16-02-2023 o 08:03
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2023, 08:02   #25
Klakson
ford::beginner
 
Imię: Qba
Zarejestrowany: 16-02-2023
Skąd: Gdańsk
Model: Focus
Silnik: Diesel
Rocznik: 2019
Postów: 41
Domyślnie Odp: Jak dorobić nowy kluczyk?

Ponieważ to mój pierwszy post na forum witam wszystkich.

Czytam forum od dłuższego czasu to znaczy od zakupu mojego Focusa i nie miałem jak do tej pory żadnych problemów z pojazdem, dlatego się nie wypowiadałem. Ponieważ ostatnio dorabiałem sobie drugi kluczy scyzoryk po przeczytaniu wątku postanowiłem się zarejestrować i napiszę o dodaniu kluczyka do mojego MK4. Wbrew temu co tutaj przeczytałem, szczególnie wypowiedzi jednego kolegi, który wszystkich poucza i wykrzykuje CAPSE tylko swoje jedynie słuszne racje, dorobiłem kluczyk do mojego samochodu bez żadnego problemu i moim zdaniem bardzo przyzwoitej cenie 740 zł.

Firmę bez problemu wyszukałem w sieci w moim mieście, chyba jest ich nawet kilka, kluczyk zakupiłem nowy firmowy Forda na który otrzymałem dwuletnią gwarancję. Nie jakiś tam używany z Allegro co tutaj próbuje się wciskać ludziom, ponieważ garażowi eksperci nie mają pewnie dostępu do legalnej sprzedaży nowych kluczyków bezpośrednio od dystrybutorów tych części i muszą je kupować z drugiej ręki o wiele drożej dlatego tu wciskają, że to nie jest tanie i lepiej dodać używany tańszy.
Dlatego wszystkim polecam korzystanie z takich firm, często oferują one dojazd do klienta, są ich teraz setki w całej Polsce, a nie z garażowych biznesów bez gwarancji.
Samochody teraz kosztują masę pieniędzy i wydatek tych kilku stów na nowy kluczy z gwarancją zamiast bawić się w jakieś garażowe rzeźbiarstwo, które się nie opłaca przy takich cenach normalnych firm z branży dorabiania kluczyków samochodowych.
Klakson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2023, 09:43   #26
TMK66
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 23-12-2022
Skąd: łódzkie
Model: Focus MK3 lift
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: Jak dorobić nowy kluczyk?

Dziękuję za "gorącą" dyskusję.
Po przeczytaniu wszystkich postów, które mogły
być odpowiedzią na moje pytanie i ewentualną chęcią pomocy, postanowiłem trochę poczekać z decyzją. Liczyłem też, że padnie odpowiedź dotycząca dwóch różnych oznaczeń transpondera w "regenerowanych" kluczykach z ofert w sieci.
Z różnych powodów temat musiałem odłożyć, jednak do niego wracam. Na dzisiaj wiem tylko jedno - dodawany kluczyk powinien mieć taki sam numer, czyli F1ET-15K610 AD, tylko czy faktycznie mogą występować z nim transpondery ID47 lub ID49, czy to pomyłka.
Niestety nowego oryginalnego nie dodam za mniej niż 1400, przy cenie zamiennika 650-800, takie ceny z ASO i niezależnych w Łodzi.
TMK66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2023, 09:56   #27
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,541
Domyślnie Odp: Jak dorobić nowy kluczyk?

Drogo macie w tej Łodzi.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2023, 10:52   #28
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,457
Domyślnie Odp: Jak dorobić nowy kluczyk?

600-800 kosztuje porządny zamiennik + dopisanie + dociecie grota.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2023, 18:43   #29
chojrak888
ford::beginner
 
Avatar chojrak888
 
Zarejestrowany: 23-02-2013
Model: MK4 Vignale
Silnik: 1.5 150KM A8
Rocznik: 2019
Postów: 34
Domyślnie Odp: Jak dorobić nowy kluczyk?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A taki się nie nada?
chojrak888 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2023, 23:59   #30
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,457
Domyślnie Odp: Jak dorobić nowy kluczyk?

Tym postem potwierdziłes że nasze odpowiedzi na twoje pytania to marnowanie czasu.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.