Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-03-2007, 14:55   #1
Tekno
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-03-2007
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 2.0 TDCI 150km
Rocznik: 2016
Postów: 20
Domyślnie Alufelgi - co i jak?

Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mondeo to moje pierwsze (normalne) auto i kompletnie sie znam na motoryzacji. Wcześniej miałem 15leteniegi poldkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Probując zrozumieć cokolwiek z nowoczesnej motoryzacji z dnia na dzień przeraza mnie ogram informacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżdżę na stalówkach i chce sobie kupić Alufelgi, ale.... no i tu sie zaczyna mój problem. Nie wiem kompletnie jakie parametry charakteryzują alufelgi i jakie będą wogóle pasowały!
Ktoś mi kiedyś mówił ze jeżeli mamy stalówkę 16" to wypadało by wziąć alu 17"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przedewszystkim jakie Alufelgi pasują do mondeo?
Pozdrawiam

Tekno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2007, 15:03   #2
momo
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-11-2006
Postów: 132
Domyślnie

moze sie nie znam mam mondka MK3 i mam 16 calowe or fordowskie i jest ok coprawda mozna kupic ladniejsze ale ale wiecej kosztuja ja nabylem fordowskie bo dobra cena wygladaja przyzwoicie i jakosc jest ok moze na 17 cal auto lepiej wyglada ale to wszystko z zalet no i opona wiecej kosztuje 17 sa fajne fajnie wygladaje tylko te nasze drogi odradzam zdeydowanie mialem auto opla omege na 17 ale prowadzenie na koleinach tragedia dziury tragedia trzeba strasznie sie rozgladac zeby nie pogiac no i odbija sie na zawieszeniu
momo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2007, 18:02   #3
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

standardowym rozmiarem alusa w MK3 bylo 16" i oponka 205/55
17" 205/50
17" 225/45
18" 225/40.

najbardziej kompromisowm rozwiazaniem jest 225/45 17" (wyglad, wlasciwosci / komfort dziury)
Cytat:
Napisał momo
moze na 17 cal auto lepiej wyglada ale to wszystko z zalet
im wieksza fela tym napewno auto lepiej wyglada a nie moze :fcp4 i napewno to nie jedyna zaleta bo im wieksza fela tym mniejszy profil opony a co za tym idzie lepsze wlasciwosci w zakretach....
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2007, 08:52   #4
Venetian
ford::advanced
 
Imię: Alek
Zarejestrowany: 03-06-2006
Model: ST220
Silnik: MEBA
Rocznik: 05
Postów: 383
Domyślnie

W ramach edukacji

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - kalkulator rozmiaru opony
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - opis wymiarów

Generalnie to sprawa ma się tak, na przykład opona fabryczna ma napisane 205/55/16, co oznacza, szerokość opony 205 mm, profil 55 czyli stosunek wysokości "boku" opony do szerokości razy 100 (patrz link dębica), i średnica felgi na którą należy założyć tą oponę to 16 cali. Troche namieszane jednostek chrześcijańskich i anglosaskich ale tak się już przyjeło.

Jeżeli chodzi o felgę to oryginalna ma bodajże 6,5x16 5x108 et52,5, co oznacza 6,5 cala szerokości (co musi się z pewną tolerancją zgodzić z szerokością opony 205 mm = 8,07, z reguły opona jest szersza od felgi o około jeden cal), 16 to średnica felgi w calach (musi się dokładnie zgadzać z oponą), 5x108 oznacza 5 śrub rozłożonych na okręgu o średnicy 108 mm (czyli parametry mocowania do piasty) i w końcu et52,5 czyli offset w mm, czyli jak bardzo felga wchodzi do nadkola, czym niższe et tym bardziej felga "wychodzi" z nadkola.

Jak widzisz, felgę musisz zgrać z oponą, a właściwie to oponę z felgą, bo trudniej jest dopasować felgę do samochodu (chyba że to VAG) niż oponę do felgi. Więc najpierw zastanów się na czym Ci zależy, na ostrych zakrętach i mocym hamowaniu, czy na spokojnej komfortowej ale też i bezpiecznej jeździe. Im bardziej skłaniasz się ku pierwszemu tym większa średnica i niższy profil opony.
Venetian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2007, 12:18   #5
ak15
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Alufelgi - co i jak?

Cytat:
Napisał Tekno
Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mondeo to moje pierwsze (normalne) auto i kompletnie sie znam na motoryzacji. Wcześniej miałem 15leteniegi poldkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Probując zrozumieć cokolwiek z nowoczesnej motoryzacji z dnia na dzień przeraza mnie ogram informacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżdżę na stalówkach i chce sobie kupić Alufelgi, ale.... no i tu sie zaczyna mój problem. Nie wiem kompletnie jakie parametry charakteryzują alufelgi i jakie będą wogóle pasowały!
Ktoś mi kiedyś mówił ze jeżeli mamy stalówkę 16" to wypadało by wziąć alu 17"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przedewszystkim jakie Alufelgi pasują do mondeo?
Pozdrawiam
Zobacz link

http://www.opony.com/felgi_aluminiowe

tam jest konfigurator i ceny dość znośne
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2007, 12:28   #6
pablo_n
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie

Prosiłem juz raz poprosze drugi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam w spadku felgi 18" fordowskie. Czy ktos takowe ma? Jakie macie opinie? Macie zdjecia autka z tym felgami? Zastanawiam sie mocno czy ich nie sprzedac i postawic na komfort jazdy.... doradzcie...plisss
pablo_n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2007, 18:22   #7
blue333
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2006
Skąd: Front Wschodni
Postów: 270
Domyślnie

pablo_n, Kolego - sprzedać :fcp7 :fcp7 :fcp7

1. cena opon
2. komfort jazdy w normalnym trybie (domowym, służbowym, a nie wyścigach)
3. jakość polskich dróg
4. i więcej już nie pamiętam - pewnie Koledzy dodadzą :fcp3
__________________
--------------------------------------
Pozdrawiam
Krzysztof
--------------------------------------
330 Nm to jest to !!! Mój apetyt rośnie w miarę jeżdżenia !!!
blue333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2007, 18:27   #8
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

Cytat:
Napisał pablo_n
Czy ktos takowe ma?
zalezy jaki model bo bylo ich kilka :fcp1
Cytat:
Napisał pablo_n
Zastanawiam sie mocno czy ich nie sprzedac i postawic na komfort jazdy....
jesli masz te ktorych szukam to moze sie dogadamy :fcp1
Cytat:
Napisał blue333
pablo_n, Kolego - sprzedać
grzeszysz chlopie :fcp7 :fcp2 :fcp2
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2007, 18:31   #9
pablo_n
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie

Mam takie jak na tej aukcji:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
pablo_n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2007, 18:34   #10
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

to ja pasuje...szukam innych...
w porownaniu do niefabrycznych felg to fabryczne sa naprawde mocne takze wytrzymaja z pewnoscia wiecej dziur niz tanie 18".....albo komfort i grosz w kieszeni albo wlasciwosci jezdne i lans i grosz z kieszeni :fcp4
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.