Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2007, 11:47   #1
simonius
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-10-2006
Model: MK 1
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 7
Domyślnie Montaż przedniej szyby ogrzewanej - czy jest opłacalny?

Pękła mi przednia szyba i - szykując się do wymiany - zacząłem rozważać dodanie szyby ogrzewanej. Czy Ktoś już próbował? Czy jest wogóle możliwe, aby w Focusie, w którym NIGDY nie było takiego bajeru dokonać instalacji do podgrzewania.
Oczywiście trzeba będzię wymienić przełącznik (grosze) i zapłacić więcej za szybę.

Ale jak z resztą?
Ile wszystko może kosztować?

Pozdrawiam

simonius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2007, 00:29   #2
555
ford::average
 
Imię: P.
Zarejestrowany: 07-02-2007
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Model: ford gruzeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 184
Domyślnie

Wszystko jest możliwe, wystarczy chcieć. Ale ja bym sobie dał spokój. Gdyby mi pękła szyba i musiałbym płacić sam a nie AC, to bym rozważał założenie zwykłej. Jak kupowałem samochód cieszyłem się że ma... a fakty: praktycznie nigdy lub prawie nigdy nie używam, nie mam potrzeby klimatronic załatwia sprawę, szyba nie paruje. Raz wiozłem trzech pijanych kumpli, zimno było, szyby zamknięte, zaparowała. Włączyłem "odmrażanie szyb", taki guzik który odpala grzałki przód, tył, nadmuch przestawia tylko na szybę, wiatrak na opór, temp. na high... aż mi światła przygasły... ale fakt że szyba stała się klarowna w 3 sekundy, dusisz guzik drugi raz, wyłącza grzały i przywraca ustawienia klimatyzacji do tych które były wcześniej. Dość praktyczne, ale nie mogę wymyślić, innego niż "chlory" w aucie, praktycznego zastosowania tej funkcji. A manualnie grzałkę(i) włączałem w zimie, bryka stoi "pod chmurką", a ja jestem zbyt leniwy żeby ją odśnieżać. W kilka minut śnieżek z szyby spływa.

Nie chcę wprowadzić Cię w błąd, ale taka szybka (nie wiem jak okablowanie, przełącznik, wklejenie, itp.) to pewnie koło 1000PLNów, Jeśli mieszkasz w Irkucku, albo często wozisz pijaków to warto, jak nie, szkoda pieniędzy...

Opinia oczywiście bardzo subiektywna... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wyczuć taką chwilę w której kocha się życie i móc w niej być stale, na wieczność, w zachwycie...
FOKA FOCZKA FOCZUNIA
555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2007, 09:15   #3
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,536
Domyślnie

Witam
1.Jeśli chodzi o usuwanie zaparowania (np. w czasie deszczu jesienią i na wiosnę) to wystarczy klimatyzacja.
2. Ogrzewana szyba ma sens gdy nie masz garażu w zimie. Ja miałem takie przypadki, że szyba była oblodzona po obu stronach. Po odśnieżeniu znowu pokrywała się szronem (zimny silnik po ruszeniu więc brak ogrzewania). Na zimę jak najbardziej.
Pytanie tylko o koszty i na pewno sam tego nie zrobisz.
pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2007, 17:10   #4
chemik
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2006
Skąd: Wrocław
Postów: 57
Domyślnie

Cytat:
Nie chcę wprowadzić Cię w błąd, ale taka szybka (nie wiem jak okablowanie, przełącznik, wklejenie, itp.) to pewnie koło 1000PLNów
Znam firme we Wroclawiu, co maja oryginalne szyby za niecale 500PLN z montazem...
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2007, 18:09   #5
ar2r
ford::advanced
 
Avatar ar2r
 
Zarejestrowany: 07-03-2007
Skąd: Brzeg
Model: Focus MK I,Puma 1,7
Silnik: 1,6 16V...1,7 16V
Rocznik: 2002,2001
Postów: 371
Domyślnie

Cytat:
Napisał chemik
Znam firme we Wroclawiu, co maja oryginalne szyby za niecale 500PLN z montazem...
A możesz podać namiary tej firmy?
Pzdr.
ar2r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2007, 19:08   #6
chemik
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2006
Skąd: Wrocław
Postów: 57
Domyślnie

Moge, ale dopiero w przyszlym tygodniu - mam namiary w pracy, a obecnie na urlopie jestem...
Najlepiej wyslij mi maila z przypomnieniem tak okolo niedzieli - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]...
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2007, 19:51   #7
oisom
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus combi
Silnik: 1.6 16V zetec SE + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 335
Domyślnie

:fcp2 Witam !! ja mam podobną sprawkę !! Mam focusa z 2002 roku kupiłem go już pukniętego i miał on założoną przednią szybę tą z ogrzewaniem , lecz nie nie działała bo nie mam dalszej części elektryki .Bardzo proszę jeśli ktoś cokolwiek wie o tym w jaki sposób ta elektryka ma sterować ogrzewaniem tej szyby żeby jej nie zniszczyć ?? zaopatrzyłem się już we właściwy wyłącznik tylko jak ma działać ten cały moduł ?? jak w sklepie będzie drogi to myślę że dobrze rozgarnięty elektryk będzie potrafił taki zbudować. Na pewno jakoś stopniowo puszcza na szybę prąd tylko jak dokładnie ?? Jeśli ktoś by miał jakieś wskazówki to bardzo proszę i dziękuję. Ja sam mam foke 5 lat w gazie i chętnie służę pomocą.
__________________
Marcin
oisom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2007, 14:23   #8
bychu81
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2006
Skąd: Władysławowo
Postów: 145
Domyślnie

Witam
kupiłem focusa z ogrzewaną przednią szybą i sobie to bardzo chwale
mója foka stoi pod chmurką i nie raz tej zimy w nocy przymarzało często miałem rano warstwę lodu na szybie przedniej dość grubą. Skrobaczka G... dawała wystarczyło właczyć podgrzewanie przedniej szyby i lodzik po chwili znikał, POLECAM !! . Jak nie garażujesz samochodu to ta inwestycja w zimie napewno ci się przyda.
POZDRAWIAM
__________________
1998/2001 FORD SIERRA 1.6 HB 90r.
2003/2006 FORD MONDEO 1.6 SEDAN 94r.
2006/ ??? FORD FOCUS KOMBI 1.8 TDCI 03r.
bychu81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2007, 16:44   #9
chemik
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2006
Skąd: Wrocław
Postów: 57
Domyślnie

Tak jak obiecalem podaje namiary na ta firme:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2007, 12:28   #10
scalac
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-12-2006
Skąd: Chorzów
Model: Focus
Silnik: TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 52
Domyślnie

Witam,

Moj poprzednik wymienil taka szybe z AC, koszt na fakturze 1900 zł w ASO oczywiście (Multexim w Katowicach).

Ja sobie bardzo chwalę pogrzewana szybe, autko niestety zimuje pod chmurka.
W zime po uruchomieniu silnika wlaczam ogrzewanie i za 2-3 minutki jade z czysta szyba.
Ja bym polecal, ale to zalezy od kapuchy.
scalac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.