Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-08-2007, 14:06   #11
Marek_Bog
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-09-2005
Skąd: Bielsko - Biała
Postów: 473
Domyślnie

Cytat:
Napisał llechu
Z tego co widać, to coraz częściej się takie "cuda" zdarzają. Nasi rodzimi sprzedawcy paliw jak widać wiele potrafią :-) Uznawanie tak jak Bauma, że do baku 58,5l wchodzi spokojnie 64l bo jeszcze jest rura, jest delikatnie mówiąc - naiwne.
rura to moim skromnym zdaniem moze miec 1L pojemnosci, ale nie 5,5 bo albo by musiala miec kilka metrow dlogosci, albo srednice przecietnego uda :fcp4

dlatego juz wiecej na tej stacji, gdzie mi sie cudownie bak powiekszyl, nie zatankwoalem i wszystkim znajomym ja odradzilem.

ps. zawsze tankowalem do pierwszego odbicia pistoletu, wiec o napelnieniu rury nie bylo mowy!

Marek_Bog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2007, 14:59   #12
GrekuPL
ford::advanced
 
Avatar GrekuPL
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 07-06-2007
Skąd: Kraków/Wrocław
Model: Mdo mkIV/Foka mkII fl
Silnik: 2.0TDCI 140KM/1.8TDCI 115KM
Rocznik: 2008/2008
Postów: 330
Domyślnie

a było tankować do kieszeni i rozlewać na stacji ?? :fcp2 :fcp14
GrekuPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2007, 15:03   #13
Marek_Bog
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-09-2005
Skąd: Bielsko - Biała
Postów: 473
Domyślnie

Cytat:
Napisał GrekuPL
a było tankować do kieszeni i rozlewać na stacji ?? :fcp2 :fcp14
hahaha, kurcze, przylapales mnie - juz nie bede :fcp2
Marek_Bog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2007, 16:10   #14
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

Cytat:
Napisał llechu
Uznawanie tak jak Bauma, że do baku 58,5l wchodzi spokojnie 64l bo jeszcze jest rura, jest delikatnie mówiąc - naiwne.
nie wiem jak to sie rozklada ale na bank tyle mi wchodzi.... czesto jak musze tankowac inne auta to zeby nie jezdzic 10razy to biore karnistry.... jesli zalewam Mondeo to najpierw przelewam do takiego specjanego karnistra z dokladna miarka i dopiero hop do baku....takze jesli na stacji oszukuja to napewno nie na tyle litrow... zreszta bardziej im sie oplaca chrzcic paliwo niz ryzykowac oszustwo na dystrybutorze bo to jest bardziej wykrywalne....

poki co nie odnotowalem oszustwa pod wzgledem litrarzu....
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2007, 16:23   #15
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

No to wytłumacz mi mój przypadek. Co? Przez 3 czy 4 lata mi się bak rozciągnął o 3-4 litry? Ja rozumiem 1-2% tolerancji na pomiarze, ale to już jest przeszło 5%!!! Zresztą oszustwa np. LPG są nagminne - wystarczy zatankować na jakiejś cywilizowanej stacji i innym razem u pana Józia przy drodze. Podejrzewam, że w dystrybutorze się to łatwo zmienia jakoś. Coś typu przełączenie z trybu letniego na zimowy czy odwrotnie, albo jakoś tak.
A jak masz kanister z miarką to jak wlewasz do niego to się zawsze pokazuje na dystrybutorze idealnie tyle co na miarce na kanistrze?
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2007, 16:28   #16
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

Cytat:
Napisał llechu
A jak masz kanister z miarką to jak wlewasz do niego to się zawsze pokazuje na dystrybutorze idealnie tyle co na miarce na kanistrze?
praktycznie tak....
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2007, 16:33   #17
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

A jakiej on jest pojemności?
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2007, 16:47   #18
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

kupuje w karnistrze o poj 20l(zalezy ile w baku, czesto 2 karnistry na Mondeo)... w garazu przelewam do tego "specjalnego karnistra" o poj 15l ale zawsze wlewam 2x10l (latwiej i lzej) i jest rowno na miarce wiadomo nie moze co do "kieliszka" bo oko moze sie pomylic, troszke przechyl w terenie :fcp3 itd wiecie o co mi chodzi.... ostatnie dolewki robie z karnistra wlasnej roboty z wezykiem po chyba spryskiwaczu (fabryczna miarka 5l i tutaj tez jest ladnie, nie chce mowic idealnie ale tak jak moje oko to widzi to tak....) takze na te 60l max ale to max jaki moge sie pomylic to 0,5l... korzystam z 3 roznych karnistrow w tym 2 z dokladna fabryczna miarka jakby bylo cos nie tak to z pewnoscia w ktoryms cos by sie nie zgadzalo a w szczegolnosci w tym ostatnim malym..... takze wykluczam roznice kilku litrow bynajmniej w moim przypadku....

jak jade po paliwo do kosiarki albo quada to tez wlasnie biore tylko ten 5l baniaczek z miarka i sie zgadza.... :fcp1 chyba ze jak mnie widza to szybko wciskaja specjalny guzik aby dystrybutor nie oszukiwal :fcp2 :fcp4
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2007, 17:04   #19
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Hehe, jak w tym starym filmie "Gangsterzy i filantropi". :-) Niedługo zaczniesz dostawać łapówki na stacjach benzynowych, a jakość usług w kujawsko-pomorskiem drastycznie wzrośnie :-)
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2007, 19:44   #20
GrekuPL
ford::advanced
 
Avatar GrekuPL
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 07-06-2007
Skąd: Kraków/Wrocław
Model: Mdo mkIV/Foka mkII fl
Silnik: 2.0TDCI 140KM/1.8TDCI 115KM
Rocznik: 2008/2008
Postów: 330
Domyślnie

będzie znany na cały kraj :fcp3 może wiesz...on ma fuchę taką że jeździ po stacjach i sprawdza jakoś paliwa, dokładność dystrybutora, obsługę i ceny...i ludzie z różnych stacji mają swoje forum (np. tj. FCP :fcp2 ) i tam wrzucili fote autka i twarzy Twojej i szybko ogarniają stację (wyłączają lewe urządzonka przy dystrybutorze i podają ręczniczki a pomiędzy nimi kopertę z kilkoma tysiączkami Euro :fcp18 ) a z gazem jest inna historia...zależy gdzie i kto tankuje...
GrekuPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.