Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2008, 19:02   #11
aw81
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-01-2008
Postów: 9
Domyślnie Re: Focus 1.8 TDDI gaśnie, przygasa.

Byłem dziś Foczką w serwisie Bosch na diagnostyce komputerowej i wynik nastepujacy: błąd na zaworach pompy. Reszta w 100% ok. Błąd został wykasowany. Narazie jest chyba ok ( nie zapeszając), z tym, że serwisant zaznaczył że przyczyna może leżeć w zaworach pompy i jak problem pojawi się znowu to mam się udać na ul. Modlińską w Warszawie do serwisu Bosch na przeczyszczenie zaworów pompy lub też regeneracje.
Wielkie dzięki wszystkim za pomoc.
Pozdr.

aw81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2008, 12:03   #12
aw81
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-01-2008
Postów: 9
Domyślnie Re: Focus 1.8 TDDI gaśnie, przygasa.

Niestety problem powrócił. Focus przez dwa dni jeździł beż żadnych problemów aż do dziś, znów się przydławia i raz zgasł, z tym że nie mruga kontrolka świec. Czyli szykuje się wizyta w Bosch service na ul. Modlińskiej w Warszawie (był może ktoś tam u nich już???).
Mam jeszcze jedno pytanie: czy w Focusie jest "czujnik położenia wałka rozrządu"??
aw81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2008, 15:40   #13
lukasz1912
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-02-2007
Skąd: chrzanów
Postów: 118
Domyślnie Re: Focus 1.8 TDDI gaśnie, przygasa.

tak jest taki wałek . jak bedziesz musiał wymieniac pompe to pociagnie Cie to po kosztach
lukasz1912 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2008, 15:45   #14
Malinabend
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-11-2007
Postów: 181
Domyślnie Re: Focus 1.8 TDDI gaśnie, przygasa.

samo wykasowanie bykow nic nie pomoze bo one powracaja jak bydło do wodopoju trzeba przyczyne wykasowac prawdopodobnie bez naprawy pompki sie nieobedzie :fcp5
Malinabend jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2008, 09:51   #15
aw81
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-01-2008
Postów: 9
Domyślnie Re: Focus 1.8 TDDI gaśnie, przygasa.

Witam,
Problem jak narazie rozwiazał się sam. Od około 1,5 tygodnia focus smiga i nic się nie dzieje. Przed tym wszytkim zostało nalane paliwo shell V-power (tak jak pisaliście mi aby tego paliwa nalać) i dolany dodatek firmy STP.
Pozdrawiam
aw81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2008, 11:22   #16
Pantarhei
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Postów: 6
Domyślnie Re: Focus 1.8 TDDI gaśnie, przygasa.

Mam - a wlaściwie moja narzeczona, bo to jej auto - podobny problem.
Z jej relacji wynika,że zapala się kontrolka świec żarowych i auto zupełnie traci moc i staje (cyt.: zapala się ta sprężynka i nie ma ciągnięcia. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) Przy czym Wystarczy, że chwilę postoi, zapala go od nowa i problem znika. Zjawisko to jest niezależne od tego czy silnik jest rozgrzany czy nie, występuje niespodziewanie.
I pewnie nie ma najmniejszego znaczenia fakt, że zaczęło to się dziać po zatanKowaniu paliwa na pewnej stacji między Zgierzem a Kutnem (bliżej Zgierza, jadąc na Kutno po lewej stronie, nazwa stacji jakoś tak od nazwiska pochodzi niestety nie pamiętam)
Pantarhei jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2008, 11:45   #17
aw81
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-01-2008
Postów: 9
Domyślnie Re: Focus 1.8 TDDI gaśnie, przygasa.

U mnie w Fordzie problem znikał ale tylko na jakiś czas i wracał jak bumerang. Na diagnostyce w Bosh wychodziło że to pompowtryskiwacze i jakiś czujnik, dokładnie nie pamiętam. Jedyne co pomogło to niestety naprawa sterownika pompy, ale nie był to tak duży ostatecznie koszt. Pompa naprawiana była w Międzylesiu pod Warszawą, gdyż tam mam bardzo blisko a pozatym dość tanio. Cały koszt naprawy 800zł i pół roku gwarancji. Do tej pory Fokus śmiga i nic się nie dzieje, kompletnie nic, pozatym zaczął mniej palić ropy.
Pozdr.
aw81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2008, 09:18   #18
Pantarhei
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Postów: 6
Domyślnie Re: Focus 1.8 TDDI gaśnie, przygasa.

No zobaczymy jak będzie w tym przypadku.
Na razie kowal we wsi wymienił kompletnie zapchany filtr paliwa, a w samym paliwie z filtra stwierdził wodę.
Trzeba będzie dokładnie sprawdzić, co to była za stacja i wysłać wezwanie do zapłaty.
Pantarhei jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2008, 11:30   #19
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Re: Focus 1.8 TDDI gaśnie, przygasa.

Cytat:
Napisał aw81
Na diagnostyce w Bosh wychodziło że to pompowtryskiwacze
Nooo.... to niezła diagnoza...
Nobla powinni dostać... :fcp20

Cytat:
Napisał Pantarhei
Na razie kowal we wsi wymienił kompletnie zapchany filtr paliwa, a w samym paliwie z filtra stwierdził wodę.
Trzeba będzie dokładnie sprawdzić, co to była za stacja i wysłać wezwanie do zapłaty.
Przynajmniej znasz przyczynę... to już coś...
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.