Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-06-2008, 13:15   #11
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie Re: [ MK3 ] kombi , głośna praca silnika (klekot)

znalazlem cos takiego :

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W zwiazku z tym pytanie do osob ktore maja podobny problem - jaka macie wersje softu?

Czy istnieje jakas korelacja miedzy stukotem a wersja softu. U mnie ewidetnie jest to na samym dole. Juz od 1200 rpm/min robi sie ladnie cichutko, ale na dole "klepie".

POzdr

sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2008, 14:17   #12
kreeecik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Pabianice
Postów: 471
Domyślnie Re: [ MK3 ] kombi , głośna praca silnika (klekot)

Cytat:
Napisał sosnek
Witam ponownie. Zostawilem temat na prawie rok czasu, ale wraca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bylem dzisiaj tez na "obsluchu" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mechanik jednoznacznie stwierdzil ze to nie kolo. Sugerowal spalanie stukowe na niskich obrotach, przy czym przy okolo 1200 rpm/min wszystko milknie i jest fajnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przeprogramowal wtryki - wgral ponownie ich kod do kompa. Podobno skutkuje to jakim okresemn adaptacyjnym (w ktoryms z ostatnich postow ktos kreeecik , o ile dobrze pamietam, zaprzeczal temu) po ktorym komputer dostraja swoje nastawy na podstawie czujnikow (stukowego, cisnienia, etc).

Zobaczymy .....

BTW widze ze problem jest dosyc powszechny a nie ma na niego jednoznacznej diagnozy. Troche to frustrujace

POZdr
Jak pisałem wcześniej tu nie ma co sie adaptować, wtrysk otwiera sie kilka razy na cykl, wszystkie parametry wtrysków za zaszyfrowane numerem na nich wybitym, komputer daje sygnał i wtrysk sie otwiera na czas na jaki został zaprogramowany, a jeżeli w danym czasie otwarcia wtrysku jest podawana większa dawka paliwa, to znaczy, ze czujnik cisnienia listwy CR jest do kitu lub wtrysk po zamknieciu leje i wtedy się odzywa czujnik spalania stukowego. Tytaj czujnik się nie dostraja mierzy ciśnienie skutkiem czego są wykonywane odpowiednie czynności.
Swego czasu przygody z paskiem i klimatyzacją odłączałem akumulator codziennie by klimę zrestartować, wkładałem i jechałem, pali tyle samo, nie kopci, nie szarpie, nie gaśnie, nie dusi się, po prostu jeździ.
kreeecik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2008, 01:07   #13
BUFF
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2008
Postów: 23
Domyślnie Re: [ MK3 ] kombi , głośna praca silnika (klekot)

Miałem podobny przypadek. Na luzie silnik klekotał jak stary diesel a po lekkim dodaniu gazu cichł i pracował bez najmniejszych problemów. Okazało się że winne były wtryskiwacze które się otwierały przy ciśnieniu paliwa dwa razy większym niż powinny. Po regeneracji nastała upragniona cisza i uśmiech na buźce właściciela :fcp2
Jeśli macie możliwość sprawdzcie wtryskiwacze, tylko nie żadnę przelewy tylko na maszynie.
BUFF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2008, 03:18   #14
Malyyniak
ford::average
 
Avatar Malyyniak
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Skąd: Scotland
Model: MONDEO EDGE
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie Re: [ MK3 ] kombi , głośna praca silnika (klekot)

Cytat:
Napisał BUFF
Miałem podobny przypadek. Na luzie silnik klekotał jak stary diesel a po lekkim dodaniu gazu cichł i pracował bez najmniejszych problemów. Okazało się że winne były wtryskiwacze które się otwierały przy ciśnieniu paliwa dwa razy większym niż powinny. Po regeneracji nastała upragniona cisza i uśmiech na buźce właściciela :fcp2
Jeśli macie możliwość sprawdzcie wtryskiwacze, tylko nie żadnę przelewy tylko na maszynie.
No tak ale czy mowimy tu o klekocie silnika cze o tym drgajacym pasku alternatora , ja tez juz wszystko wymienilem ( pasek , kolo pasowe , rolki i napinacz ) no i dalej to slychac , i nawet widac , bo jak zdejme kolo , i ta mala oslonke w nadkolu to dokladnie widac te drgania paska a wraz znimi ten denerwujacy dzwiek , ale teraz po wymianie juz przynajmniej tego nie slysze w srodku auta , chyba ze wylacze dmuchawe , radio i sie dobrze wslucham .wiec narazie to olewam , mam swiadomosc wszystkich nowych czesci i wiem ze mi sie po drodze nie sypnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo lx 1.8TD '98 , Mondeo Mistral 2.0 TDCI '04 , Mondeo Edge 2.0 Duratec
Malyyniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2008, 06:21   #15
marcin112727
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-06-2008
Postów: 6
Domyślnie Re: [ MK3 ] kombi , głośna praca silnika (klekot)

Hej BUFF
Mam prośbę mógł byś mi zdradzić gdzie sprawdzałeś i regenerowałeś wtryski i ile cię to kosztowało?

Żeby się nastawić na wydatek...
marcin112727 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2008, 07:09   #16
sonula
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-05-2008
Model: fiesta MK6
Silnik: 1,25 DURATEC 75KM
Rocznik: 2006
Postów: 19
Domyślnie Re: [ MK3 ] kombi , głośna praca silnika (klekot)

Witam

Mam dokładnie takie same stukanie jak opisuje większość forumowiczów.
Niestety mam złe wieści , bylem w serwisie forda na ursynowie (warszawa) i pan mechanik po osłuchaniu silnika powiedział ze tak powinno być bo to euro4 ale nie dałem mu wiary i pojechałem do serwisu na ul.popularna (warszawa), tam z kolei wzieli samochód na teścik na hale i sie okazało ze wtryski są do wymiany :fcp5
części wycenili na ok 6000zł + robocizna 1500zł :fcp25
Mechanik powiedział ze w zasadzie można jeździć Może przejedzie 5 a może 50 tys ciężko stwierdzić Objawy będą sie nasilać tzn kontrolka silnika sie zapali i silnik straci moc, wtedy zgasić odczekać chwile kontrolka zgaśnie i można jechać dalej , będzie się to pojawiać coraz częściej aż w końcu nie będzie się dało normalnie jeździć
sonula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2008, 17:14   #17
Tomek2907
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2008
Skąd: Siedlce
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 71
Domyślnie Re: [ MK3 ] kombi , głośna praca silnika (klekot)

Słuchajcie, czy ktoś może na ten klekot próbował może wymieniać czujnik ciśnienia w szynie CR, albo może chociaż go wyczyścić ? Pytam, bo dołączam do klubu "bocianów", a nigdzie nie ma rozwiązania tego problemu. Regeneracją lub wymianą wtrysków nie ma sie podobno zbytnio co cieszyć , gdyż po tych zabiegach klekot ustaje na 5 -10 tys kilometrów.Tak więc koszty są niewspółmierne do uzyskanego efektu.
Pozdrawiam
Tomek2907 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2008, 20:13   #18
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie Re: [ MK3 ] kombi , głośna praca silnika (klekot)

Tak sobie patrze na opisy osob bioracych udzial w tym watku - widac ze wiekszosc to TDCi z 2004. Czyzby byla to kwestia serii?

Tomek2907 - jesli bylby to czuyjnik cinienia na szynie - czemu tylko klepie na dole? Bardziej przemawis do mnie to co pisal BUFF

BUFF - mozesz podac szczegoly.?

POZdr
sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2008, 21:09   #19
Tomek2907
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2008
Skąd: Siedlce
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 71
Domyślnie Re: [ MK3 ] kombi , głośna praca silnika (klekot)

sosnek,
problem jest w tym że rzeczywiście problem klekotu ma swoje podłoże w zbyt wysokim ciśnieniu w szynie na biegu jałowym silnika. I wtedy wtryski otwierają sie przy zbyt wysokim ciśnieniu i do cylindra wtryśnięta zostaje zbyt duża ilość paliwa w niewłaściwym momencie , powodując spalanie stukowe , które objawia sie takim klekotem. Dlaczego potęguje ten klekot włączenie klimy, nie wiem dokładnie , ale na pewno chodzi tutaj o zwiększone obciążenie i w/z z tym szybsze narastanie ciśnienia w cylindrach.
Podobno jest to sprawa softu, który jest jakiś niedopracowany w temacie regulacji ciśnienia w szynie CR na biegu jałowym ( tak jest opinia mojej ASO ) i ford rozkłada w tym temacie ręce.
Mnie osobiście nie chcę się w to wierzyć i dlatego wszędzie szukam informacji na ten temat. Intryguje mnie to zwiększone ciśnienie, w szynie CR które u mnie ma 280 bar na biegu jałowym, a powinno mieć podobno 230 bar .Dlatego też zapytałem o ten czujnik ciśnienia , bo może to on coś jest winny. Wcześniej miałem problemy z odpalaniem na ciepłym silniku, i po wgraniu najnowszego softu problem znikł od razu,pojawiło się za to zwiększone zużycie paliwa o około 1-1,5 L/100 km i ten klekot.
Pozdrawiam
Tomek2907 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2008, 21:26   #20
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie Re: [ MK3 ] kombi , głośna praca silnika (klekot)

Cytat:
Napisał Tomek2907
sosnek,
problem jest w tym że rzeczywiście problem klekotu ma swoje podłoże w zbyt wysokim ciśnieniu w szynie na biegu jałowym silnika. I wtedy wtryski otwierają sie przy zbyt wysokim ciśnieniu i do cylindra wtryśnięta zostaje zbyt duża ilość paliwa w niewłaściwym momencie , powodując spalanie stukowe , które objawia sie takim klekotem. Dlaczego potęguje ten klekot włączenie klimy, nie wiem dokładnie , ale na pewno chodzi tutaj o zwiększone obciążenie i w/z z tym szybsze narastanie ciśnienia w cylindrach.
...
Pozdrawiam

Ma to sens Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pojdzmy tym tropem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW wlasciciele klekotow z 2004 roku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a zauwazyliscie ze klekot nasila sie na cieplym silniku? Mam wrazenie ze u mnie tak jest .
sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.