Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2008, 12:31   #31
kreeecik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Pabianice
Postów: 471
Domyślnie Re: [ MK3 ] kombi , głośna praca silnika (klekot)

To jezeli wiesz jak są zbudowane to juz wiesz co najczęściej w nich pada, końcówki :fcp26 , wystarczy maleńki opiłeczek, czy paproszek, korozja, nagar itd...

Dlaczego test przelewowy miałby nie zdjagnozować poprawności działania wtrysków, robi się go pod różnym ciśnieniem więc jesli coś z wtryskami jest nie tak to wyjdzie na bank.

kreeecik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2008, 12:36   #32
pawulons
ford::average
 
Avatar pawulons
 
Zarejestrowany: 13-06-2007
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: Ford Mondeo GHIA
Silnik: 2.0 TDCI 131 KM
Rocznik: II.2005
Postów: 144
Domyślnie Re: [ MK3 ] kombi , głośna praca silnika (klekot)

No a jednak nie zawsze tak jest. test przelewowy sprawdza czy któryś z wtrysków nie puszcza więcej niż pozostałe. I to wszystko. Jak wszystkie leją to test wyjdzie ok. Tak było u mnie. Fachowcy z ASO wykluczyli na tej podstawie uszkodzenia wtryskiwaczy.
__________________
SPRZEDAŁEM SWOJEGO MUNDKA
pawulons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2008, 12:37   #33
pawulons
ford::average
 
Avatar pawulons
 
Zarejestrowany: 13-06-2007
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: Ford Mondeo GHIA
Silnik: 2.0 TDCI 131 KM
Rocznik: II.2005
Postów: 144
Domyślnie Re: [ MK3 ] kombi , głośna praca silnika (klekot)

poza tym polecam lekturę:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
SPRZEDAŁEM SWOJEGO MUNDKA
pawulons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2008, 12:43   #34
Tomek2907
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2008
Skąd: Siedlce
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 71
Domyślnie Re: [ MK3 ] kombi , głośna praca silnika (klekot)

Ok na pewno pawulons i kreeecik obaj macie rację
Ciężko jest sie z tym pogodzić jednak, że w miarę nowym samochodzie po przebiegu 100 kkm pada układ wtryskowy i trzeba wyłożyć wcale nie mała kasę aby doprowadzić to wszystko z powrotem do kultury . No cóż taki jest to widocznie urok tego TDCI.
Kolego pawulons powiedz proszę ile zrobiłeś po regeneracji wtrysków i pompy ?
I gdzie naprawiałeś i jakie były koszty/
Pozdrawiam
Tomek2907 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2008, 12:56   #35
pawulons
ford::average
 
Avatar pawulons
 
Zarejestrowany: 13-06-2007
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: Ford Mondeo GHIA
Silnik: 2.0 TDCI 131 KM
Rocznik: II.2005
Postów: 144
Domyślnie Re: [ MK3 ] kombi , głośna praca silnika (klekot)

Na pocieszenie Tomek 2907 podam Ci że moje auto jest młodsze i ma przebieg 80.000 km. No i niby po lifcie problemy się miały skończyć! Ale właśnie jak piszesz taki urok tego silnika. Za to w trasie mało które auto jest w stanie dotrzymać mu kroku.
Po naprawie zrobiłem dopiero kilkaset kilometrów tak więc zobaczymy jak to będzie później. Auto robiłem u siebie w Ostrowie, cały koszt 5.500 zł - nowe wtryskiwacze, regeneracja pompy, płukanie całego układu paliwowego, nowy filtr paliwa itp. W ASO koszt około 8.000 zł. Pozdrawiam
__________________
SPRZEDAŁEM SWOJEGO MUNDKA
pawulons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2008, 14:53   #36
kreeecik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Pabianice
Postów: 471
Domyślnie Re: [ MK3 ] kombi , głośna praca silnika (klekot)

eee wtryski sie sprawdza na urzadzeniu i w określonym czasie leja do menzurek i chyba powinno być 20ml na test więc jak wszystkiemaja wjęcej to wszystkie leja.
Co do wtrysków to koszty coraz niższe w weekend kosztowały 700zł w abscarze, teraz po promocji po 800zł. Ciesz się, ze niemasz CDI lub HDI koszty od 1500-1800 za wtrysk :fcp26
kreeecik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2008, 16:06   #37
BUFF
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2008
Postów: 23
Domyślnie Re: [ MK3 ] kombi , głośna praca silnika (klekot)

Cytat:
Napisał sosnek

BUFF - Czyli zaczynamy od czujnikow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i ewentualnie konczymy na regeneracji/wymianie wtryskow?
U mnie zaczeli od czujnikow ale sami byli zdziwieni ze zabrali sie za to od tej strony. Podobno mieli juz pare podobnych przypadkow i zawsze zaczynali od wtryskow i trafiali

Cytat:
Napisał sosnek

Gdzie jest ten czujnik?
Jesli bobrze kojarze to jest z lewej strony listwy zasilajacej jak patrzysz na silnik stojac przed samochodem
BUFF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2008, 17:22   #38
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie Re: [ MK3 ] kombi , głośna praca silnika (klekot)

No dobra - czyli wiem ze raczej jednak wtryski - kolejne pytanie - jest sens to robic "in advance" czy czekac na sprezynke?

Auto jezdzi ..... tyle ze wstyd na swiatlach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sosnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2008, 23:01   #39
BUFF
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2008
Postów: 23
Domyślnie Re: [ MK3 ] kombi , głośna praca silnika (klekot)

Cytat:
Napisał sosnek
No dobra - czyli wiem ze raczej jednak wtryski - kolejne pytanie - jest sens to robic "in advance" czy czekac na sprezynke?

Auto jezdzi ..... tyle ze wstyd na swiatlach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja bym to zrobil, nie warto ryzykowac. Pamietaj o tym ze jak sie pojawi sprezynka to z reguly silnik przechodzi w tryb serwisowy i traci duuuuuuuuuuuuuuuuuuuzo mocy (teraz tego doswiadczam ale problem jest z turbina). Nie znasz dnia ani godziny, a jak ci padna w momencie wyprzedzania na waskiej drodze to chyba potrafisz sobie wyobrazic jak sie to moze skonczyc.
BUFF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2008, 07:39   #40
kreeecik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Pabianice
Postów: 471
Domyślnie Re: [ MK3 ] kombi , głośna praca silnika (klekot)

Powinno się to skończyć wyrokiem sądowym do Forda nakazującym wypłatę dużych odszkodowań w takich przypadkach. Najpierw powinno się coś zapalić i zasygnalizować, że coś sie złego stało i dopiero po kilkuset metrach silnik powinien przejść w stan awaryjny, tak abysmy mogli spokojnie dokończyc manewr wyprzedzania lub cos tam jeszcze.
kreeecik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.