Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-08-2008, 21:12   #1
thered
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-06-2006
Skąd: Szczecin
Postów: 202
Domyślnie [Mk1 i Mk2] Pilot radia i modyfikacja pod inne radio

Koledzy!
Poszukując informacji na temat pilotów stosowanych w instalacji radiowej Mondeo Mk1 i Mk2
znalazłem taki oto cytat:
Do modeli nowszych pilot jest podłączony bezpośrednio i nie potrzebuje konwersji sygnałów. Sam pilot to nic innego jak drabinka rezystorowa a Ford 2007 potrzebuje danych cyfrowych podanych w standardzie ACP. Taka skrzynka była chyba tylko w Mondeo i Galaxy jak radio 2007 montowane było fabrycznie.

Czy istnieje różnica w budowie pilota pomiędzy Mondeo Mk1 i MK2, z powyższej informacji wynika, że nie ma różnicy. czy dobrze myślę?
Jeśli się mylę proszę o sprostowanie.
Chciałbym podłączyć pilota (standard ford przy kierownicy) do radia Clarion DB288RUSB.
Mam tylko pilot bez okablowania. Co kupić lub dorobić by to wszystko zagrało?
Czy wystarczy sam pilot? czy pilot plus sterownik forda plus jakiś interfejs?
Szukam każdej nawet skromnej info.

proszę o pomoc

thered jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2008, 22:05   #2
raf1k
ford::advanced
 
Avatar raf1k
 
Zarejestrowany: 21-06-2006
Skąd: Bydgoszcz
Model: MK2 ST24
Silnik: 2.5 V6 170PS
Rocznik: 1998
Postów: 348
Domyślnie Re: [Mk1 i Mk2] Pilot radia i modyfikacja pod inne radio

fabrycznego pilota nie podlaczysz pod to radio, jest potrzebny interfejs nie pamietam nazwy teraz dokladnie i w necie znalesc nie mode, jutro zobacze w pracy jesli bede mial okazje i napisze Ci firme ktora zajmuje sie takimi interfejsami dobrze by bylo zeby clarion mial obsluge pilota na podczerwien bo w taki sposob dziala ten interfejs
__________________
PoZdRaWiAm
r@fik
raf1k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2008, 17:56   #3
thered
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-06-2006
Skąd: Szczecin
Postów: 202
Domyślnie Re: [Mk1 i Mk2] Pilot radia i modyfikacja pod inne radio

Clarion ma wejście z tyłu typu JAck, prawdopodobnie potrzebuje sygnału z szyny ACP (chyba tak to się nazywało) tylko pytanie przejście przed tym modulem forda czy za.
thered jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2008, 19:03   #4
raf1k
ford::advanced
 
Avatar raf1k
 
Zarejestrowany: 21-06-2006
Skąd: Bydgoszcz
Model: MK2 ST24
Silnik: 2.5 V6 170PS
Rocznik: 1998
Postów: 348
Domyślnie Re: [Mk1 i Mk2] Pilot radia i modyfikacja pod inne radio

generlanie ja w temacie za bardzo obeznany nie jestem ale wejscie typu jack bedzie tez sterowne jakas magistrala a w jaki sposob nie wiadomo do konca bo clarion to przystosowal po swojemu i do wlasnego pilota zapewne a ford tez bedzie dawal inne sygnaly po szynie acp, prawdopodobnie bez dodatkowego intefrejsu sie nie obejdzie a dziiaj nie amiem czasu na sprawdzenie nazwy interfejsu


skorzystaj z tego i bedzie po bolu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
PoZdRaWiAm
r@fik
raf1k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.