Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-05-2008, 07:02   #11
Agent00
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 129
Domyślnie Re: [MK3] Sensor deszczu - jak rozpoznać czy sie go ma??

Czy po numerze VIN mozna sprawdzic czy autko ma taka instalacje??

Agent00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2008, 17:40   #12
BUFF
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2008
Postów: 23
Domyślnie Re: [MK3] Sensor deszczu - jak rozpoznać czy sie go ma??

Ponumerze VIN powinni dojść czy autko ma czujnik deszczu. Jeśli Twój mondek ma instalację to powinieneś mieć w podsufitce wiązkę kabelkówze złączami elektrycznymi (może być razem z kablami od lampki i lampek przy osłonach przeciwsłonecznych). Czujniki deszczu były raczej montowane razem z lusterkiem samościemniającym i wtedy z podsufitki przy szybie wychodzą kable z dwoma wtykami, jeden od lusterka a drugi od czujnika. Koszt czujnika 280 pln w ASO, ostatnio wymieniałem na nowy bo poprzedni właściciel wymienił szybę ale wsadził stary czujnik i wycieraczki wariowały :fcp5
BUFF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2008, 17:11   #13
Agent00
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 129
Domyślnie Re: [MK3] Sensor deszczu - jak rozpoznać czy sie go ma??

Super dzieki za podpowiedz, wymontowłałem swiatełko oraz cała obudowe plastikową i kabelek sie znalazł jednak moje przypuszczenia sie potwierdziły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy okazji dodatkowe pytanie czy w tej obudowie wokol lampki mam takie miejsce jakby jakas malutka wentylacja, myslalem ze jest tam czujnik tem od climatronica ale tam nie ma nic tylko gabka, kabelkow luznych tez wiecej nie ma, ma tam byc gąbka???
Agent00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2008, 18:11   #14
BUFF
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2008
Postów: 23
Domyślnie Re: [MK3] Sensor deszczu - jak rozpoznać czy sie go ma??

ta kratka to miejsce na mikrofon od fabrycznego zestawu glosnomowiacego telefonu.
BUFF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2008, 11:57   #15
Agent00
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 129
Domyślnie Re: [MK3] Sensor deszczu - jak rozpoznać czy sie go ma??

Nio i wszystko jasne
Teraz poszukiwania szyby i czujnika na allegro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo orginal to kupa kasy

Dzieki wszystkim za podowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Agent00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2008, 21:46   #16
nosil
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-09-2008
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Re: [MK3] Sensor deszczu - jak rozpoznać czy sie go ma??

Witam wszystkich,
mam do bardziej doświadczonych na polu wyposażenia Mondeo kolegów pytanie -
czy jest możliwe, żeby w Mondeo Ghia (2001), gdzie mam lusterko z AUTO, nie było sensora deszczu?

Byłem przekonany, że to niemożliwe. Wg opisu wyposażenia ze strony fordclubpolska w Ghia był to standart.

Inną sprawą jest, że zamęt zrobiło mi forum. W jednym wątku czytam, że jeśli jest dźwignia wycieraczek z pokrętłem 1-6 zamiast Auto, to nie ma sensora. W innym temacie czytam znów, że jeśli mam pokrętło 1-6, to mam Auto i to nawet z regulacją czułości!

Niestety, na forum jest mały bałagan w tematach zw. z czujnikami. Ciężko o jasną i klarowną informacjęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Czekam na odpowiedz!

Pozdrawiam
Nosil
nosil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2008, 03:12   #17
BUFF
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2008
Postów: 23
Domyślnie Re: [MK3] Sensor deszczu - jak rozpoznać czy sie go ma??

Cytat:
Napisał nosil
czy jest możliwe, żeby w Mondeo Ghia (2001), gdzie mam lusterko z AUTO, nie było sensora deszczu?
Jeśli masz włącznik swiateł z pozycją auto to masz czujnik deszczu, oba czujniki (zmierzchu i deszczu) są w jednej obudowie.

Cytat:
Napisał nosil
Inną sprawą jest, że zamęt zrobiło mi forum. W jednym wątku czytam, że jeśli jest dźwignia wycieraczek z pokrętłem 1-6 zamiast Auto, to nie ma sensora. W innym temacie czytam znów, że jeśli mam pokrętło 1-6, to mam Auto i to nawet z regulacją czułości!
W starszych rocznikach była montowana dźwignia bez pokrętła do czujnika deszczu a z pokrętłem do normalnego układu. Od pewnego rocznika ford zaczął montować dźwignie z pokrętłem w obu systemach. Obie dźwignie są współzamienne i nawet mają ten sam numer części. W normalnym systemie pokrętło reguluje czas pracy wycieraczek a w wresji z czujnikiem deszczu pokrętło reguluje czułość tego czujnika.
BUFF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2008, 07:17   #18
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Re: [MK3] Sensor deszczu - jak rozpoznać czy sie go ma??

Cytat:
Napisał Agent00
orginal to kupa kasy
Pewnie już za późno ale:
ul. Wielicka 122 (jadąc od Wieliczki na rozjeździe przy BP w prawo (dalej Wielicką a nie w Kamieńskiego) i kilka metrów dalej w prawo przez tory prosto w bramę - żółty szyld)
Tel. 012 6587733

Teściowa szyba NordGlass z czujnikami i ogrzewaniem zamknęła się w 800 PLN z robocizną.
Oczywiście nowa.
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2008, 07:25   #19
elbociano
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-08-2008
Postów: 32
Domyślnie Re: [MK3] Sensor deszczu - jak rozpoznać czy sie go ma??

uniwersalny czujnik deszczu na allegro nadający się do każdego auta kosztuje z wysyłką jakieś 150 zł więc jak ktoś nie ma to chyba bardziej się opłaca taki niż oryginał , ja przynajmniej planuję kupić taki w przyszłym miechu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
elbociano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2009, 06:54   #20
Lulu
ford::beginner
 
Avatar Lulu
 
Zarejestrowany: 18-01-2009
Skąd: Sandomierz / Gorzyce
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 39
Domyślnie Odp: [MK3] Sensor deszczu - jak rozpoznać czy sie go ma??

Nie chcę tworzyć nowego tematu na jedno pytanie.
Wie może ktoś czy sensor deszczu w nowych mondkach jest taki sam czy inny niż ten montowany w MK III ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje Mondeo MK3
Lulu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.