Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-12-2021, 09:37   #111
Dariusz7105
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 20-05-2020
Skąd: LEGNICA
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI 140
Rocznik: 2014
Postów: 26
Domyślnie Odp: Przekładka z automau na manual

A z moim sprzęgłem nadal lipa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Założyłem nowy temat
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dariusz7105 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2022, 15:32   #112
Kaytec
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2021
Skąd: Biskupiec
Model: EDGE
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 17
Domyślnie Odp: Przekładka z automau na manual

Cytat:
Napisał Dariusz7105 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla testu wgrałem u siebie -DJ , podczas aktualizacji pojawił się błąd RAM który dał się skasować, silnik odpalił normalnie, błędy się nie pojawiały ale w parametrach były tylko dwa czujniki EGT (a nie 3!!!), w -DP są 3 czujniki temperatury spalin.
Według forscana -DP jest aktualizacją i to kolejną -DJ ...chyba nie byłbym tego pewien na 100%
Nie dawało mi to spokoju i sprawdziłem to u siebie i nie mam pojęcia dlaczego powiedziałem że mam DJ - tak wyświetlił mi IDS i tak wgrałem (Part number na BG91RJ) - okazało się że wgrał najnowszą tak jak mówiłeś czyli DP.

Dzisiaj sprawdziłem jeszcze raz po kolei swoje logi i podsumowując po kolei u mnie były następujące kalibracje:

1. BG91-14C204-FJF - Oryginalny AUTOMAT (nie odpalał z przycisku)
2. BG91-14C204-FJG - Wgrana Aktualizacja przez IDS AUTOMAT (nie odpalał z przycisku)
3. BG91-14C204-FGD -Wgrany MANUAL - odpalał z przycisku, szarpał na 2biegu
4. BG91-14C204-DP - Wgrany MANUAL - odpala nie szarpie, brak błędów

Po całej przekładce jestem bardzo zadowolony ze spalania paliwa. Przejechałem już 5 zbiorników i praktycznie zasięg 950 do 1000km na każdym. Jeżdżę praktycznie tylko trasy, żadnych miast.

Najniższe spalanie - trasa 60km/h max (gołoledź) 4.5l/100
Moja średnia przy manualu: 6l/100
przy automacie: 7.5l/100

Przekładka zwraca się po 40 000 km (obecnie 9zł mniej na każde 100km)

W załączeniu obecna konfiguracja u mnie, oraz 3czujniki EGT w podglądzie.

Bump:
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z pobieżnego przejrzenia opisu to "pominięte" jest programowanie PCM kalibracją właściwą dla manuala.
Panowie, namówiłem forumowego kolegę Krisfrit, żeby przyjechał do mnie bo gość męczy się z ręcznym odpalaniem od miesięcy, a nie ma wgranego PCM.
Na ile mogę to mu pomogę, uwaga, za darmo.


Aktualnie jeździ na BG91-14C204-AYB (2.0 ecoboost) w IDS jest to part number BG91LD.

Przeleciałem wszystkie te poniżej - wszystko to powershift:

Cytat:
Fabrycznie był CG91-12A650-BG
a możesz zastosować : AU71-12A650-BA
Część zunifikowana :
BG91-12A650-ADB
BG91-12A650-ATA
BG91-12A650-AUA
BG91-12A650-JK
BG91-12A650-KG
BG91-12A650-LC
BG91-12A650-LD
BG91-12A650-LE
BG91-12A650-LF
CM5A-12A650-AMD
CM5A-12A650-AME
CM5A-12A650-AMF
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg current.JPG (46.1 KB, 117 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg EGT.jpg (75.1 KB, 74 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Kaytec ; 06-01-2022 o 16:49
Kaytec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2022, 16:42   #113
Kaytec
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2021
Skąd: Biskupiec
Model: EDGE
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 17
Domyślnie Odp: Przekładka z automau na manual

Czy ta wersja 2.0 ecoboost (203hp) występowała w ogóle w manualu?

Jedyne co ma manual to CG91-14C204-BG - ale w wersji 240.

Ostatnio edytowane przez Kaytec ; 06-01-2022 o 16:58
Kaytec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2022, 00:17   #114
Kaytec
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2021
Skąd: Biskupiec
Model: EDGE
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 17
Domyślnie Odp: Przekładka z automau na manual

w 2.0 ecoboost bo przekładce, wgrane:

PCM:
BG91-14C204-AYB > CG91-14C204-BH

ABS:
BG91-14C036-FB > CG91-14C036-FD

Silnik zaczął jeździć normalnie, czy odpala z przycisku to jeszcze dam znać - PCM wywala błąd czujnika sprzęgła, gdyż jest tylko jeden.

ABS działa, ale z błędem 2100 / 2101 - w dieslu miałem tak gdy cokolwiek w bcmii było wybrane nie tak (przekładnia, przełożenie , rodzaj kontroli trakcji)

Kolejny krok w dobrą stronę, bo wcześniej była litania błędów, teraz "tylko" czujnik i 2100 / 2101 w abs.
Kaytec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2022, 22:53   #115
Krisfrit
ford::beginner
 
Avatar Krisfrit
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 04-08-2019
Skąd: Gdynia
Model: Mk4 Titanium S
Silnik: 2.0 ecoboost 240hp, manual.
Rocznik: 2010
Postów: 30
Domyślnie Odp: Przekładka z automau na manual

Najpierw chcę gorąco podziękować koledze Kaytec.
Szacunek za wiedzę i dobre chęci.
Prawda, pomógł za darmo!
Z racji tego że jeszcze raczkuje w kwestii ogrywania podzespołów w naszych mondziakach, znalazł się ktoś kto wyciągnął do mnie pomocną dłoń i szacunek mu za to.
Tak ograł PCM.
Tak jak napisał wyżej tylko 240 konna wersja była w manualu i taką też mapę dostał mój PCM.
Problem polega na tym że moje auto przed zmianą skrzyni i po zmianie skrzyni, bez ogrania PCM miało ABS, ESP, HLA do momentu kiedy jakiś "magik" z polecenia na jednej z grup na FB wgrał mi nowy soft do zegarów i mapę 240 konną. Pojechałem do domu, zgasiłem auto. Wróciłem później i zapaliły się kontrolki ABS, ESP, HLA niedostępny, Brake Module Misbulit, jednakże ABS działał.
Kolega Kaytec przeleciał co się da, razem debatowaliśmy co można jeszcze zmienić by zagadało to wszystko razem.
Obecnie nie ma żółtych lampek informujących o awarii ABS i ESP ale jest komunikat Brake Module Misbulit. ABS,ESP działa! HLA nie występuje.
W forscanie jest wiele pochowanych parametrów w trybie inżynieryjnym + ukryte. Mam pytanie.
który parametr wybrać w zakładce "Zintegrowany układ kontroli dynamiki Pojazdu"?
Czy funkcje takie jak Czujnik biegu neutralnego musi być wyłączony? (nie posiadam, bo nie było). HLA -na pewno musi być włączony, Rozmiar Hamulców przednich? Mam skrzynie od focusa st 2.0 EB, i czy parametr "Przełożenie przekładni głównej" jest tak istotny do zadziałania tego całego systemu "ABS" Czy brak jednego z czujników pedału sprzęgła może wywalać ów błąd z ABS-em?
Czy po każdej konfiguracji i zapisaniu w BCMII trzeba zapisać w "write to backup"? No i IPC?
...Ach... Mnóstwo pytań.
Czy w benzynie też występowała skrzynia MMT6?
Jutro dalszy ciąg prób i błędów.

Ostatnio edytowane przez Krisfrit ; 09-01-2022 o 06:49
Krisfrit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2022, 00:41   #116
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,541
Domyślnie Odp: Przekładka z automau na manual

Cytat:
Napisał Krisfrit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy w benzynie też występowała skrzynia MMT6?
Tak, w moim 1.6eb też siedzi MMT6, były też w 1.5eb później w mk5/Kuga jak i wcześniej w mk3 1.8sci

Cytat:
Napisał Krisfrit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozmiar Hamulców przednich?
Normalnie nic nie jest zakodowane ale ogólnie mamy te 16" czyli tarcza 300mm (16,5" to były w S-maxie chyba tylko 2.5T tarcza 316mm). W teorii może trochę wpływać na działanie ABS/ESP rozkład siły hamowania ale we wszystkich mondeo widziałem ten parametr pusty.

Cytat:
Napisał Krisfrit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy parametr "Przełożenie przekładni głównej" jest tak istotny do zadziałania tego całego systemu
Nie sądzę, najbardziej ma wpływ dla tempomatu podobno. U mnie jest 3.81 (1.6eb ma długie biegi począwszy od trójki, szóstka to właściwie nadbieg) a dla Focusa ST znalazłem 4.067. Fabrycznie w 2.0eb manual było 3.81 też z tego co znalazłem. Takie nieznaczne różnice są zapewne nie do zauważenia, chyba, ze na kalkulatorze.

Cytat:
Napisał Krisfrit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy po każdej konfiguracji i zapisaniu w BCMII trzeba zapisać w "write to backup"? No i IPC?
Ja zapisuje do BCM i później do IPC, jak się nie zgadzają to sypie błędami ale zazwyczaj bez wpływu na pracę (chyba, że do danej opcji niezbędne są zegary)

Powodzenia oby wszystko chodziło jak naleźy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 09-01-2022 o 00:53
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2022, 06:36   #117
Krisfrit
ford::beginner
 
Avatar Krisfrit
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 04-08-2019
Skąd: Gdynia
Model: Mk4 Titanium S
Silnik: 2.0 ecoboost 240hp, manual.
Rocznik: 2010
Postów: 30
Domyślnie Odp: Przekładka z automau na manual

Dziękuję za cenne informacje, dziś przetestujemy.
Hamulce mam 336mm.
Tzn. Jeżeli w BCMII zaznaczę z HLA, to muszę zrobić zapis do IPC? Bo wtedy może go nie być w konfiguracji zegarów? i HLA nie włączę i nie wyłączę?
Najlepiej było by mieć kogoś z oryginalną konfiguracją, buda, silnik, skrzynia, ABS. Zrobić odczyt i wszystko było by jasne. Jest taki jeden człowiek tu na forum, który ma takie auto, drugi na FB też jest, prosiłem go o udostępnienie konfiguracji, olał mnie po prostu milcząc.
Krisfrit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2022, 10:23   #118
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: Przekładka z automau na manual

Cytat:
Napisał Krisfrit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję za cenne informacje, ...
Ciekaw jestem z jakiego powodu "grzebiecie" Koledzy tam, gdzie nic nie było zmieniane i nie ma ŻADNEJ potrzeby cokolwiek ruszać...
Ciekaw jestem kiedy dotrze, że to nie gra w "kółko i krzyżyk" i tu się nie losuje "gdzie dziś postawimy ptaszka"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zmiana z automatu na manual w Mondeo MK4 i pochodnych ZAWSZE wiąże się TYLKO ze zmianami w centralnej konfiguracji dotyczącymi rodzaju skrzyni biegów (w tym przełożenia przekładni głównej) oraz zmianą kalibracji PCM. Do tego co najwyżej trzeba wykonać stosowne procedury serwisowe.

Dokładnie ŻADNE grzebanie przy innych parametrach nie powinno być wykonywane. Mają pozostać "jak z fabryki".
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 09-01-2022 o 10:47
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2022, 10:38   #119
Kaytec
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2021
Skąd: Biskupiec
Model: EDGE
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 17
Domyślnie Odp: Przekładka z automau na manual

Tak jak mówisz, tylko że, było grzebane przez kogoś kto robi update zegarów i liczy na magię UCDS - próbujemy to odwrócić.

Bez zapisania wersji co było, jak było - to jest właśnie kółko i krzyżyk.
Kaytec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2022, 10:44   #120
Krisfrit
ford::beginner
 
Avatar Krisfrit
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 04-08-2019
Skąd: Gdynia
Model: Mk4 Titanium S
Silnik: 2.0 ecoboost 240hp, manual.
Rocznik: 2010
Postów: 30
Domyślnie Odp: Przekładka z automau na manual

Dokładnie Kaytec.
Kolega nie przeczytał postu w całości.
Krisfrit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
manual , mondeo mk4 , przekładka skrzyni biegów



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.