Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-05-2013, 08:32   #11
welyk
ford::average
 
Avatar welyk
 
Zarejestrowany: 04-08-2006
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 / Fiesta MK6
Silnik: 1.6 100KM / 1.25 75KM
Rocznik: 2006 / 2007
Postów: 155
Domyślnie Odp: remont tylnego zawieszenia

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam jeszcze prośbę - operujecie określeniami kości, banany...
załączam zdjęcie kompletu zamienników wahaczy, możecie opisać co jest co?
Chodzi mi o tuleje przednie wahacza wzdłużnego (najbliżej przodu samochodu) - to mi diagnosta pokazywał ze jest do wymiany i mam wrażenie że je się wymienia.
Ponumerowałem elementy na zdjęciu, bardzo proszę o opis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg focus wahacze.jpg (72.1 KB, 170 wyświetleń)

welyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 08:49   #12
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: remont tylnego zawieszenia

Cytat:
Napisał welyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponumerowałem elementy na zdjęciu, bardzo proszę o opis
Mówisz o części nr4 - cukierek czyli tuleja wahacza wzdłużnego
1 - wahacz (na tym jest regulacja geometrii) do niego idzie jeszcze śruba, oraz śruba mimośrodowa z podkładką i nakrętką samokontrującą
2 - "banan" - wahacz górny
3 - wygląda jak tuleja stabilizatora
4 - "cukierek" - tuleja wahacza wzdłużnego
5 - "kość" - wahacz dolny prosty
6 - łącznik stabilizatora (podobno ta mniej popularna wersja)

części 1 i 6 występują w dwóch wersjach. Uważaj na to, bo niekompatybilne są.
Tulejki w 2 i 5 można bez problemu wymienić, w 1 podobno nie zawsze się to udaje.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 09:01   #13
welyk
ford::average
 
Avatar welyk
 
Zarejestrowany: 04-08-2006
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 / Fiesta MK6
Silnik: 1.6 100KM / 1.25 75KM
Rocznik: 2006 / 2007
Postów: 155
Domyślnie Odp: remont tylnego zawieszenia

Dzięki za wyczerpujący opisGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
4 - wygląda na to że jest przewidziana do wymiany, czy samemu dam radę z podstawowymi narzędziami i na podnośniku? Czy też bywają z tym zwykle problemy?
welyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 09:27   #14
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: remont tylnego zawieszenia

Witam
Wymiana samych tulejek w wahaczah nośnych nie ma sensu, o ile zamierza się jeszcze trochę pojeździć autem. Ja kiedyś wymieniałem i po dwóch latach trzeba było wymienić znowy. Tym razem zdecydowałem się na całe wahacze (Meyle). Natomiast gdyby ktoś chciał wymieniać tuleje w kościach, to też niech się najpierw zastanowi. W sklepach internetowych z częściami do Fordów można trafić na oryginalne fordowskie wahacze w cenie 100 zł/szt. Same tuleje to można wymienić w wahaczach wzdłużnych - oryginały kosztują ok. 65-70 zł/szt. Przy wymianie wahaczy trzeba pamiętać o jednym - dokręca się je przy samochodzie stojącym na kołach (lub przynajmniej przy kołach podniesionych do takiego poziomu, jakby samochód stał na kołach). I jeszcze jedno - takich rzeczy w aucie po gwarancji nie robi się w ASO. Tam to robi się ewentualnie geometrię po wymianie, o ile warsztat wymieniajacy wahacze nie ma możliwości (ja płaciłem za to 150 zł).
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 10:03   #15
marek ampulski
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Wa-wa
Model: Focus II
Silnik: 1.8Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: remont tylnego zawieszenia

welyk w Zielonce pod Warszawą jest fachowiec od zawieszeń,od samego rana są u niego duże kolejki,przeważnie taxi.Wymieniałem u niego przedni wachacz-250zł.Remont tylnego zawieszenia wraz z ustawieniem zbieżności 1000zł.
marek ampulski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2013, 11:18   #16
welyk
ford::average
 
Avatar welyk
 
Zarejestrowany: 04-08-2006
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 / Fiesta MK6
Silnik: 1.6 100KM / 1.25 75KM
Rocznik: 2006 / 2007
Postów: 155
Domyślnie Odp: remont tylnego zawieszenia

Odświeżam temat bo już czas ostateczny na moje zawieszenie, czy ktoś z Was robił zawieszenie w ABSCAR w Warszawie? byłem tam ostatnio i wycenili mi komleksowa wymianę tulei plus geometreię na 2000, czy tkoś robił i jakie wrażenia, ile juz km na tym przejechaliscie?
@marek ampulski - Zielonke tez mam zamiar obadać, czy ktoś robił tam tylne zaiwszenie, jakie opinie?
welyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2013, 17:40   #17
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: remont tylnego zawieszenia

Dwa lata temu wymieniałem z tyłu wszystkie wahacze poprzeczne (pod sprężyny Meyle, pozostałe Lemforder), do tego łączniki i tuleje stabilizatora. Za całość zapłaciłem 1.600 zł (części i robocizna, w tym geometria). Wg mnie 2.000 zł za wymianę samych tulei, nawet razem z cukierkami, to cosik drogawo.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.