Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-03-2015, 18:34   #21
rasoir
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 23-09-2012
Skąd: Kasina Wielka
Model: Transit
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1990
Postów: 43
Domyślnie Odp: Jaki most mam w aucie ?

Jutro sprawdzę termostat bo akurat mam cały przód rozebrany (robię rozrząd) - przy okazji wymienię płyn chłodniczy na nowy, trzeba zadbać o mojego Osła żeby potem zarabiał na mnie i na siebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tak "bajdełej" jest coś czego Wojtku o Transitach nie wiesz? Jestem pod wrażeniem zakresu wiedzy...

rasoir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2015, 19:13   #22
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,996
Domyślnie Odp: Jaki most mam w aucie ?

Cytat:
Napisał rasoir Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jutro sprawdzę termostat
Najlepszy do odkręcenia króćca jest bardzo duży francuz, którym ściskasz mocno sześciokąt króćca i uderzając z czuciem ręką w klucz odkręcasz króciec (to chyba jest ebonit i jest to kruche tworzywo). Dokręca się lekko, bo uszczelnia oring.
Sprawny termostat zaczyna się otwierać przy 82 - 85 stopniach, w pełni jest otwarty przy 96 - 99 stopniach.
Cytat:
Napisał rasoir Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak "bajdełej" jest coś czego Wojtku o Transitach nie wiesz?
To porozmawiaj z dowolnym mechanikiem z Auto-Waś - robią tylko Transity już prawie 30 lat, a rocznie przyjeżdża tam chyba prawie 2000 aut. Wiele razy dzwonię do nich i pytam o jakieś rzeczy o których nie mam pojęcia...
Ja przy nich jestem cieniutki Bolek...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 26-03-2015 o 19:26
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2015, 11:49   #23
rasoir
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 23-09-2012
Skąd: Kasina Wielka
Model: Transit
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1990
Postów: 43
Domyślnie Odp: Jaki most mam w aucie ?

Nie mogę dopasować tej pompy wspomagania, już któryś transit z kolei i wszystkie są na maglownicach i z pompy wychodzą dwa węże, u mnie są trzy. Ani na allegro ani na złomach.

Tak to wygląda:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rasoir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2015, 13:03   #24
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,996
Domyślnie Odp: Jaki most mam w aucie ?

Cytat:
Napisał rasoir Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wszystkie są na maglownicach i z pompy wychodzą dwa węże, u mnie są trzy. Ani na allegro ani na złomach.
Spokojnie - nawet z przekładnia obiegową, taką jak ty masz, były dwa systemy. Jeden z trzema przewodami idącymi do pompy, drugi z dwoma.
One w zasadzie się nie różnią zasadą działania, polega to na tym, że:
- przy dwuprzewodowej pompie powrót płynu z przekładni idzie do zbiorniczka, a pompa zasilana jest ze zbiorniczka (czyli cały czas krąży płyn poprzez zbiorniczek),
- w układzie trójprzewodowego podłączenia pompy, powrót oleju z przekładni jest bezpośrednio do pompy, więc pompa ma trzeci króciec wyrównawczego zasilania płynem ze zbiorniczka (bez obiegu poprzez zbiorniczek).

Wystarczy inaczej poprowadzić węże, może być problem z końcówkami...

Załączam obrazki obydwu systemów:

- Z TRZEMA PODŁĄCZENIAMI DO POMPY:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z DWOMA PODŁĄCZENIAMI DO POMPY:
Tu gdzie jest podkładka 33 (czerwona linia) jest wyjście z pompy pod ciśnieniem, tam gdzie jest cybant 42 (zielona linia) jest zasilanie pompy ze zbiorniczka..

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak w ogóle zapoznaj się z linkiem:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
i ogólnym:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 27-03-2015 o 13:25
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2015, 19:29   #25
rasoir
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 23-09-2012
Skąd: Kasina Wielka
Model: Transit
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1990
Postów: 43
Domyślnie Odp: Jaki most mam w aucie ?

Czyli mówisz że pompa z Transita z maglownicą podejdzie po małych przeróbkach? Bo stoi taki 10km ode mnie i może bym ją jutro z niego wyszarpał.
rasoir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2015, 08:44   #26
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,996
Domyślnie Odp: Jaki most mam w aucie ?

Problem możesz mieć z przewodami - długością i końcówkami, ale są zakłady które dorabiają węże. Możliwe też, że da się wykorzystać układ węży od pompy z maglownicą. Może być potrzebny inny pasek.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2015, 18:19   #27
rasoir
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 23-09-2012
Skąd: Kasina Wielka
Model: Transit
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1990
Postów: 43
Domyślnie Odp: Jaki most mam w aucie ?

Wojtku doradź coś, w Ośle padła mi w piątek pompa wtryskowa, oddałem do pompiarza, okazało się że padła głowica, dorwał jakąś podobno w dobrym stanie, do tego wszystkie uszczelnienia i inne pierdoły (nie wiem dokładnie co tam się wymienia) i 600zł nie moje, wszystko byłoby w porządku ale okazało się że piasta na pompie pękła i nie można jej dobrze dokręcić, mam piastę na 3 śruby i nie wiem czy uda mi się jutro dopasować taką na złomie, jeżeli nie to co robić? Czy piasta na 4 śruby i wymiana koła pasowego pompy pomoże czy to co innego?
rasoir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2015, 19:20   #28
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,996
Domyślnie Odp: Jaki most mam w aucie ?

Zaskoczyłeś mnie tym, że mając pompę Boscha masz koło pasowe mocowane na trzy śruby.
Powinny być cztery.
Trzy śruby miała pompa CAV Lucas z tego okresu co twój samochód, ale wkładany w tym okresie Bosch miał już cztery śruby (ale głowy sobie nie dam uciąć).

Nie wiem, czy przypadkiem nie pozostawiono starego koła i starej piasty (flanszy) wałka pompy z trzema śrubami od CAV Lucasa i czy nie założono tego wszystkiego na Boscha. Nie mam pojęcia czy to było możliwe...

Kto spowodował, że pękła piasta (flansza)? I jak to się stało? Czy ta flansza nie pękła dlatego, że jest przerobiona tak by, pasowała na Boscha?

Tak w ogóle - to czy nie lepiej było poszukać całej sprawnej używki Boscha?


Moim zdaniem flansza pod mocowanie koła na czterech śrubach powinna pasować do każdego Boscha. Problem jest z zębami koła pasowego, bo koła po 1991 roku mają wyższe zęby (i oczywiście inny pasek). Wg moich wiadomości można jednak założyć starszy pasek z niższymi zębami na późniejsze koło - ale nikt jeszcze na naszym Forum chyba tak nie zrobił i nie opisał jak się to sprawuje...

Jest jeszcze kolejny problem - flansza (piasta) z trzema otworami koła pasowego od CAV Lucasa ma otwór kołkujący do ustawienia rozrządu na godz. 7, a flansza pod koło czterośrubowe na godzinie 12-tej. Czyli może być tak, że flansza czterośrubowa da się ładnie założyć na Boscha, ale nie zakołkujesz prawidłowo pompy.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 01-04-2015 o 19:35
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2015, 19:30   #29
rasoir
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 23-09-2012
Skąd: Kasina Wielka
Model: Transit
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1990
Postów: 43
Domyślnie Odp: Jaki most mam w aucie ?

Sam juz nie wiem, pompa jest na pewno Boscha, czyli znowu jakas fuszerka tu byla zastosowana. Kto spowodowal nie wiem bo my ja sciagalismy sciagczem wiec raczej nie my, nie zauwazylem tego wiec nie wiem czy tak juz nie bylo, no i na walku jest frez na klina a na flanszy nie ma. Co do pompy to robie to dla siebie dlatego wolalem ja zregenerowac niz kupowac niepewna uzywke, myślisz ze zle zrobilem?

Doradz czy szukać na 4 sruby czy co? Bo pompiarz ma taka flansze na 4 tylko kolo by trzeba dokupic.

Ostatnio edytowane przez rasoir ; 01-04-2015 o 19:33
rasoir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2015, 19:47   #30
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,996
Domyślnie Odp: Jaki most mam w aucie ?

Czy masz silnik z oddzielną pompką podającą paliwo, usytuowaną pod kolektorem wydechowym, bliżej sprzęgła? Jeżeli masz, to oryginalnie miałeś Boscha i powinno wszystko pasować - flansza i koło czterośrubowe, kołek powinien wchodzić przy kołkowaniu w pozycji 12-tej godziny, pasek (moim zdaniem ) powinien być najstarszy z niskimi zębami 2,5mm.

Jeżeli nie masz tej pompki, to oryginalnie miałeś pompę CAV Lucas i kołek wchodzi na 7-mej godzinie i chyba dlatego piasta nie miałaby klina - musieli ustawić pompę Boscha "na oko".


Jutro spróbuję zadzwonić do Auto-Waś i podpytać chłopaków o to, ale muszę wiedzieć jaki masz silnik (czy ma tę pompkę, jeszcze lepiej symbol spisany z bloku pod kolektorem wydechowym, tuż nad miską olejową).
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 01-04-2015 o 19:51
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.