Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-05-2010, 18:35   #61
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Czy możliwy brak podgrzewacza cieczy chłodzącej?

Zna może ktoś miejsce gdzie mozna nabyć takie świece?
Czytałem o zamiennikach firmy ISKRA ale jakoś nigdzie tego nie moge znalexc :-(.

Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2010, 14:41   #62
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Czy możliwy brak podgrzewacza cieczy chłodzącej?

Cytat:
Napisał romekcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w miejsce złączki wstawić podgrzewacz
Właśnie(mam parę miesięcy wyprodukowany po Twoim)i mam identyczną złaczkę, a w oryginalnie zmontowanych podgrzewaczach jest on zamontowany jakby 20 cm bardziej z tyłu i sa dłuższe węże gumowe. A mi się wydaje ,ze można by ten podgrzewacz wmontować zamiast tej złaczki i jakoś przymocować (tylko,żeby pamiętać o izolacji od metalu tych końcówek świec). Ale czy tak można połaczyć? A Jesli nie to co, jednak sa inne węże do wersji z podgrzewaczem?
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2010, 14:46   #63
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Czy możliwy brak podgrzewacza cieczy chłodzącej?

Cytat:
Napisał romekcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podgrzewacze do TDCi i TDDi znacznie różnią się od siebie. Więc też nie będzie to pasować.
Czym sie róznią, czy wizualnie, czy montażem węży , czy elektrycznie?
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2010, 12:28   #64
juras25
ford::average
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 03-10-2009
Skąd: Wrocław
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCI 2,0 115 KM
Rocznik: 2003
Postów: 131
Domyślnie Odp: Czy możliwy brak podgrzewacza cieczy chłodzącej?

Cytat:
Napisał Ar2rB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zna może ktoś miejsce gdzie mozna nabyć takie świece?
Czytałem o zamiennikach firmy ISKRA ale jakoś nigdzie tego nie moge znalexc :-(.
Tu masz wszystko opisane. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
juras25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2010, 22:51   #65
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Czy możliwy brak podgrzewacza cieczy chłodzącej?

Cytat:
Napisał romekcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kurcze rzeczywiście jest to schemat, który obowiązywał dokładnie do 12.2003 roku (dowód w załączeniu). Dotarłem jeszcze do schematu, który obowiązywał od 12.2003r. do 08.2004r. (w załączeniu w dwóch częściach). Niestety nie mogę znaleźć schematu, który obowiązywał od 08.2004 roku czyli tak jak to jest w moim autkuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ale nie poddaje się.
w odpowiedzi #51 na 6 stronie znalazłem błędy w schematach bo załączono tam też schemat podgrzewacza paliwa (albo coś podobnego fotki 2 i 3) a nie tylko cieczy chłodzącej (fot 1 z błędem jeśli chodzi o daty). w załączeniu poprawiony.

jeśli szukamy kostki w okolicy podgrzewacza w komorze silnika to z pewnością nie jest to kostka przypięta w pobliżu do zaślepki w pobliżu pompy ABS (patrząc od strony podwozia) ponieważ ta wtyczka jest do czujnika ciśnienia w układzie pompy ABS jeśli jest ESP w aucie. do podgrzewacza wtyczka powinna mieć grube przewody (o przekroju 4 mm kwadratowe) więc wizualnie będą to dość grube przewody a nie tak cienkie ja przy tej wtyczce czujnika ABS/ESP które mają przekrój 0,5 mm kwadratowego.
Więc proszę pamiętać dodając podgrzewacz o odpowiednio grubych przewodach żeby nie spowodować pożaru w komorze silnika.

Dodaję poprawiony schemat podgrzewacza cieczy chłodzącej z graniczną datą 12.2003 jeśli chodzi o podłączenie do PCM. piny 75 i 98 były przed 12.2003 a piny 61 i 62 były po 12.2003 odpowiedzialne za sterowanie włączaniem podgrzewacza. reszta jest taka sama dla wszystkich roczników.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg schematy po mojemu.jpg (80.4 KB, 267 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 20-09-2010 o 22:58
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2011, 11:39   #66
gerfil86
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-12-2009
Skąd: Łazy k. Zawiercia
Model: Mondeo
Silnik: 1998
Rocznik: 2004
Postów: 19
Domyślnie Odp: Czy możliwy brak podgrzewacza cieczy chłodzącej?

Witam w moim mondeo nie ma podgrzewacza cieczy chłodzącej, ale chciał bym coś takiego mieć, tylko ze ciężko dostać oryginalny komplet. Na allegro znalazłem aukcję, na której jest oferowany podgrzewacz z kompletem przekaźników, kabli itd za ok 200zl z wysyłką [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Dobrze było by wiedzieć gdzie zamontować takie cudo żeby był jak najlepszy efekt. Liczę na jakieś podpowiedzi.
gerfil86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2011, 11:45   #67
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Czy możliwy brak podgrzewacza cieczy chłodzącej?

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
więc wizualnie będą to dość grube przewody a nie tak cienkie ja przy tej wtyczce czujnika ABS/ESP które mają przekrój 0,5 mm kwadratowego.
Więc proszę pamiętać dodając podgrzewacz o odpowiednio grubych przewodach żeby nie spowodować pożaru w komorze silnika.
...plus kabel 6mm kw. oznaczony jako 6RD, którym sumuje prądy z obu przekaźników elektrod podgrzewacza.
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2011, 12:05   #68
juras25
ford::average
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 03-10-2009
Skąd: Wrocław
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCI 2,0 115 KM
Rocznik: 2003
Postów: 131
Domyślnie Odp: Czy możliwy brak podgrzewacza cieczy chłodzącej?

Jeśli kogoś to interesuje, to są w tej chwili dostępne świece do podgrzewacza w Inter Cars.
Informacje Inter Cars o towarze
indeks: 11 721 080
Cena brutto: 43,69 zł
nazwa: Świeca żarowa/płomieniowa
opis : ISKRA świeca żarowa do podgrzewania dodatkowego
13,5V FORD MONDEO III
producent: ISKRA
W MAGAZYNIE: >9
juras25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2011, 18:24   #69
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,664
Domyślnie Odp: Czy możliwy brak podgrzewacza cieczy chłodzącej?

Szanowni Forumowicze. Dzisiaj pod spodem pojazdu szukałem odpływu parownika, aby sprawdzic czy nie jest zatkany, którego zresztą nie znalazłem. Ale za to zauważyłem przewód (chyba cieczy chłodzącej), a obok niego kostkę (załączona fotka). I tu pytanko, czy jest to zasilanie podgrzewacza?
Jeżeli tak to co (poza podgrzewaczem i zaprogramowaniem GEM'a) muszę sprawdzić w pojeździe, aby po jego zamontowaniu grzałka działała?

Apropos z innej beczki
Gdzie szukać odpływu parownika?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Podgrzewacz1.jpg (85.1 KB, 144 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez benio ; 06-06-2011 o 19:55
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2011, 18:31   #70
szekspir
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-09-2004
Skąd: LEGNICA
Model: MONDEO MkIII Kombi
Silnik: 2.0 TDDI 90km
Rocznik: 2005
Postów: 37
Domyślnie Odp: Czy możliwy brak podgrzewacza cieczy chłodzącej?

Witam
To jest wtyczka od "webasta" eberspachera D5WZ który był oryginalnie montowany w mondeo.
__________________
Mondeo MKIII Kombi 2005r. 2.0 TDDI
Scorpio 2.0 8V 96r
szekspir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.