Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2012, 00:17   #21
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Ciągłe uszkodzenia dwumasy

ale tych sprezynek przy montazu sie nie ustawia w zaden sposob, to nie o to chodzi.

__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2012, 09:36   #22
dbdrag
ford::advanced
 
Avatar dbdrag
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sulejów
Model: mondeo
Silnik: tdci 131ps
Rocznik: 2002
Postów: 236
Domyślnie Odp: Ciągłe uszkodzenia dwumasy

Cytat:
Napisał linkgrabber Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiem bo też jezdzilem zalozona bez tego przyrzadu ale jesli z przyrzadem ma pozwolic zrobic wiecej km to ja będę szukal firmy który ten przyrzad posiada

Wiem, że ten przyrzad nie sluzy do przykrecenia dwumasy tylko tak potocznie sie to określa

ktos pisal tutaj, że ustawial sam te spręzynki od samonastawy, jak ja probowalem podczas przedstawiania tego przyrzadu LUKa to bez tego przyrzadu nie udalo sie tego ustawic więc nie wiem jak inni to robili


Ja już wcześniej się z tobą dochodziłem w sprawie dwu masy ale dałem sobie spokój inni ci mówią to samo co ja a ty nadal swoje, przyrządem ustawiasz tylko sprzęgło nie dwu masę a u nas notorycznie sypie się dwu masa,niedawno sam wymieniałem cały komplet u siebie i sprzęgło i docisk były w stanie idealnym a wymienia się tylko dlatego aby mieć święty spokój.Przy montażu docisku wystarczy wkoło śrubki dokręcać na przemian po pół obrotu i sprzęgło będzie ci służyło długo i bezproblemowo.pozd
dbdrag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2012, 10:01   #23
linkgrabber
ford::average
 
Avatar linkgrabber
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-11-2010
Skąd: Koło
Model: BMW
Silnik: 3.0xd
Rocznik: 2008
Postów: 195
Domyślnie Odp: Ciągłe uszkodzenia dwumasy

Cytat:
Napisał dbdrag Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przyrządem ustawiasz tylko sprzęgło nie dwu masę a u nas notorycznie sypie się dwu masa
przeciez pisalem, że ten przyrzad to służy do montażu sprzęgła które jest samonastawne SAC, jak bedzie źle ustawione to przegrzeje cały zestaw i w konsekwencji uszkodzi dwumase

Próbowales w ogóle dokrecac docisk z tym przyrzadem? Zobaczylbym w realu to widziałbyś różnicę i o czym mówie

I tak wiem, że można zalozyc bez tego i jezdzic, dla przykladu jak kół od samochodu nie wyważysz to też samochód bedzie jeździc

Bump:
Cytat:
Napisał uTuS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
linkgrabber- juz ci mowie jak ja zrobilem 4 nasadki 10,11,12,13 prasa i tuleja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i sprezynki cofniete Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
o tym samym pomyślałem jak widizalem prezentacje tego przyrządu, ta sama zasadaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale tych sprezynek przy montazu sie nie ustawia w zaden sposob, to nie o to chodzi.
Podczas prezentacji tego przyrzadu slyszalem, że te sprezynki można ustawic dzieki temu przyrzadowi tak żeby docisk nie działał na poczatku pełną siłą, jak jest po wyciagnieciu zestawu z kartonu to szczerze mówiac nie wiem bo nie oglądałem i czy zawsze są ustawione tez nie wiem

Bump:
Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
drugi zestaw był zakładany bez przyrządu i też przejechał ok. 160 tys. km.
moja fabryczna przy poprzednim mondeo wytrzymala cos miedzy 220 a 230 tys km
linkgrabber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2012, 00:31   #24
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Ciągłe uszkodzenia dwumasy

Cytat:
Napisał linkgrabber Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moja fabryczna przy poprzednim mondeo wytrzymala cos miedzy 220 a 230 tys km
znaczy, że w fabryce moje auto chyba montowali bez przyrządu
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2012, 09:23   #25
sokoleokoo2
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2010
Skąd: spoko
Model: Mondeo
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 75
Domyślnie Odp: Ciągłe uszkodzenia dwumasy

Ale Panowie koledzy opisywali ze nowe po wyciągnięciu z kartonika mają już Luz właśnie po to aby nie dotykać i nie ruszać - tylko zakładać.

Ja tam w Tddi jak mi umrze to zapodaje sztywne i będzie spokój na lata.
sokoleokoo2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2012, 12:40   #26
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Ciągłe uszkodzenia dwumasy

Cytat:
Napisał sokoleokoo2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja tam w Tddi jak mi umrze to zapodaje sztywne i będzie spokój na lata.
Będziesz miał większe drgania i szybciej może Ci polecieć skrzynia. Znajomy w Renault założył sztywne. I czuć w środku drgania znacznie mocniej niż jak miał dwumas.

Są też takie asy co spawają DKZ. Często się zdarzą że po krótkim czasie spaw puszcza.
A przede wszystkim takie spawane koło jest niewyważone.

Oczywiście Twoja decyzja. Ja wolałbym kupić używane z jakiegoś anglika po małym przebiegu niż zmieniać konstrukcje. Takie moje zdanie.
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2012, 12:54   #27
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Ciągłe uszkodzenia dwumasy

Cytat:
Napisał linkgrabber Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak żeby docisk nie działał na poczatku pełną siłą,
a czemu docisk ma nie działać pełną siła?

Obenie ceny 2 mas spadły juz do tego poziomu, że chyba nie ma co kombinować.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2012, 19:18   #28
dbdrag
ford::advanced
 
Avatar dbdrag
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sulejów
Model: mondeo
Silnik: tdci 131ps
Rocznik: 2002
Postów: 236
Domyślnie Odp: Ciągłe uszkodzenia dwumasy

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a czemu docisk ma nie działać pełną siła?

Obenie ceny 2 mas spadły juz do tego poziomu, że chyba nie ma co kombinować.
a dlaczego nie kombinować zakładasz sztywne i masz spokój do końca auta,w razie czego będzie taniej skrzynie wymienić niż komplet dwu masy
dbdrag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2012, 19:28   #29
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Ciągłe uszkodzenia dwumasy

Jeszcze mi się przypomniało. Kupując zestaw kompletnego sprzęgła ze sztywnym kołem , na tarczy sprzęgła są sprężyny. Coś w końcu musi tłumić drgania skrętne. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może gdyby mój znajomy wymienił też tarczę na taką ze sprężynami nie było by najgorzej.

A tak z ciekawości spytam.

Czy jest ktoś na forum , kto zamiast dwumasowego koła założył zwykłe sztywne do silnika benzynowego 1.8 lub 2.0?

Jeżeli tak , to jak to się sprawuję?
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.

Ostatnio edytowane przez enjoypoznan ; 01-12-2012 o 19:39
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2012, 01:46   #30
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Ciągłe uszkodzenia dwumasy

Cytat:
Napisał enjoypoznan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jest ktoś na forum , kto zamiast dwumasowego koła założył zwykłe sztywne do silnika benzynowego 1.8 lub 2.0?
a to juz wogole bez sensu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po co? poszukaj komu i ile razy padła 2 masa w benzynie.
W c-maxie 1.8 po 150 000km, 2 mas wyglada ładnie... u mnie w V6 tez nie słychac go
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.