Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-02-2013, 17:47   #371
marcci
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: ford C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 59
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

no właśnie czy zakładając rezystor zamiast poduszki co będzie widać podłączając komputer np. pod elmconfig a co pod oryginalny forda(czy nie będzie różnicy)
Dzisiaj byłem u mechanika niby od poduszek i powiedział , że aby wszystko grało to muszą być wszystkie poduszki oryginalne, nawet jak wymienimy na inną to będzie ślad kiedy została wymieniona i z jakiego roku jest. Rezystor wyłącza tylko kontrolkę airbag w zegarach, a program pokaże, że poduszki nie ma chyba , że ją wyłączymy
tak go słuchałem trochę ale nie wiem co o tym sądzić,

marcci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2013, 18:14   #372
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,043
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Zmień mechanika albo zapytaj go co bierze i gdzie ma dilera, bo mocne jest...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak będę w słabym nastroju też bym chciał coś takiegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dowolny z systemów (IDS albo ELMconfig) mierzy jedynie rezystancję elektrycznego włókna odpalającego ładunek prochowy napinacza albo poduszki. Ani napinacze ani poduszki nie mają żadnego elementu sterowniczego zdolnego komunikować się ze sterownikiem SRS. Z tego powodu włożenie rezystora w gniazdo poduszek albo napinaczy znakomicie symuluje sprawność układu. Nic nie włącza się w żaden "obwód diody"... Jedynym elementem identyfikowalnym są czujniki zderzeniowe, które mają swoje numery i można je zidentyfikować (w tym - w ASO - sprawdzić czy są to czujniki zamontowane w fabryce - czujniki powinny być wymienione po zderzeniu). Podobnie, kontroler SRS zapamiętuje, czy był 'crash', choć akurat ten wskaźnik łatwo (i bez śladu) się likwiduje.
Tak więc mechanik opowiedział Ci o układzie SRS 'samochodu idealnego', natomiast układ w FF2/C-max działa zupełnie inaczej...

Jak widać z załączonego zrzutu ekranu, włożenie rezystora 2ohmy w dowolne z gniazd poduszek, kurtyn lub napinaczy, znakomicie może udawać sprawną poduszkę.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 2. RCM.jpg (65.9 KB, 301 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 28-02-2013 o 18:33
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2013, 21:09   #373
marcci
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: ford C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 59
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

no właśnie też tak mi się wydawało , że trochę koloryzuje albo się nie znaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzięki za dokładne wytłumaczenie co i jak
marcci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2013, 18:27   #374
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,156
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

jest nowy ELMConfig - wersja 0.2.5
zmiany:
- obsługa modułu SRM (voice control) w ff2
- czytanie centralnej konfiguracji w Mondeo4/Smax w oddzielnym oknie i po angielsku
- drobne zmiany
pełny changelog: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pobieranie tak jak zawsze: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2013, 19:06   #375
defrex13121
ford::beginner
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 22-06-2012
Skąd: Tychy
Model: Focus II
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 21
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Tak więc dzięki waszej pomocy udało mi się uruchomić mojego ELM-a do współpracy w obydwu trybach pracy.
Ogarnąłem też tempomat w:
HEC - Configuration - Page 1 - Cruise Control Configuration,
GEM - Configuration - Page 3 - Cruise Control Configuration,
Wiem tez że trzeba wgrać nowy soft, żeby sterownik silnika PCM zaczął dziłać.

Ale jest jeszcze jeden punkt tej układanki, podczas przekręcania kluczyka podobno jest wykonywany test kontrolek, ale TEMPOMAT się nie zaświeca.
A mój GEM to seria CJ
Zegary mam te z dużym wyświetlaczem.

Udało się uruchomić chwilowe spalanie i automatyczne ryglowanie drzwi podczas ruszania.
defrex13121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 06:52   #376
polsacik
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 20-01-2013
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6L Duratec Ti-VCT (105PS) - Sigma
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Pytanie moi drodzy za 100pkt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy naszym elmconfigiem da rade wyłączyć automatyczne zaciąganie ręcznego, wiem jak to zrobić manualnie, no ale skoro to elektroniczna zabawka może da się to odhaczyć. Ja Pamiętam w zimie żeby się nie zaciągnął, ale żona już niekoniecznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
polsacik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 07:55   #377
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,156
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

nie widziałem takiej opcji
jest opcja 'vehicle equipped with EPB' ale to raczej kompletnie dezaktywuje EPB, a podejrzewam, że nie o to Ci chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 17:15   #378
Rolo28
ford::average
 
Avatar Rolo28
 
Zarejestrowany: 29-11-2008
Skąd: Małopolska
Model: Kuga
Silnik: 2.5 FHEV ST Line X AWD
Rocznik: 2021
Postów: 87
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Witam ja zaciągam w zimie hamulec od 5 lat i jeszcze mi sie nie zdarzyło że by przymarzł a mieszkam pod Tatrami
Rolo28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 15:54   #379
malpeczka14
ford::beginner
 
Imię: Mati
Zarejestrowany: 01-11-2012
Model: c-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 46
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Witam ja jeszcze nie mam swojego ELMa ale w najbliższej przyszłości mam zamiar kupić będę dostosowywał swojego c-maxa do swoich upodobań. tylko mam jedno nurtujące pytanie. czy jest jakaś opcja w programie ELMConfig do wyłączenia komunikaty "Niska temperatura zewnętrzna" który jest dość uciążliwy podczas kiedy temperatura się waha na granicy 1-0 stopni Celsjusza, kiedy to zmienia się kolor gwiazdki z żółtej na czerwona z sygnałem ostrzegawczym.

Ostatnio edytowane przez malpeczka14 ; 22-03-2013 o 15:57
malpeczka14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 16:59   #380
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,043
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Cytat:
Napisał malpeczka14 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...kiedy to zmienia się kolor gwiazdki z żółtej na czerwona z sygnałem ostrzegawczym.
Wpisujesz do szukajki "śnieżynka" i już masz czytania na jakąś chwilę...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja nie muszę po raz ...nasty pisać tego samegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.