Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-05-2017, 19:06   #4091
sawoj
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 04-03-2013
Skąd: KOL
Model: Ford Fusion USA
Silnik: 2.0 240KM
Rocznik: 2015
Postów: 396
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do navi NX SD publicznie dostępnych nie ma innych niż oficjalne.
"Nieoficjalne" (i niedostępne publicznie) to dzieła głównie uczących auta polskiego zawierające wyłączenie DRM.
Dziękuję za informację wszystko jasne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

sawoj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2017, 08:10   #4092
Klakia
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 02-01-2014
Skąd: małopolskie
Model: S-max Titanium
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Witam, Co zrobiłem źle? Po przeczytaniu tego wątku chciałem ulepszyć moje nowe auto i zgodnie z instrukcją na 1 stronie zgrałem na karte sd katalog dln i punkt po punkcie zainstalowałem w moim s-max (2011). Wszystko było ok, system się zresetował i potem włożyłem zakupioną kartę sd z 2015 r (karta z naklejką bosch, napisem ford mca 2015 tomtom). System chciał wgrywać dalej program i za każdym razem po 2-3 min wyskakiwał komunikat dowload fail, ale po włączeniu panelu wszystko działa - oprócz nawigacji, bo po wciśnięciu navi cały czas był komunikat Nawigacja jest aktywowana i tak przez 40 min. Po przejechaniu 30 km i dwugodzinnej przerwie po ponownym włączeniu auta jeszcze raz poprosił o wgranie programu (już po polsku) i proces powiódł się ale wyskoczył komunikat by włożyć oryginalny nośnik. I tak cały czas. Auto nie podaje też pozycji (przycisk info) ale podaje wysokość npm i widzi tylko 6 satelit, a przedtem byłó 9-11 (widać zza komunikatu o włożeniu oryginalnego nośnika). Taki komunikat jest także przy wybraniu sterowania głosem. Karta sd wcześniej jeździła w mondeo mk4 w identycznej nawigacji jak ta (sprzedawca pokazał fot karty i swojej nawi skąd pochodzi na aukcji). Czy karta jest uszkodzona, czy nie ta karta do mojej wersji, czy zły system wgrałem?

Bump: Witam, Co zrobiłem źle? Po przeczytaniu tego wątku chciałem ulepszyć moje nowe auto i zgodnie z instrukcją na 1 stronie zgrałem na karte sd katalog dln i punkt po punkcie zainstalowałem w moim s-max (2011). Wszystko było ok, system się zresetował i potem włożyłem zakupioną kartę sd z 2015 r (karta z naklejką bosch, napisem ford mca 2015 tomtom). System chciał wgrywać dalej program i za każdym razem po 2-3 min wyskakiwał komunikat dowload fail, ale po włączeniu panelu wszystko działa - oprócz nawigacji, bo po wciśnięciu navi cały czas był komunikat Nawigacja jest aktywowana i tak przez 40 min. Po przejechaniu 30 km i dwugodzinnej przerwie po ponownym włączeniu auta jeszcze raz poprosił o wgranie programu (już po polsku) i proces powiódł się ale wyskoczył komunikat by włożyć oryginalny nośnik. I tak cały czas. Auto nie podaje też pozycji (przycisk info) ale podaje wysokość npm i widzi tylko 6 satelit, a przedtem byłó 9-11 (widać zza komunikatu o włożeniu oryginalnego nośnika). Taki komunikat jest także przy wybraniu sterowania głosem. Karta sd wcześniej jeździła w mondeo mk4 w identycznej nawigacji jak ta (sprzedawca pokazał fot karty i swojej nawi skąd pochodzi na aukcji). Czy karta jest uszkodzona, czy nie ta karta do mojej wersji, czy zły system wgrałem?
Klakia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2017, 08:30   #4093
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Którą wersję softu wgrałeś ?
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2017, 08:31   #4094
Klakia
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 02-01-2014
Skąd: małopolskie
Model: S-max Titanium
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Tą, która jest do pobrania z 1 strony tego wątku. Katalog ma nazwę SP2015
Klakia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2017, 21:34   #4095
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Klakia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Czy karta jest uszkodzona, czy nie ta karta do mojej wersji, ...?
Generalnie karta z mapą do wymiany. To z karty mapy instaluje się (ponownie) program obsługi funkcji navi.
Na nośniku najwyraźniej jest uszkodzony i źle się wgrywa.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2017, 08:08   #4096
Klakia
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 02-01-2014
Skąd: małopolskie
Model: S-max Titanium
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Dzięki za opinię. To na pewno wina karty bo teraz wróciłem na starą kartę i nawi wgrała się bezbłędnie i szybko i wszystko działa poprawnie.
Klakia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2017, 11:55   #4097
Simon_BA
ford::beginner
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 13-11-2016
Model: Mondeo4
Silnik: 2.0 tdci PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pudełko jest do mondeo mk4,a nie do smaxa.

Bump: No,ECAT to potwierdził,pudełko pasuje tylko do mondeo mk4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam, mam pytanie, w takim razie jakie czarne pudełka od klimy (numery) będą pasować do Mondeo Mk4 polift, skoro od smaxa wywala błędy. Padł mi ten sterownik i muszę poszukać nowy, ewentualnie naprawić (pytanie czy da się naprawić, czy jest jakaś firma, która to robi). Za pomoc będę wdzięczny.
Simon_BA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2017, 10:02   #4098
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

A jaki masz teraz numer pudełka? Tego uszkodzonego?
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2017, 12:27   #4099
Simon_BA
ford::beginner
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 13-11-2016
Model: Mondeo4
Silnik: 2.0 tdci PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Numer na pudełku jest następujący: BM2T18C612JD
Serial no. WJ4A17531
CD345 FRCC
Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jaki masz teraz numer pudełka? Tego uszkodzonego?

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez Simon_BA ; 19-05-2017 o 12:29
Simon_BA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2017, 12:43   #4100
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

mhm CD345 jawnie wskazuje na Mondeo, sprawdzę jakie mam w domu ale pewnie z S-Maxa...
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , kuga , mondeo mk4 , navigacja , nawigacja , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.